HDP’li Temelli’ye tepki

HDP’li Temelli’ye tepki
08 Nisan 2019 Pazartesi Saat 09:54 2

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli’nin Kızıltepe'de yaptığı konuşmada sarf ettiği “Buralar vadedilmiş topraklar. Musa, bütün ömrünü bu toprakları arayarak geçirdi.” şeklindeki sözleri tepki çekti.

HDP Mardin İl Örgütü, Kızıltepe'de 11 Mart’ta seçim mitingi düzenledi. HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli'nin miting esnasında “Buralar vadedilmiş topraklar. Musa, bütün ömrünü bu toprakları arayarak geçirdi.” şeklindeki sözleri tepki çekmeye devam ediyor.

Mitingdeki katılımcılara hitaben bir konuşma yapan HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı elettirilerek, “Kalktı bize ‘Defolun gidin.’ dedi. Sen kimi kimin ülkesinden kovuyorsun? Biz bir yere gitmiyoruz. Biz buradayız.” demişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Mardin, İstanbul ve Ankara arasında hızlı tren yapacağız.” söylemini eleştirirken sözleri “Katil Erdoğan” sloganıyla kesilen Temelli, “Mardinliler hızlı treni ne yapacak?” sözlerini tekrar hatırlattı.

Temelli, “Dedim ki; Mardin’e hızlı tren ne ki? Kalktı dedi ki 'Mardinlilerin hızlı trenine HDP Eş Başkanı engel oluyor.' Sen önce halkın gerçek sorunlarını çöz. O kadar yol yaptınız, o kadar köprü yaptınız. Mardinliler köprünün parasını ödüyorsunuz o köprülerden geçiyor musunuz? Hayır. Ama burada hastane yok, doktor yok, araziler sulanamıyor, ekilemiyor, tohum yok, yem yok, mazota verecek para yok. Ayranımız yok içmeye tahterevalli reklam yapıyor.” dedi.

Temeli’den skandal sözler

Siyonist ağzıyla konuşan Temelli, şunları söyledi:

“Türkiye'nin enerji sorunu var. Çünkü kaynakları yanlış enerji politikalarına harcadılar. Ve enerji sorununu çiftçiye haciz göndererek çözmek istiyorlar. Çiftçinin elektrik borcu yüzünden çiftçinin haklarına el koyuyorlar. Dörtte üç hakkına el koyarak çiftçiyi mağdur ediyorlar. Çiftçiye kredi vermek yerine 2018 rakamlarına göre 64 milyon lirasına el koyuyorlar, çiftçiyi borçlandırıyorlar. Bugün Türkiye’nin en bereketli toprakları burası... Buralar vadedilmiş topraklar. Musa, bütün ömrünü bu toprakları arayarak geçirdi. Geldiler bu toprakları da kuruttular! Bütün Türkiye'ye yetecek bu bereketli topraklarda yanlış sulama, yanlış enerji politikaları, yanlış tarım politikaları nedeniyle bugün çiftçi mağdur, Türkiye mağdur. Ama sorsanız beka sorunu var. Sorsanız herkes terörist, çiftçiler de terörist.”

“HDP Eş Başkanı siyonist olduğunu gizlemiyor”

Temelli’nin “Türkiye’nin en bereketli toprakları burası... Buralar vadedilmiş topraklar. Musa, bütün ömrünü bu toprakları arayarak geçirdi. Geldiler bu toprakları da kuruttular!” şeklindeki sözlerine AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş tepki gösterdi.

Temelli'nin bu sözlerini paylaşan Muş, "Maskeler düşüyor. Gerçek yüzler ortaya çıkıyor. HDP Eş Başkanı siyonist olduğunu gizlemiyor. Sözde vaadedilmiş toprakları israile vermeyi ima ediyor. Biz bu toprakları şehitlerimizin kanıyla aldık. Burası vatanımız. Bizim, Siyonist uşaklarına verecek tek karış toprağımız yok!" dedi.
YORUMLAR :::

 1. Mustafa
  08 Nisan 2019 Pazartesi Saat 12:28 CEVAPLA
  Birden acaba akit ya da yeni şafak gazetesinin haberini okuyorum diye tereddüte düştüm :)
  Not: Lütfen eleştrilere açık olunuz. Diğerleri gibi sıradanlaşmayınız.... Saygı ve selam ile...
  • Htc
   10 Nisan 2019 Çarşamba Saat 12:30 CEVAPLA
   Bunun eleştiriye açık olmayla ne alakası var,adam kendini bu topraklardan sanıyor ama öyle değil. Ezberlemiş ne konusacaģini mardinin hiç bir sorununu bilmiyor boş konuşuyor. Böylelerıni halk nasıl konuşturuyor anlamıyorum.

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

İŞTE AYRINTILAR İnfaz düzenlemesi komisyondan geçti

İnfaz düzenlemesi TBMM Adalet Komisyonu'ndan geçti [...]

1 gün önce...

Kopan elektrik teline basan çoban, vefat etti

Derik'te, hayvanları otlattığı sırada kopan elektr [...]

1 gün önce...

Coronavirus tedavisi gören Molla Mahmut Kılınç’ın durumu iyiye gidiyor

Mardin’de Coronavirus testi pozitif çıkan ve hasta [...]

18 saat önce...

Karı koca birkaç saat arayla Covid-19’dan vefat ettiler

Kızıltepe ilçesinde, Coronavirus tedavisi gören ka [...]

1 gün önce...

Sosyal yardım paraları evlere tek tek teslim ediliyor

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde ekonomik istikrar ka [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Mehmet Arasan
Mehmet Arasan

Ölüm Üzerine...

1
M.Burhan Hedbi
M.Burhan Hedbi

Toplumsal pişmanlık ...

2
Osman Yıldız
3
Kadir Üründü
4
M. Sait Ekinci
M. Sait Ekinci

Sen Neymişsin Corona

5
Mehmet Kızılkaya
Mehmet Kızılkaya

Kaçacak Delik mi Arıyorsunuz?

6
Mustafa Aydın
Mustafa Aydın

Bu Günler de Geçecek

7