Henna Gelinlik, 'Jan' dizisine set oldu

Henna Gelinlik, 'Jan' dizisine set oldu
04 Temmuz 2015 Cumartesi Saat 13:57 0

TRT KURDİ'de yayınlanan Mardin'de çekimleri devam eden Berdan Mardini ile Gönül Dilan'ın paylaştığı 'Jan' (Sızı) adlı dizinin sezon finali, Mardin Henna Gelinlik'te çekilen düğün hazırlığı sahneleriyle yapıldı.

Geçtiğimiz Ekim ayında Mardin'de çekimlerine başlanan ve 40'a aşkın bölümü yayınlanarak seyirciden büyük ilgi toplayan Jan adlı dizinin sezon finali çekimi renkli görüntülere sahne oldu.

Aslen Savur Sürgücülü olan Berdan Mardin'i ile oyuncu Berdan Mardin'i ile oyuncu Gönül Dilan'ın baş rollerini oynadıkları dizi, Müslüman bir erkek ile Süryani bir genç kızın imkansız aşkını konu alıyordu.

Çözüm süreci, aşiretler arasındaki rekabet ve çekişmelerin içerisinde; yaşanan entrikaların gölgesinde yaşattıkları sevdalarının dizi setindeki nikah masasına kadar getirmeyi başaran ünlü oyuncular Berdan Mardin'i ile Gönül Dilan'ın sezon yorgunluğu setteki çalışmalara da yansıdı.

HENNA GELİNLİKTE ÇEKİLDİ

Sezon finalini renkli düğün görüntüleriyle ekrana taşınacak olan bölümün çekimleri Mardin'in farklı noktalarında yapıldı. Berdan Mardini'nin müstakbel eşini canlandıran Gönül Dilan, düğün sahnesinde giyeceği gelinlikler için Mardin'de şubesi bulunan ünlü gelinlik markası olan Henna'yı seçti. Ravza Caddesi üzerinde bulunan Mardin Henna Gelinlik Mağazasına taşınan dizi seti ve ekibi, Dizideki gelin Gönül Dilan'ın gelinlik seçmesi, denemesi ve hazırlanmasının canlandırıldığı beş sahnelik çekimi iki günde ancak tamamlayabildiler. 


Dizinin çekimlerinde aynı zamanda set çalışmalarına da yer olan Henna Gelinlik Mağazası'nın sahibi Zerrin Demir, Mağazalarında iki gün devam eden çekim telaşesinden herhangi bir rahatsız duymadıklarını, aksine Mardin'in tanıtımına katkıda bulunan ve sevilen bir dizinin çekimlerine katkıda bulundukları için kendilerini şanslı hissettiklerini söyledi.

Memleketi olan Mardin'de Mardin'in zengin kültürünü konu alan Jan dizisinde yaşıyor ve yaşatıyor olmanın heyecanını yaşadığını belirten Ünlü Sanatçı Berdan Mardini, "Sezon boyunca yorucu olduğu kadar, neşeli ve güzel güzel geçen dizimizin artık sezon finali çekimlerindeyiz. İmkansız gibi görünen aşkın düğün çekimlerini de tamamladık. Dizide bundan sonra nelerin olacağını, nelerin yaşanacağını anlatmak yerine artık, insanı gibi sıcak olan memleketimden benim ve diğer set ekibindeki arkadaşlarımın dinlenmeye ihtiyacının olduğunu düşünüyorum. Onun için de dizimize büyük ilgi gösteren herkese emeği geçen bütün arkadaşlarımız adına bir kere daha teşekkür ediyorum."dedi
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Genç Çiftlerin hayalini süsleyen kampanya

Mardin’de açılışının ikinci yılını kutlayan bir ge [...]

3 saat önce...

Midyat’ta meydana gelen kazada 4 kişi yaralandı

Mardin’in Midyat ilçesinde hafif ticari aracın odu [...]

13 saat önce...

WhatsApp sohbetlerinde yeni dönem

Facebook'un bünyesinde bulunan mesajlaşma uygulama [...]

13 saat önce...

Dolarda yeni zirve!

Dolar kuru bugün ne kadar? (26 Ekim dolar - euro f [...]

13 saat önce...

Mangal Aşkı, Az kalsın mahalleyi yakıyordu

Derik ilçesinde bir apartmanın çatı katında mangal [...]

10 saat önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN