Hububatçılardan Altındağ'a Teşekkür Plaketi

Hububatçılardan Altındağ'a Teşekkür Plaketi
23 Ocak 2020 Perşembe Saat 12:36 0

Kızıltepe Zahireciler Derneği ve Mardin Toplumsal Dayanışma (MTDF)Başkanı Mehmet Şerif Öter ve Yönetim Kurulu Üyelerinden oluşan bir heyet Mardin´in yerli bulgur ve kırmızı mercimeklerin tanıtımına yaptığı katkılardan dolayı Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ’a teşekkür plaketi verildi.

Bundan yaklaşık iki sene önce Kızıltepe zahireciler derneği ve Mardin toplumsal dayanışma federasyonu başkanı Mehmet Şerif Öter “Mardin topraklarımızda üretilen yerli ürünlerimizin tanıtım ve gelişimine katkı sunacak kurum ve şahsiyetlere Ortadoğu’nun en büyük Kızıltepe Hububat ticaret merkezi olarak teşekkür edeceğimizi ve isimlerini kamuoyu ile paylaşacağımızı söylemiştik.

Geçen süreçte Mardin’in bereketli topraklarında üretilen Protein ve besin değeri açısından Dünyanın en kaliteli Bulgur ve Kırmızı Mercimeğin tanıtımına destek veren Önceki Mazıdağı ilçe Kaymakamı Sayın Halit Benek, 22.dönem Mardin milletvekili Sayın Süleyman Bölünmez, (MARDİNFED) Önceki başkanı Sayın İbrahim Biter’e ayrıca Mardin Bulguruna Coğrafi işaretli tescili alınmasında büyük çaba harcayan Kızıltepe Ticaret borsası Başkanı sayın Mehmet Şahin, Kızıltepe Sanayi ve ticaret odası başkanı sayın Mahmut Dündar ve Mardin Bulgurcular Derneği Başkanı sayın Faysal Sun’a bir kez daha teşekkür eden Öter “ Mardin’in başta tarım ürünleri ve her alanda gelişmesi ve kalkınması için gecesini gündüzüne katarak büyük bir özveriyle mücadele veren Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA)Genel sekreteri Sayın Yılmaz Altındağ Mardin bulgurunun ve mercimeğin ulusal ve uluslararası alanlarda başta Fuar ve birçok organizasyonda tanınması için olağanüstü çaba ve çalışmaları her türlü taktire şayandır. Bu anlamda bizde bu gün kendilerini ziyaret ederek Kızıltepe Hububat Ticaret Merkezi adına teşekkür plaketi taktim ettik, sıcak ve samimi alakaları için heyetimiz adına Sayın Yılmaz Altındağ’a teşekkür eder başarılarının devamını dileriz. “Dedi.

Mardin, Batman, Şırnak ve Siirt illerin kalkınması için yapılan çalışmalar hakkında kısaca bilgi aktaran Altındağ, şöyle konuştu; “Bölgemizin hak ettiği gelişim ve kalkınmanın gerçekleşmesi için ajans olarak çalışmalarımız devam ediyor. Yatırım yapmak isteyen müteşebbislerimize kapımız sonuna kadar açıktır, Yatırımcılara destek sunmaya hazır olduklarını aktaran Altındağ yerli ürünlerimizden bulgurun coğrafi işaretli tescili alması Mardin adına sevindirici bir gelişmedir, bundan mutluluk duyuyoruz. Dünyanın en kaliteli Kızıltepe’nin kırmızı mercimeği, Derik ilçemizin zeytini ve katma değeri yüksek tüm ürünlerimizin hak ettiği yere gelmesi ve coğrafi işaretli alması için katkı sunmaya devam edeceklerini, ziyaretleri ve teşekkür plaketi için Kızıltepe hububatçılar başkanı Mehmet Şerif Öter ve Üyelerine teşekkür etti.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

İŞTE AYRINTILAR İnfaz düzenlemesi komisyondan geçti

İnfaz düzenlemesi TBMM Adalet Komisyonu'ndan geçti [...]

1 gün önce...

Kopan elektrik teline basan çoban, vefat etti

Derik'te, hayvanları otlattığı sırada kopan elektr [...]

1 gün önce...

Coronavirus tedavisi gören Molla Mahmut Kılınç’ın durumu iyiye gidiyor

Mardin’de Coronavirus testi pozitif çıkan ve hasta [...]

22 saat önce...

Karı koca birkaç saat arayla Covid-19’dan vefat ettiler

Kızıltepe ilçesinde, Coronavirus tedavisi gören ka [...]

1 gün önce...

Sosyal yardım paraları evlere tek tek teslim ediliyor

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde ekonomik istikrar ka [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Mehmet Arasan
Mehmet Arasan

Ölüm Üzerine...

1
M.Burhan Hedbi
M.Burhan Hedbi

Toplumsal pişmanlık ...

2
Osman Yıldız
3
Kadir Üründü
4
M. Sait Ekinci
M. Sait Ekinci

Sen Neymişsin Corona

5
Mehmet Kızılkaya
Mehmet Kızılkaya

Kaçacak Delik mi Arıyorsunuz?

6
Mustafa Aydın
Mustafa Aydın

Bu Günler de Geçecek

7