Hüda Par İl Başkanından 7. yıl mesajı

Hüda Par İl Başkanından 7. yıl mesajı
21 Aralık 2019 Cumartesi Saat 11:35 0

"Dürüst Siyaset, Gerçek Adalet" şiarıyla siyaset sahnesine çıkan HÜDA PAR, Mardin İl Başkanı İsmail Çevik, partilerinin 7’nci kuruluş yıl dönümü dolayısıyla bir basın açıklaması yaptı.

"Dürüst Siyaset, Gerçek Adalet" sloganıyla yedi yıl önce yola çıkan HÜDA PAR'ın 7'nci kuruluş yıldönümü dolayısıyla Mardin İl Başkanı İsmail Çevik, bir basın açıklaması yaptı.

Açıklamasında Hüda Par hakkında bilgiler veren İl Başkanı Çevik, Türkiye'nin gündemini değerlendirdi. Açıklamasında Türkiye'de çözülmesi bekleyen en önemli sorunlardan birinin Kürt sorunu olduğuna dikkat çeken Çevik, sorunun adının doğru konması ve doğru çözüm getirilmesi gerektiğini söyledi.

Siyasetin ülkeye ve halka hizmet etme aracı olduğunu, ülke siyasetine yeni bir anlayış getirdiklerini söyleyen Çevik, ülkenin ve dünyanın içinde bulunduğu sorun, sıkıntı ve kaosun bitmesine yönelik ileri sürülen önerilerin çözüm getirmediğini vurguladı.

ADALET VURGUSU

Parti olarak birçok aşama ve safhayı arkalarında bıraktıklarını, yürüyüşlerinin 7’nci senesine girdiklerini hatırlatan Çevik, “Bu kutlu yürüyüşümüz mübarek ve kutlu olsun.” temennisinde bulunarak, "7 sene önce Bismillah dedik ve büyük bir coşku, temiz bir kalp, halis bir niyet ve dönüşü olmayan bir kararlılıkla yürüyüşümüze başladık. Biz gördük ki memleketimiz de haklar ihlal ediliyor, hukuksuzluk, adaletsizlik, hırsızlık ve talan her yere hakim olmuş; huzur ve itimat kalmamış ve gün geçtikçe de ahlaksızlık artıyor. Gördük ki siyasetin gündemi ve milletin gündemi birbirinden uzak, insana verilen değer ve kıymet azalıyor, insana verilmesi gereken kıymet ve değer yerine mal, servet, kuvvet ve siyasi güç toplayıcılığı yer edinmiş. Bizin ana hedefimiz adaletin tesis edilmesidir. Çünkü biz inanıyoruz ki, bütün elem, eziyet, sıkıntı ve problemlerimizin sebebi adaletin olmamasındandır. Adaletin olmaması zulmü doğurur” dedi.

Açıklamasında Genel Başkan’ları İshak Sağlam'ın Diyarbakır'da yaptığı konuşmasını hatırlatan Çevik, adalet vurgusu yaparak“Son birkaç yılda KHK’lar ile getirilen uygulamalar nedeniyle binlerce aile mağdur hale gelmiştir. Ülkesini ve halkını küresel emperyalist güçlere satmaya çalışanlar yurt dışında müreffeh bir hayat yaşarken, ibadet bilinciyle topluma hizmet ettiğini düşünenler cezaevlerinde ömür geçirmeye mahkûm edilmektedirler” değerlendirmesinde bulundu.

KÜRT MESELESİNE ÇÖZÜM

Kürt meselesini aynı coğrafyada yaşayan kardeşlerin kardeşlik hukukunun ihlali meselesi olarak gördüklerini anlatan Çevik, Kürt sorununun adalet temelinde çözülmesi gerektiğine işaret ederek, "Kürtlerin tabii, insani ve İslami bütün hakları tanımayıncaya kadar bu coğrafya asla huzur bulmaz, bulmayacaktır. Kürtlerin yaşadığı topraklarda hüküm süren devletler bu sorunu çözerken her şeyden önce yaptıkları yanlış uygulamalar ve hatalarıyla yüzleşip işe, duruşlarını ve söylemlerini düzeltmekle başlamalıdırlar. Artık Kürt meselesini emperyalistlere havale etmekten vazgeçmelidirler."ifadelerini kullandı.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Böcek ve sineklere karşı ilaçlama çalışması yapıldı

Mardin merkez ve bağlı ilçelerde geçtiğimiz günler [...]

1 gün önce...

Evde kalan çocuklara bayram şekeri

Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin, yeni tip koro [...]

1 gün önce...

Başıboş köpekler korku salıyor

Ramazan Bayramı'nda uygulanan sokağa çıkma yasağı [...]

22 saat önce...

MAR-TOD Başkanı Güngör'den Bayram Mesajı

Mardin Turizmciler ve Otelciler Derneği Yönetim Ku [...]

1 gün önce...

Kumar baskınında 7 kişiye ceza

Midyat İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro ekipleri [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN