Hüda Par İl Başkanından Bayram Mesajı

Hüda Par İl Başkanından Bayram Mesajı
24 Mayıs 2020 Pazar Saat 00:21 0

HÜDA PAR Mardin İl Başkanı İsmail Çevik, “Bir taraftan mağfiret, ibadet, sıhhat ve sükûnet ayı olan Ramazan-ı Şerif’i geride bırakmanın hüznünü yaşarken diğer taraftan Ramazan Bayramı’na ulaşmanın şevkini yaşıyoruz.” dedi.

“Son dönemde Covid-19 nedeniyle tüm dünyada can yakan ve yürek sızlatan acılar yaşansa da bayramlık sevinçlerimize gölge düşürse de aziz İslam’ın şiarlarından olan Ramazan Bayramı’nı taşıdığı anlam ve ruha uygun bir şekilde sevinçle karşılıyoruz.” diyen Çevik, şöyle dedi:

“HÜDA PAR olarak bayramın sevincini yaşamamız, tüm dünyada yaşanan acılara bigâne kalmamız anlamına gelmediği gibi, bu acıları ruhumuzun derinliklerinde hissettiğimizdir. Bunun için Bayramda da olsa alınan tedbirlerin uygulanmasını destekliyoruz. Zira insan sağlığı ve yaşamı sürdürme ilkeleri dinimizce güvence altına alınmıştır. Bu minvalde eş, dost herkesin bu sevinç günlerinde sosyal medya üzerinde birbirilerini sormaları gerekmektedir. Sahip olduğumuz imkânlar ölçüsünde aidiyetine bakmaksızın, milletin vicdanına terk edilmiş yıkık gönülleri de bu sevince ortak etmek hem bir ibadet hem de sosyal sağlığı korumak adına tesis etmenin gereğidir. Böyle bir ortamda tüm Müslümanların, özelde İslam ülkeleri arasında barış ve uhuvvetin tesisine çalışmak, bayramın taşıdığı ilahi mesajı kavramak ve Ramazan Bayramı’nı ruhuna uygun bir şekilde idrak etmektir. Bu vesile ile başta ülkemiz olmak üzere bütün dünya Müslümanlarının Mübarek Ramazan (Fıtır) Bayramı’nı en içten dileklerimle tebrik ediyor, bayramın İslam âlemine ve insanlık ailesine sağlık, sulh ve selamet getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.”
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Kum kekliği, uzun yıllar sonra ilk defa Dargeçit'te görüldü

TÜRKİYE'nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde yaygın o [...]

1 gün önce...

Süryani Gencin Köyden CERN’e uzanan Başarısı

Mardin Fen Lisesi son sınıf öğrencisi olan Markus [...]

23 saat önce...

Kumar Oynayan ve oynatanlara rekor ceza

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde kumar oynandığı beli [...]

1 gün önce...

Tüfekle yaşamına son verdi

Nusaybin'de tüfekle intihar ettiği ileri sürülen k [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN