HÜDA Par'da Kongre Heyecanı

HÜDA Par'da Kongre Heyecanı
15 Mayıs 2016 Pazar Saat 22:31 0

Ankara'da gerçekleşen HÜDA PAR 2.Olağan Büyük Kongresi'nde mevcut başkan Zekeriya Yapıcıoğlu, güven tazeledi.

Ankara Ulus'ta bulunan Atatürk Spor ve Sergi Sarayı'nda yapılan HÜDA PAR 2.Olağan Büyük Kongresi sona erdi. Saat 10.00'da başlayan HÜDA PAR kongresi saat 15.00'te sona erdi. Kongre'de yapılan seçimde, mevcut başkan Zekeriya Yapıcıoğlu, yeniden HÜDA PAR Genel Başkanı olarak seçildi.

“Dürüst Siyaset, Gerçek Adalet, Hür Dava ve Hür Dünya” sloganları altında alınan karar doğrultusunda Genel Başkanlık oylaması ile GİK, Şura Meclisi ve Merkez Disiplin üyeleri, oylaması ayrı ayrı yapıldı. Yapılan seçimde 974 delegeden 651 kişi oy kullandı. Oy kullanan 651 delegenin oyunu alan mevcut başkan yeniden HÜD PAR Genel Başkanlık koltuğuna oturdu.

Son olarak teşekkür konuşması için kürsüye Yapıcıoğlu, Allah'a hamd ettikten sonra katılımcıları selamladı. Yapıcıoğlu, “2. kez olağan kongrede yeniden bu yükü omuzlarıma bıraktınız. Kongreden önce parti yönetimindeki arkadaşlarla konuştuk. Tek liste ile kongreye gittik. Kardeşlerimiz böyle uygun gördüler. Bu ağır yükü bir müddet daha taşıma şerefine nail olduk. Siz delegeler oylarınızla bunu tasdik ettiniz. Rabbim bu birlik ve beraberliğimizi, kardeşliğimizi daim eylesin. Bu zor dönemde bu ağır yükü taşıyabilecek güç kuvvet ve kudret versin. Yanlış adımlar atmamamız, ayağımızın ve dilimizin sürçmemesi için elimizden tutsun, bize yol göstersin. İnşallah bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da toplumumuza yol göstermeye, onları doğru yola iletmeye ve hakkı ayakta tutmak için adil şahitlik yapmaya devam edeceğiz. Aziz kardeşlerim! Göstermiş olduğunuz teveccühten dolayı size teşekkür ediyorum. Rabbim, bu ağır yükü taşırken kuvvet versin, elimizden tutsun, yol göstersin. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da halkımızı doğru yolu göstermeye, adil olmaya devam edeceğiz. Herkesin duasına ihtiyacım var. Davamız: huzurdur, barıştır, kardeşliktir.” dedi.

Yapıcıoğlu, konuşmasını dua ile bitirdi. Yapıcıoğlu'nun duasına salonda bulunan delegeler de ‘Amin' diyerek eşlik ettiği görüldü.
Ankara'da yapılan HÜDA PAR 2. Olağan Büyük Kongresi'nde GİK, Şura Meclisi ve Merkez Disiplin Kurulu üyeleri belli oldu.
Ankara Atatürk Spor Sergi Sarayı'nda saat 10.00'da başlayan HÜDA PAR 2.Olağan Büyük Kongresi'nde Divan Başkanlığı'na sunulan teklifin ardından yapılan oylamada GİK, Şura Meclisi ve Merkez Disiplin üyeleri belli oldu.

Genel İdare Kuruluna seçilen asil üyeler:

Mehmet Hüseyin Yılmaz, Mehmet Bahattin Temel, Sait Şahin, Mehmet Yavuz, Aydın Gök, Erdal Elibüyük, Şahzade Demir, Mehmet Mehdi Oğuz, Mahmut Kılınç, Mahmut Tekdal, Abdurrahman Cens, Hasan Aşkın, Abdulsamet Yalçın, Serkan Ramanlı, Mehmet Sait Ortaç, İnan Sur, Eyyüp Yanaç, Halef Yılmaz, Mehmet Ali Doyar, Metin Kaya, Vedat Turgut, Ekrem Gülşen, Cemal Çoban, Şeyhmus Tanrıkulu, Nurcan Tanrıkulu, Elif Ürük, Mehmet Emin Vural ve İsa Aydın.

Yedek üyeler:

Rasim Saygın, Salih Demir, Mehmet Şerif Durmaz, Ahmet Özdemir, Mahmut Sami Göktaş, Muhammed Aksoy, Ahmet Dağılma, Lokman Yalçın, Selim Sivi, Veysel Yavuz, Şehmus Akman, M.Nakşi Erat, Sabri Aktu ve Mehmet Emin Buran

Merkez Disiplin Kurulu asil üyeleri:

Ahmet Erkul, Fadıl Şani, Hasan Bozdaş, İdris Yapıcıoğlu, Abdurrahim Akkurt, Burhan Aslan ve Abdullah Bozkır

Merkez Disiplin Kurulu yedek üyeleri:

Ömer Çelik, Abubekir Akkılıç ve Sedat Sevim

İstişare Kurulu asil üyeleri:

Ahmet Seyyidoğlu, Nuri Güneş, Mehmet Beşir Şimşek, Osman Kaya, Basri Demir, Veysi Gültekin, Seyithan Aksoy, Mahmut Eminoğlu, İsmail Kocakaplan, Zeynelabidin Gülsever, Mehmet Ali Ortaç, Süleyman Atmaca, Mehmet Fatih Anal, Mehmet Emin Doğru ve Hasan Şahin.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Kızıltepe'de yeni bir lezzet durağı açıldı

Kızıltepe'de 'Sürer Pide Lahmacun Salonu' düzenlen [...]

7 saat önce...

Taşlı sopalı kavgaya bıçak karıştı

Kızıltepe ilçesinde meydana gelen kavgada bir kişi [...]

1 gün önce...

Korona virüs Mardin'de emlak sektörünü de olumsuz etkiledi

Mardin'de emlak sektörü, yeni tip korona virüsten [...]

1 gün önce...

Maske değiştiren çocukların hastalık bulaştırma riski var

Koronavirüs salgınında okullarda yüz yüze eğitime [...]

6 saat önce...

Ermenistan yine Gence'yi vurdu!

Ermenistan ordusu Azerbaycan'ın Gence ve Mingeçevi [...]

6 saat önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN