HÜDA Par'dan Bayramlaşma Programı

HÜDA Par'dan Bayramlaşma Programı
13 Ağustos 2019 Salı Saat 14:11 0

HÜDA PAR Midyat ilçe Başkanlığı, Kurban Bayramı münasebetiyle bir program düzenleyerek halkla bayramlaştı.

Programda konuşan HÜDA PAR Midyat İlçe Başkanı İsa Altunkaynak, İslam coğrafyasındaki akan gözyaşı ve kanın müsebbiplerinin emperyalistlerin kukla yöneticileri olduğuna dikkat çekerek, Kurban Bayramı'nda oluşan birlikteliğin ümmet olma bilinci ve umudunu kazandırdığını ifade etti.

Altunkaynak, "İslam’ın önemli şiarlarından Kurban Bayramı'nı İslam âlemi olarak buruk da olsa idrak etmiş bulunuyoruz. Evet, buruk diyoruz. Gerçekten dünyanın dört bir yanında emperyalist güçlerin verdiği emirlerle Müslümanların kanı oluk oluk akmaktadır. İslam ülkelerinin başına atadıkları kukla yöneticiler sayesinde İslam ülkelerinin yer altı ve yer üstü kaynakları tarumar edilmekte ve maalesef Müslümanlar seyirci kalmaktadır. Çok acı bir durum. Çok kısa bir süre önce Suud Krallığı yaklaşık 500 milyon dolara bir tabloyu satın alırken, yanı başlarındaki Yemen’de çocuklar ve kadınlar başta olmak üzere insanlık ölmektedir. Ve bir hac mevsiminde milyonlarca kurban kesildiği halde bu çocuk ve kadınlar açlıktan ölüyorsa Müslümanların bunun muhasebesini iyi yapması lazım." dedi.

"Emperyalistler büyük projeler peşindeler"

Emperyalistlerin oyunlarını bozmak için ümmet bilinciyle hareket edilmesi gerektiğini ifade eden Altunkaynak, "Zalimler ve müstekbirler, emperyalist güçler İslam âlemi için büyük projeler peşindedirler. Onların oyunlarını bozmak hepimizin birinci ve öncelikli vazifeleri arasında yer almalıdır. Bu da ümmet bilinciyle hareket etmekten geçer. Eğer biz ümmet bilinciyle hareket edip dünya sevgisini ve ölüm korkusunu bir kenara itmek suretiyle hareket edersek Allah’ın izniyle zalimler ve müstekbirler bize hiçbir şey yapamayacaktır." ifadelerini kullandı.

Altunkaynak, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bayramlar umuttur, özlemdir ve berekettir. Bu vesileyle bizim temennimiz yarınların daha güzel olması için azami gayretin gösterilmesi gerektiğine inanıyoruz. Ümmet bilinciyle; yani aidiyeti ve milliyeti ne olursa olsun, Dünyanın neresinde olursa olsun, Allah’ın davasını yüceltmek için çalışan bir Müslüman varsa, bir mücadele varsa orası bizim için cihada layık bir vatandır. Bu şiarla hareket edersek Allah’ın izniyle ümmet olarak büyük başarılar elde edeceğimize inanıyoruz."

Mehmet Yavuz için taziye duası yapıldı

Program sonunda, geçtiğimiz günlerde vefat eden HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yavuz için taziye duası okunarak merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarını ve sevenlerine başsağlığı ve sabır temennilerinde bulunuldu.

Program yapılan ikramların ardından, salâvatlar eşliğinde vatandaşların bayramlaşmasıyla sona erdi.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

İpekyolunda ölümlü bir kaza daha

Mardin’de aracın çarptığı genç hayatını kaybetti. [...]

1 gün önce...

Mardin ekibi göçük altından 4 kişilik aileyi çıkardı

Elazığ'daki deprem bölgesine yardıma giden MBB eki [...]

1 gün önce...

Depremzedeler için yardım kampanyası başlatıldı

Elazığ ve Malatya'da meydana gelen 6,8 büyüklüğünd [...]

1 gün önce...

Evi yanan aile yardım bekliyor

Kızıltepe ilçesinde evdeki eşyaları tamamen yanan [...]

1 gün önce...

Kartpostallık görüntüler oluşturdu

Midyat ilçesine gelen ziyaretçiler kar manzarasın [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN