HÜDA PAR'dan Kızıltepe Altyapısı açıklaması

HÜDA PAR'dan Kızıltepe Altyapısı açıklaması
28 Aralık 2019 Cumartesi Saat 15:44 3

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde plansız yapılan altyapı çalışmalarına tepki gösteren HÜDA PAR İlçe Başkanı Abdullah Kavan, yetkililerden vatandaşın çamur ve çukur çilesine son vermesini istedi.

Kızıltepe ilçesinde doğalgaz ve elektrik hatlarının yer altına alınma çalışmalarının plansız ve programsız yapılması, vatandaşı mağdur ederek hayatı adeta felç etti.

Yollar çukurdan ve çamurdan geçilmiyor

İlçe genelenin tamamında başlatılan elektrik ve doğalgaz çalışmalarının ardından oluşan çukurlar, birçok sürücünün aracında maddi hasara neden olurken, yağmurla birlikte çukurlarda biriken suların çamur deryasına dönmesi vatandaşa zor anlar yaşatıyor.

Soruna çözüm bulması için yetkililerin harekete geçmesi gerektiğini belirten vatandaşlar, yolların çamurdan temizlenip bir an önce yapılmasını bekliyor.

Duruma bir tepki de HÜDA PAR Kızıltepe İlçe Başkanı Abdullah Kavan'dan geldi. İlçede devam eden çalışma sitilinin dünyanın hiçbir yerinde olmadığını dile getiren Kavan, vatandaşın çamur ve çukur çilesine son verilmesi için yetkilileri göreve çağırdı.

İlçenin sokaklarıyla ilgili halkın çok ciddi şikâyetlerinin bulunduğunu aktaran Kavan, söz konusu sıkıntının 2 yıldır devam ettiğini ve artık buna bir çözüm bulunması gerektiğini söyledi.

"Halk ciddi manada sorun ve sıkıntı yaşıyor"

Sorunun bir veya iki ay değil, 2 yıldır devam ettiğini belirten Kavan, "Şehrin tamamında çalışmalar bir anda başlatıldı ve böylece şehirdeki tüm yollar bozuldu. Yollar çukurlardan adeta köstebek yuvasına dönmüş durumda. Tabi şu an kış ayındayız, en ufak bir yağmurda yollar çamur deryasına dönüşüyor. Yayalar yürümekte araç sahipleri de ilerlemekte güçlük çekiyor. Türkiye'nin hiçbir yerinde, belediyecilik anlayışı ve hizmetinde böyle bir durum söz konusu değildir. Belediyecilik anlayışında, 2 sokak kapatılır ve altyapısı bitirildikten sonra asfaltı dökülüp hizmete açılır, sonra 3'üncü sokağa geçilir. Fakat Kızıltepe'de bütün sokaklar kazılmış durumda, ciddi ulaşım sıkıntısı yaşanıyor. Halk ciddi manada sorun ve sıkıntı yaşıyor." ifadelerini kullandı.

"Bitirilen sokaklara acilen parke taşı döşensin"

Hem belediye yetkililerine hem de mülki idare amirlerine seslenen Kavan, "Acilen bu uygulamaya son verilsin. Özellikle halkın çamur ve çukur çilesini sonlandırın. Bizler bunun takipçisi olacağız. Bitirilen sokaklarda acilen parke taşı döşemesi çalışması başlatılmalıdır." diye konuştu.YORUMLAR :::

 1. Ahmet
  31 Aralık 2019 Salı Saat 21:59 CEVAPLA
  Mardin de akparti oylarının yükselmemesinin tek sebebi tedaş’tır.Yıllardır kaçak elektrik kullanılıyor diye bütün sokakları viraneye çevirdiler.Yağmur yağmadan önce toz şimdi de çamur deryası.Kablolar gelişigüzel atılmış yerlere.Muhtarlar da zabıtalar gibi seyrediyor.Stk’lar desen yok zaten kimse onları dinlemez.
 2. Hadi özdemir
  29 Aralık 2019 Pazar Saat 20:43 CEVAPLA
  Hani yalakacı muhtarlar hani sivil toplum örgütler adeta ceza vermişler biz esnafız kimseden ses seda çıkmıyor hepsi rant tedaş hatlarını düşeyinceye kadar herkese birer kemik atmış biran önce çözüm bulunmalı aksi halde bu halk bunu haketmemiş
 3. Cesur
  28 Aralık 2019 Cumartesi Saat 16:20 CEVAPLA
  Bu durumu Marsu (batur inşaat) taşaronları ve dedaşın taşaronlarının yaptığı kazılardır. Doğalgaz firmasının değil habercilik yaparken Batur inş ve dadaş demeniz gerekir.

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Cezaevinden 2 defa firar eden hükümlü yakalandı

Kızıltepe'de 10 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulun [...]

1 gün önce...

Jandarma ikna etti, teslim oldu!

Mardin'de 2014 yılında terör örgütü PKK'ya katılan [...]

1 gün önce...

Umut Kervanı'ndan 105 muhtaç aileye yardım eli

Mardin Umut Kervanı yardım çalışmaları kapsamında [...]

1 gün önce...

Hayat Tamircisi Ekranlara Merhaba Diyor!

Mardin Derikli Hasan Kızıl, yepyeni bir projeyle e [...]

1 gün önce...

Hükümlü koğuşu spor salonuna çevrildi

Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı ve GAP Bölge Kalkın [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN