Hukukçular Derneği Temsilcisi Alkan'dan kınama

Hukukçular Derneği Temsilcisi Alkan'dan kınama
20 Temmuz 2016 Çarşamba Saat 12:27 0

Hukukçular Derneği Mardin Şube Temsilcisi Avukat Muhlis Alkan 15 Temmuz FETÖ Darbe girişimini yayımladığı mesajla kınadı.

Alkan yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Türkiye Cumhuriyeti, tarihinin en önemli olaylarından birini yaşamıştır. Ordu içine sızan Fethullahçı Terör Örgütü mensubu teröristler önceki gece bir darbe teşebbüsüne kalkışmış ve bu kalkışma, aziz milletimizin canı pahasına yaptığı savunma ile püskürtülmüştür. Kalkışma esnasında akla ziyan şekilde, teröristler elinde silah olmayan masum halkın üzerine ateş açmış ve onlarca masum sivil halk şehit edilmiştir. Halka korku salmak amacıyla jet uçakları halkın üzerinden alçak uçuşlarla geçmek suretiyle ses patlamaları oluşturmuşlardır. Özel Harekat Dairesine yapılan baskında 17 polisimizi şehit etmişlerdir. Yine halka ateş emrine uymayan erler üstleri tarafından öldürülmüştür. Hülasa tarihimizin en alçakça ve kalleşçe darbe girişimini yaşamış bulunmaktayız.
Ancak evde yapılan hesaplar çarşıya uymamış ve aziz milletimiz can siperane bir şekilde tanklara ve mermilere göğsünü siper etmiştir. Türkiye'nin dört bir yanında, 81 il ve ilçelerinde, hep birlikte tek bilek tek yürek olmuş ve dosta güven düşmana korku salmıştır.
Bu destansı bir direniştir. Bu bir inkılab-ı şahanedir. Bir milletin uyanışının tescilidir.
Zor zamanlarda bu halkın neler yapabileceği tüm dünyaya gösterilmiştir.
Bu ülkede bir daha darbe yaşanmamalıdır.
Darbe yok oluştur.
Bir sözümüz de darbe esnasında bunun suç olduğunu bile bile darbeye destek verenlere... Millet sizi de bir kenara not etmiştir. Ama bilmelisiniz ki demokrasi herkes için olmazsa olmazdır. Milletin huzuruna, devletin bekasına kastedenlerin size verebileceği hiçbirşey olmayacaktır. Darbecilerle beraber sadece hüsran olacaktır azığınız.
Hem demokrasi hem de ekonomik anlamdaki kazanımlarımızın boşa gitmemesi tüm milletin faydasınadır.
Hukukçular olarak hukukun ve demokrasinin bekçisi olmaya devam edeceğiz. Darbe ve darbe anlayışı bir daha ordan çıkmamak üzere tarihteki çöplükte yerini alana kadar mücadelemizi sürdüreceğiz. Milletin ve millet iradesinin yanında olmaya devam edeceğiz.
Son söz olarak; bu şanlı direnişi gösteren ve destan yazan aziz milletimizin önünde bir kez daha saygıyla eğiliyor ve şehit düşen kardeşlerimizin bayrağını yere düşürmeyeceğimizi ilan ediyoruz.
Saygılarımızla"


YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

İşadamı Hadi Kahraman'dan Eğitime arsa desteği

Kızıltepe ilçesinde hayırsever, okul için arsa hib [...]

1 gün önce...

Derik'te Muhtarlar Günü Kutlandı

Derik İlçesinde ‘Muhtarlar Günü’ düzenlenen törenl [...]

1 gün önce...

İstanbul İş İnsanları MTDF ve Hububat Ticaret Merkezini Ziyaret Etti

İstanbul Sanayici ve İş İnsanları Dernekleri Feder [...]

1 gün önce...

Ödüllü kuaförün salon açılışını Kaymakam Çam, yaptı

Kızıltepe ilçesinde kuaförlük yapan saç ve tasarım [...]

1 gün önce...

Mardinli öğrencilere motivasyon otobüsü

Türkiye'de bir ilk olan, kırsal bölgelerde eğitim [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN