İçişleri Bakanından Mardinlilere teşekkür Mesajı

İçişleri Bakanından Mardinlilere teşekkür Mesajı
04 Aralık 2016 Pazar Saat 18:10 1

Üç günden beri bölgede bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bir dizi temaslarda bulunmak üzere Mardin’e geldi. Bakan Solu burada verdiği mesajında,"“Mardin halkına bir şükran borcumuz var. Mardin'de Terörle bir araya gelmiş yerel yönetimlerde hukukun ortaya koyduğu bir iradeyle bir değişiklik söz konusu oldu. Ve bugün Türkiye Cumhuriyeti Devletinin buraya görevlendirdiği kişiye Mardin halkına göstermiş olduğu saygıdan dolayı minnetlerimizi ve şükranlarımızı ifade ediyoruz. Kendilerini mahcup etmeyeceğiz. Bu emanetlerini çok iyi bir şekilde yönetileceğini ve Mardin büyükşehir belediyesine gelen kaynağın gelen imkanın Mardin'de yaşayan vatandaşlarımızın için seferber edileceğini bilin bu konuda bu kaynaklarla birlikte Mardin'in yarına ait hak ettiğinin daha fazlasının gerçekleşeceğini ifade etmek isterim."dedi.

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Diyarbakır’dan Mardin'e Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Yaşar Güler, Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatih Şahin ile birlikte özel uçakla geçen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu Mardin Havalimanında Mardin Valisi Mustafa Yaman, AK Parti Mardin milletvekilleri Orhan Miroğlu ile Ceyda Bölünmez Çankırı, AK Parti MKYK Üyesi Zeynep Alkış ve il protokolü karşıladı.
Bakan Soylu ve beraberindeki heyet ilk olarak özel bir otele geçerek burada bir süre dinlendi. Daha sonra Mardin Valiliğine geçen Bakan Soylu, burada Vali Mustafa Yaman'ı makamında ziyaret etti. Valilik girişinde polis mangası ile karşılanan Bakan Soylu, burada il protokol üyelerini tek tek selamladı. Valilik şeref defterini imzaladıktan sonra burada basına kapalı düzenlenen toplantıya katılan Bakan Soylu daha sonra Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediyesine görevlendirilen Vali Mustafa Yaman'dan bir brifing aldı.
Yaklaşık 4 saat süren brifingden sonra Valilik çıkışında bir açıklama yapan Bakan Süleyman Soylu, Bugün Medeniyetimizin bize emaneti olan ve bugün gurur duyduğumuz dünyaya iftiharımızı her vesile ile ifade ettiğimiz bereketin bolluğun ve insanının sıcaklığının bize her an kendisini hissettirdiği, neler söylesek de onları anlatmakla ifade edemeyeceğimiz Mardinimizdeyiz. Bir çalışma ziyareti vesilesi ile buradayız. Gerek kaymakamlarımız gerekse de emniyet ve jandarmadaki yetkililerimizle yaptığımız güvenlik toplantısında gerekli değerlendirmeleri ortaya koyduk. Şunun altını çizerek değerlendirmek istiyorum. Bu dönemde atacağımız kararların gelecek 10 yıllarda tarihin ışığında bakıldığında ya ülkemizin ve medeniyetimizin yarınlara taşınmasında pozitif adımlar olduğu ve pozitif kararlar olduğu görülecek veyahutta basiretimizin tartışıldığı, yönetim kabiliyetimizin tartışıldığı ve olaylar karşısında karar verme yeteneğimizin tartışıldığı bir dönem olarak nakledilecek. Oysa Allah'a şükürler olsun 21. yüzyıla her zaman iftiharla söylüyorum iyi başladık. Ve bugün aslında Türkiye'nin önünü kesmek isteyenlerin de tedbir aldıkları en önemli sürecin bu olduğunu düşünüyorum.
Biz 21. yüzyıla ağır aksak başlamış olsaydık belki de bugün Türkiye'yi bir terör cenderesine sokmak isteyenler etrafındaki coğrafyayı ateş çemberine daha fazla katmerleşmek isteyenler bu kadar iştahlı olmayacaktı.
Biz 10 bin dolarlık kişi başına düşen gelir seviyesine Türkiye'de gelmemiş olsaydık. 2 bin 500 - 3 bin dolarda kalmış olsaydık. İfade etmek isterim ki bu coğrafyada bu kadar programlı planlı projeli bir işlem uygulamıyor olacaklardı. Biz eğer bu cesaretimiz ve bu kuvvetimizle Suriyeli kardeşlerimize sahip çıkmamış olsaydık insanlığa her daim ve her kürsüye çıkıldığında bu ülke adına söylenecek sözü olunmamış olsaydı belki de bu işlerle bu kadar karşılanılmış olunmayacaktı. Bu çok net ve açık.
Biz büyük bir devlet bakiyesi medeniyetin kendi ruhuna ve kalbine işlenmiş insanların bulunduğu topraklardayız. Bunun en güzel timsali de Mardin'dir. Hiç kimsenin rengine dinine inancına geldiği kökene bakılmadan kardeşliği tesis ettiren bir şehirdeyiz. Ve bize bırakılan en önemli miraslardan bir tanesidir. Biz bunu korumakla sorumluyuz. Yarına aitte sorumluyuz. Cenabı Allah şahittir ki yevmi kıyamette de sorumluyuz. Bugün bütün derdimiz ve anlayışımız budur. Türkiye'de Türkiye'yi terörle sınamak, imtihan etmek, denemek isteyenler ve tehdit etmek isteyenlere karşı en önemli cevabımız Millet olma tecrübemizdir. Biz niçin bir milletiz? İşte bunun da en güzel cevabı Mardin'dir. Tüm arkadaşlarımız yaptığımız değerlendirmelerde bunu net olarak söylüyoruz.
Terörü tasfiye edeceğiz işsizliği çökerteceğiz. Evet Terörü tasfiye edeceğiz ve medeniyetimizin ışığını Mardin'den yansıtacağız. Bu kadar net. Bugün medeniyetimize dünyanın ihtiyacı var. Bugün birçok alanda eleştirdiğimiz yapıcı eleştiri ortaya koymak istediğimiz Avrupa'nın da ihtiyacı var. Bu medeniyetin barışına kardeşliğine Avrupa'nın da ihtiyacı var. Önce Balkanları bu cenderenin içine soktular sonra Kafkasları bu cenderenin içine soktular. Sonra şimdi de Ortadoğu'yu ve bizim içinde bulunduğumuz Asya coğrafyasını bu cenderenin içine sokmaya çalışıyorlar. Bu cenderenin içinden ancak bu medeniyetin değerleri kurtarabilir.
Bir yandan sosyal ekonomik programlar ve diğer taraftan güvenlik meselesindeki kararlılığımız ve terör örgütleri bir taraftan PKK bir tarafta DAİŞ bir taraftan FETÖ bunlarla mücadele kararlılığımız aynı şekilde devam edecektir. İsteğimiz ve arzumuz şudur. Çok insani bir sonuç için çalışıyoruz. İnsanca yaşayan, sabahleyin evinden çıktığında akşamleyin evine çocuğuna rahat dönebileceği ve kendine rahatça dönebileceğine inandığı alışveriş merkezinden tutun da geleneksel esnafımıza alışveriş eden insanlarının huzur içinde olduğu bir ortam oluşturmak. Şu anda dünyadan bir çok insanın gelmek istediği altını çizmek isterim. Mardin sadece iç turizmin cazibe merkezi değildir. Bütün dünyanın en önemli cazibe merkezlerinden biridir. Ve bizim de görevimiz bu cazibe merkezini dünyayla buluşturmaktır.
Mardinli kardeşlerimizin de bu bölgede yaşayan hemşehrilermizin de hiç kimsenin herhangi bir endişesi olmasın. Terörle mücadele konusunda ortaya koyduğumuz kararlığı aynı şekilde bu bölgenin kalkınmasında ve zenginleşmesinde de ortaya koyacağız. Bizim işimiz güvenliktir ama aynı zamanda bu projelere önem vereceğiz. Umut içerisinde yarına bakıyoruz ve bakmaya devam edeceğiz.
Terör örgütü meselsine gelince PKK meselesine gelince o iş bizim meselemizdir. Bunun üstesinden geleceğiz. Hem sınırlarımız içinde hem de sınırlarımız dışında büyük bir operasyon devam ediyor.
Bu çok nettir. Bu kış hep her zaman her noktada olacağız olmaya devam edeceğiz. Devletimizin bütün birimleri topyekun bir seferlikle hem güvenlik hem de sosyal politikalarda adımları net bir şekilde ortaya koyacağız.

Aynı zamanda Mardin halkına bir şükran borcumuz var. Mardin'de Terörle bir araya gelmiş yerel yönetimlerde hukukun ortaya koyduğu bir iradeyle bir değişiklik söz konusu oldu. Ve bugün Türkiye Cumhuriyeti Devletinin buraya görevlendirdiği kişiye Mardin halkına göstermiş olduğu saygıdan dolayı minnetlerimizi ve şükranlarımızı ifade ediyoruz. Kendilerini mahcup etmeyeceğiz. Bu emanetlerini çok iyi bir şekilde yönetileceğini ve Mardin büyükşehir belediyesine gelen kaynağın gelen imkanın Mardin'de yaşayan vatandaşlarımızın için seferber edileceğini bilin bu konuda bu kaynaklarla birlikte Mardin'in yarına ait hak ettiğinin daha fazlasının gerçekleşeceğini ifade etmek isterim."
Açıklamadan sonra Valilik çıkışında esnafı ve vatandaşları ziyaret eden Bakan Soylu burada vatandaşlarla bir süre sohbet etti. Bakan Soylu'yu bir vatandaşın oğlunun FETÖ'dan dolayı açığa alındığını ve yardım istemesi üzerine ilgileneceğini belirttikten sonra "Sayın Bakanım benim oğlum hain çıksa ben onu infaz ederim"demesi üzerine Vali Mustafa Yaman'a talimat vererek vatandaşın sorununun çözülmesini istedi.
Program boyunca geniş güvenlik önlemlerinin alındığı güzergahlarda iki seyyar jammer cihazının bulundurulması da dikkat çekti.
Bakan Soylu daha sonra Derik ilçesine geçerek burada Şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk adına yaptırılacak 28 derslikli Süleyman Bölünmez Anadolu Lisesi binası temel atma töreni ne katıldı.


YORUMLAR :::

  1. BAKANI KANDIRDIĞINI SANANLARA
    05 Aralık 2016 Pazartesi Saat 12:03 CEVAPLA
    Bakanın ve emniyet müdürünün Mardin ziyareti boyunca etrafında yapmadık yalakalık ve maskaralık bırakmayan şahsiyetsiz FETÖcü PKKcı ve hırsızlar, bakan size ve hamilerinize güldü ve fotoğraf çekti ya siz de paçanızı kurtardığınız. Heeee??? Sizi deşifre ettikçe adını karaladığınız, itibarsızlaşrırmaya çalıştığınız, iftira attığınız, deli dediğiniz, varlıklarıyla size korku nöbetleri geçirtenler ya usul usul bakanın ve emniyet müdürünün kulağına gerçekleri fısıldamış ellerine de belgeleri sıkıştırmışsa????? Salto atabilseniz zaten spordan sanattan anlayan kültürlü insanlar olurdunuz. Taklalar atarken sadece salto atmaya çalışmakla yetineceksiniz. Saltoyu size ADALET ve DEVLET atacak şahsiyetsiz kültürsüz görgüsüz bilinçli suçlular.

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Vali Demirtaş, Ömerli'de İncelemelerde Bulundu

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, göreve başladıktan [...]

1 gün önce...

Mardin Ovası'nda ikinci ürün mısır ekilmez ise neler olur?

Kızıltepe Hububatçılar Derneği Başkanı Mehmet Şeri [...]

23 saat önce...

Dargeçit'te Karabayır Mahallesine yapılacak Futbol Sahası’nın temeli atıldı

Dargeçit Belediyesi tarafından kırsal mahallelerde [...]

1 gün önce...

Mardin polisinden ihtiyaç sahibi ailelere destek

Mardin'de, Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği [...]

1 gün önce...

Büro Memur Sen, Srebrenitsa Soykırımı'nı Unutmadı!

Büro Memur Sen Mardin Şube Başkanı Ümit Unat, Sreb [...]

21 saat önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN