İçişleri Bakanı: “Vatandaşlarımızın hür iradelerini sandığa yansıtmaları için ne gerekiyorsa yapacağız”

İçişleri Bakanı: “Vatandaşlarımızın hür iradelerini sandığa yansıtmaları için ne gerekiyorsa yapacağız”
13 Nisan 2011 Çarşamba Saat 15:55 0

İçişleri Bakanı Osman Güneş, seçim güvenliği ile ilgili düzenlenecek toplantıya katılmak üzere Mardin'e geldi.

Batman’dan helikopterle Mardin'e gelen İçişleri Bakanı Osman Güneş ve beraberindeki Jandarma Genel Komutanlığı Harekat Daire Başkanı Tümgeneral Hüseyin Güçlü, Emniyet Genel Müdürü Vekili Mustafa Bahrettin Demirer, Mardin Valisi Turhan Ayvaz ve Emniyet Müdürü Mustafa Aygün tarafından karşılandı.

Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı kent merkezinde yüksek katlı binalara keskin nişancılar konuldu. Bakan Güneş ve beraberindekiler ilk olarak Mardin Valisi Turhan Ayvaz’ı makamında ziyaret etti. Valilik girişinde ilçe kaymakamları ve DİKA Genel Sekreteri Abdullah Erin tarafından karşılanan Bakan Güneş, polis mangasını selamladıktan sonra şeref defterini imzaladı.

Valilikte açıklama yapan Güneş, seçim güvenliğinin önemine değinerek, seçim döneminde vatandaşların huzur içinde geçirmelerini temin etmek için alınacak tedbirleri değerlendireceklerini söyledi. Mardin'in tarihi ve kültürel güzelliklerine dikkat çeken Bakan Güneş, Cizre'de kaymakamlık yaptığı dönemde Mardin'e bağlı olduğunu hatırlatarak, kendisini o zamandan beri Mardine karşı bir muhabbet beslediğini söyledi.  

Mardin'in ilçe kaymakamlarıyla da bugün görüşeceklerini belirten Bakan Güneş, “Seçimle ilgili gerekli ne tedbir icabet ediyorsa her ilde bu tedbirleri alırız. Herhangi bir ilde ilave bir tedavi gerekiyorsa bunu da alırız. Ülkemizin herhangi bir yerinde vatandaşlarımızın hizmetlerini kolaylaştırmak için yapılması gereken ne varsa bunu Mardin’de dahil olmak üzere yapmaya hazırız. Seçimlerin huzur içinde geçmesi için, vatandaşlarımızın hür iradelerini sandığa yansıtmaları için elimizden gelen ve icabet eden önlemi almak gerekiyor ve alacağız. Kaymakamlarla yapacağımız bu toplantıların bir diğer önemi de, 298 sayılı kanunda, önemli değişiklikler yapıldı. Bu değişiklikler ilk defa bu seçimde uygulanacak. Bu değişikliklerle alakalı olarak tüm arkadaşlarımızla oturup değerlendirme yapacağız. Alınacak tedbirleri gözden geçireceğiz. Bundan sonrada bu tedbirleri görüşmek üzerede başka bölgelere gideceğiz.”dedi.

 Daha sonra Mardin Valisi Turhan Ayvaz Bakan Güneş'e, Halk Eğitim Merkezinde üretilen hediyelik eşya ve tarihi kenti tanıtan kitaplar hediye etti.


KAYNAK: Nezir Güneş


YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN