İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Mardin’de

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Mardin’de
11 Ekim 2020 Pazar Saat 16:59 0

İçişleri Bakanı Süleyman soylu, Sakarya'da fındık toplarken saldırıya uğrayan Mardinli vatandaşları memleketlerinde ziyaret etti. Bakan Soylu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın selamlarını ileterek, "Bana talimatı var, gönülleri kırılmışsa, gönüllerini al dedi" diye konuştu.

Bir dizi ziyarette bulunmak üzere Mardin'e gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sakarya'ya fındık toplarken işveren ve köylülerin saldırısına uğrayan Mazıdağı ilçesine bağlı Yücebağ köyünde ikamet eden Demir ailesine ziyarette bulundu.

Bakan Soylu'ya Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, AK Parti Milletvekili Cengiz Demirkaya, Mazıdağı Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Muhsin Duran Kalkan, Mardin İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Halil Şen eşlik etti.

Aile büyüğü Kasım Demir, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya devlet erkanı ve valinin yanlarında olduğunu belirterek, önemli olanın bir daha böyle bir olayın yaşanmaması olduğunu söyledi.

"O İNSANLAR ADINA ÖZÜR DİLİYORUM"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da memlekette huzur olduğunu, çocukların okullarına rahatlıkla gittiklerini ifade etti.

Kendilerini kuvvetlendirecek tek şeyin birlik ve beraberlik olduğunu kaydeden Bakan Soylu, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

"Ailedeki huzuru bozmak isteyenler olur. Yani bir ailenin içerisine girmek istiyorlar, dağıtmak istiyorlar. Köyün birliğini, beraberliğini bozmak istiyorlar, hep var. Biz bunlara karşı dik duracağız. Birbirimize kol kola daha güçlü görüneceğiz. Yolumuza devam edeceğiz. Kimisi işini yapacak, kimisi tarlasını ekecek. Hep sizin yanınızdayız, bunu bütün köye söylüyorum. Hep sizin yanınızdayız. Benim hayatımın büyük bölümü uzun zamandır buralarda geçti. Huzurun temini için, buraların kalkınması için, gelişmesi için. Daha güzel bir noktaya gelebilmesi için. Çocuklarımızın okuması için, doktor olabilmesi için. Huzur içerisinde olursak, beraberliğimizi yüzyıllardır yaşadığımız beraberliğimizi devam ettirirsek, bize top vursa bir şey olmaz. Sen bu söylenen sözlerden dolayı üzüntünü ifade ediyorsun. Bende o insanlar adına özür diliyorum. Bu davranışları kabul etmeyiz. Onun için hep beraberiz. Başkalarına fırsat vermeden inşallah çoluk, çocuğumuzu hayırla yetiştirip memlekette onların çok güzel yaşamalarını temin ederiz. Cumhurbaşkanımızın her birinize selamları ve muhabbetleri var. Allah razı olsun, bu sabah konuştuk. Buraya geleceğimizi de kendisine söyledik. Her birinize ayrı ayrı, bana da talimatı var. Gönülleri kırılmışsa, gönüllerini al dedi"

Bir süre Demir ailesi ile görüşen Bakan Soylu, köyden ayrılarak Nusaybin ilçesine geçti.

Bakan Soylu, Nusaybin’de YPG/PKK'lı teröristlerce sivillere yönelik düzenlenen havanlı saldırıda şehit edilen sivil vatandaşlar için düzenlenen anma programına katıldı.

Programda, Türkçe ve Kürtçe Mevlit okundu.

YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Psikolojik danışmandan korona virüsle ilgili ezber bozan açıklama

Mardin’in Artuklu ilçesinde yaşam koçluğu ve psiko [...]

1 gün önce...

Bölünmez Çankırı, Kadınların Sevincine Ortak Oldu

Dünyaca ünlü şef Ebru Baybara Demir tarafından, Ma [...]

21 saat önce...

Milletvekillerinden, Rektör Özcoşar’a Ziyaret

Ak Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı [...]

3 saat önce...

Kızıltepe yolları yenileniyor

Mardin'in Kızıltepe İlçe Belediyesi alt ve üst yap [...]

1 gün önce...

'İyilik Timi' ihtiyaç sahiplerinin yardımına koşmaya devam ediyor

Mardin'in Artuklu ilçesinde, kendilerine İyilik Ti [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar