İftar veremeyince yetimlerin bayram sevincine ortak oldu

Mardin’de her yıl Kadir Gecesinde yüzlerce vatandaşa iftar yemeği veren hayırsever işadamı bu yıl yetimleri sevindirdi.

Her yıl Kadir Gecesinde Melik Mahmut Camisi avlusunda düzenlediği geleneksel iftar programını Yeni tip Koronavirüsden kaynaklı bu yıl düzenleyemeyen hayırsever işadamı bunun yerine fakirlerle dağıttığı yardımların yanında yetim çocukları da sevindirme kararı aldı.

Mardin’de fakir, yardıma muhtaç ve yetim ailelere verdiği destekle tanınan Umut Kervanı aracılığıyla tespit edilen 40 yetimi baştan aşağı giydiren ve ismini vermek istemeyen işadamı; yetimlerin bayram sevinçlerine ortak oldu.

“Bir yetim çocuğun gülmesi bizim için dünyalara bedel.”diyerek yetimleri sevindirmek için yardım elini uzatan işadamının verdiği destekle yetim çocukların ayakkabı, pantolon, gömlek ve elbise ihtiyaçları karşılandı.

Yapılan yardımların zor durumda olan Mardin’deki yerli esnafın da kazanması için onlardan satın alma şartını getirmesi ile de takdir toplayan hayırsever işadamına yetim çocukları ve aileleri de yaptıkları duaları ile teşekkür ettiler.

Pandemi süreci gözetilerek hazırlanan ve yardımların alınacağı esnaftan alınan yardım çekleri yetim çocukların annelerine teslim edildi.

Yetim annelerinden kimisi çocukların sokağa çıkma yasağı saatlerini dikkate alarak en yakınlarındaki esnaftan çocukları ile birlikte alışveriş yapma imkanı bulurken kimisi ise çocuklarının bedenlerine göre kendileri alışveriş yaptı.

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle