İftarda birlik ve beraberlik mesajları verildi

Mardin ve Köylerini Tanıtma Dayanışma Derneği (MARKÖYDER) tarafından 60 köy muhtarına ve bölgenin kanaat önderlerine iftar verildi.

Mardin ve Köylerini Tanıtma Dayanışma Derneği (MARKÖYDER) tarafından 60 köy muhtarına ve bölgenin kanaat önderlerine iftar verildi

Mardin ve Köylerini Tanıtma Dayanışma Derneği (MARKÖYDER) tarafından 60 köy muhtarına ve bölgenin kanaat önderlerine iftar verildi. Grand-Yay Otelinde düzenlenen yemeğe AK Parti Mardin Milletvekili Gönül Şahkulubey, Mardin Belediye Başkanı Beşir Ayanoğlu, Vali vekilleri Şenol Koca, Turan Erdoğan, Mardin Saadet Eğitim A.Ş Genel Müdürü Osman Öner, MARKÖYDER Derneği Başkanı İbrahim Bilgiç, köy muhtarları ve kanaat önderleri katıldı.

İftar yemeğinde bir konuşma yapan Mardin Belediye Başkanı Beşir Ayanoğlu, son zamanlarda bölgede yine şiddet tamtamları yükseldiğini belirterek, birilerinin yine iki kardeşi birbirine düşürmek ve kardeş kanı dökmek için planlar ürettiğini söyledi.Ramazan ayında bile maalesef istenmeyen hadiselerin yaşandığını belirten Başkan Ayanoğlu, "Bu günlerde bu ortamda bizim üzerimize düşen vazife güzel sözle hikmetli, ilim ve irfan sözlerle birbirimize güzeli hakikati anlatmaktır. İnsanları güzel yola davet etmektir. Söz anlatır öfke dayatır, söz izahla öfke tehditle var olur. Peygamber efendimizin çok güzel bir sözü vardır. 'Sözün bir büyüsü vardır. Sözün yüksek olsun. Sesin yüksek olmasın.' Bizim bu Ramazan ayında birbirimize söyleyecek güzel sözler vardır. Biz birbirimizi Allah rızası için seviyoruz. Hiçbir etnik köken hiçbir ırk hiçbir mezhep ayrımı yapmadan birbirimizi seviyoruz." dedi.

BİRBİRİMİZE SAYGILI OLMALIYIZ

Mardin'deki hoşgörü ortamı birlik ve beraberlik duygusu her zaman bir adım önde olduğuna dikkat çeken Mardin ve Köylerini Tanıtma Dayanışma Derneği Başkanı İbrahim Bilgiç ise "Evrensel insani değerler zemininde birbirimizin konumuna saygılı kalarak kinin nefretin ve ötekileşmenin önünü kesebiliriz." diye konuştu.Bilgiç" Birbirimizi ön yargılarımıza kurban etmemenin hangi düşünceden olursak olalım karşılıklı konuşarak anlaşabilmenin hatta bir adım ileri giderek herkesin konumuna saygılı olmanın önemini beyinlere idrak etmeliyiz. Burada Kürdü, Arap'ı Çerkezi, Süryanisi, ve Türkü ile aynı çatı altında yaşıyoruz. Bölgenin huzura barışa birlik ve beraberliğe ihtiyacı vardır. Bunu ancak bu birlikteliğimiz sağlar." şeklinde konuştu Gecede ayrıca bir konuşma yapan AK parti Mardin Milletvekili Gönül Şahkulubey, MARKÖYDER'in Ramazan ayında bu kadar güzel insanı bir araya getirmesinden dolayı dernek başkanına ve üyelerine teşekkür etti.

YORUMLAR

 • Eleştirmekten başka bir drdi olmayan arkadaşlar;yapılan güzellikleri görmektense niye hsriçten gazel okuyorsunuz.Bölge diken üstündeyken böyle hayırlı bir programı hazırlayan arkadaşlara teşekkür ediyoruM.

  allah sizleri islah etsin
  adamlar gidip Ramazan'ın güzelliklerinden birini uygulamış sizde kalkıp onları eleştirmişsiniz. ayıp yahu...
  birlik beraberlikten niye bu kadar korkuyorsunuz anlayabilmiş değilim...

  bİRİLERİ BU TOPRAKLARDA MİSYONERLİK YAPIYOR, BİRİLERİ BUNA ÇIKAR İÇİN ALET OLUYOR, BİRİLERİ DE GARİBAN GARİBAN SÜRÜKLENİYOR PEŞLERİNDEN. ALLAH SELAMET VERSİN

  Mar köy der ve Mosder giden valiyi pohpohlayarak SODES çerçevesinde kaç milyar aldılar? Zalimi alkışlayarak kazanılan paralar ile iftar vermek caiz midir? Zümret Tepelerden ve fasılalarla küçük dünyadan fetvası bulunmuş mudur?

  Milletimiz ne örgütün kızıl şiddetine, ne de cemaatin yeşil baskısına ve oluşturmaya çalıştığı tekeline pabuç bırakmayacak. Mar köy der bir dernek olarak başkan ve yönetimi ile mi yoksa görünmeyen el tarafından mı karar alıp icra etmektedir?

  Birlik ve beraberliği yemek yerken hatırlıyorsunuz ölenler öldürülenler asılanlarumurunuzda değil.Birde kanaat önderiymişler yesinler

Yorum Ekle