İftira Atan, Hedef Gösteren Hırsızlara karşı; Suç Duyurusunda bulunduk

İnternet sitemiz hakkında "çamur at izi kalsın" mantığı ile içerik hırsızlığı ile suçlayanları kendi sitelerinin manşetinde sitemiz logolu fotoğraflarını kullanırken deşifre ederek suç duyurusunda bulunduk.

BASINDA MARDİN
PAYLAŞ:

Gazetemiz ve mardinlife.com internet sitemiz yöneticilerini terör örgütlerine hedef gösterterek haber yaptıran ve iftira atan www.kürtler.com internet sitesi hakkında suç duyurusunda bulunduk. 

Kürtlerin adını kullanarak yaptıkları algılara ve Kürtler adını kullanarak bunun üzerinden kendilerini pazarlayanların sitemizden (ç)aldıkları sayısız içerik ve fotoğraf tespit ettik. Son tespitimiz ise haberi servis ettiğimiz saat itibarı ile kendi sitelerinde yer alan mardinlife logo'lu manşet fotoğrafı oldu.
 
Bu zihniyetin İmtiyaz Sahibi sözde sanatcı aktör, tiyatrocu Ciwan Alan, Genel Yayın Yönetmeni Çağlar Çelik, Yazı İşleri Müdürü Serdar Kara, Reklam Yayın Müdürü Berkay Aksu, editörler; Zeynep Cin, Sinan Kaya ve Ahmet Pala'nın  mardinlife.com'un özgün içeriklerinden toplamda 241 adet içerik ve 57 adet logolu fotoğrafı hırsızlık yaparak kullandıkları ekran kayıt görüntüsü alınarak tespit edildi.
 
Bugüne kadar sayısız içeriğimizi (kodlarımızla/logolarımızla) alıntılayan yayınlayan Haberler.com'dan Yeni Akit'e, Sözcü'sünden Haber 7'sine, Kanal D'den CNN Türk'üne Tele 1'inden Fox'una kadar yüzlerce ulusal, bölgesel ve yerel internet siteleri hakkında hiçbir suç duyurusu veya uyarıda bulunmadık.
 
Ancak Kürtler.com'un iftiralarına ve Uyarılarımıza karşılık sitemizden (ç)aldıkları içerikleri sildiklerini beyan etmelerine rağmen halen bir çok içeriğin sitelerinde durmasının yanında; site yönetiminin bizi hedef göstermeye devam etmesi üzerine 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununda yer alan telif hakları kapsamında alınan bilir kişi raporu ile bu itham ve iddiaları avukatımıza teslim ettik.
 
Bu arada Kürtler.com'un bizi hedef gösteren haberini internet sitesinden silmesine rağmen, bu haber üzerinden Mardin'de künyesi bulunmayan, kirli mahfil ve muhaberatların yönetiminde olan mardinroj.com'da internet sitesinde; sitemiz ve gazetemiz yöneticilerine iftiralar atarak hedef gösteren yayınlarına devam etmesi ise dikkat çekti.

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle