İHH Öncülüğünde Dev Yardım Kampanyası

Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde yaşanan çatışmalardan dolayı binlerce aile evlerini, şehirlerini terk etmek zorunda kaldı. Bölgede iş yerleri kapanan, eğitimlerine devam edemeyen kardeşlerimiz mağdur durumda.

Mardin İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Derneği (Mardin İHH), İHH İnsani Yardım Vakfı öncülüğünde Türkiye genelinde başlatılan “Kardeşim-Birayê Min” isimli yardım kampanyasına destek verdi. 


Türkiye genelindeki iki bini aşkın STK’nın da desteğiyle Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde yaşanan çatışmalardan dolayı mağdur olan halk için başlatılan “Kardeşim - Birayê Min” isimli yardım kampanyasına Mardin'de  öncülük edecek olan Mardin İHH, bu kapsamda ildeki diğer STK’ların da desteği ile toplanacak olan yardımları yaşanan çatışmalardan dolayı mağdur olan ve Mardin'de ikamet eden vatandaşlara ulaştıracak.

STK'LARLA KOORDİNELİ ÇALIŞACAĞIZ

Konu ile ilgili açıklamalarda buluna Mardin İHH Başkanı Mehmet Timurağaoğlu “Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde yaşanan çatışmalardan dolayı binlerce aile evlerini, şehirlerini terk etmek zorunda kaldı. Bölgede iş yerleri kapanan, eğitimlerine devam edemeyen kardeşlerimiz mağdur durumda. Bunun için İHH İnsani Yardım Vakfı öncülüğünde Türkiye genelindeki 2 bini aşkın STK’nın da desteğiyle Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde yaşanan çatışmalardan dolayı mağdur olan halk için başlatılan ‘Kardeşim - Birayê Min’ isimli yardım kampanyasına Mardin İHH Derneği olarak bizde ildeki diğer STK’larla birlikte destek sağlayacağız.”dedi.

KARDEŞLİK EN FAZLA İHTİYAÇ DUYDUĞUMUZ BİR KAVRAM 

Yardım kampanyasına destek sunmak isteyenlerin nakdi ve ayni yardımlarda bulunabileceklerini ifade eden Timurağaoğlu, “Kişi kendisi için istemediğini başkası için istemedikçe gerçek mümin olamaz. Buna riayet ettiğimiz takdirde her şey halledilir. Ana görevimiz, birincisi Allah’a karşı; ikincisi de mahluklara karşı. Mahluklara karşı eziyet etmemek ve faydalı olmak mecburiyetindeyiz. Her hayrın yanında; her şerrin de karşısındayız inşallah. Kardeşlik, günümüzde en fazla ihtiyaç duyduğumuz kavram. Bir olabilirsek hiçbir şer odağı bizi bozamaz. Kardeşlik sözde değil özde olmalıdır. Empati üzerine kurulan bir kardeşlik bilincindeyiz. Bizim her yönüyle birbirimize ihtiyacımız var. Böyle bir organizasyona katkı yapmaktan onur duyuyoruz. Muhakkak müminler kardeştir. Kardeşimiz açken tok yatan bizden değildir. İnsanların en hayırlısı insanlara en faydalı olandır. İnsan herkese faydalı olur ve en çok da kardeşine, komşusuna faydalı olması gerekir. Kardeşine sahip olmayan insan kılıçsız savaşa girer ve mağlup olur. Birbirimizi tutarak çalışmamız gerekir ki muvaffak olalım. İslam aleminin tek umudu Türkiye’dir. Bu umut sorumluluğunu yerine getirelim. Bu anlamda başlatmış olduğumuz yardım kampanyasına nakdi ve ayni destek sunmak isteyen hayırseverler dernek binamıza başvurarak ya da derneğimize ait olan hesap numarasına bağışta bulunabilirler. Türkiye genelinde 2 bini aşkın Sivil Toplum Kuruluşuyla düzenlediğimiz kampanya ile sizleri Doğu ve Güneydoğu'daki mağdur kardeşlerimize destek olmaya çağırıyoruz. "Kardeşim–Birayê Min" Kampanyasına destek olmak için banka hesap numaralarımızdan veya online bağış yöntemiyle bağışta bulunabilirsiniz. Ayrıca 'KARDESIM' yazıp 3072'ye kısa mesaj göndererek 5 TL karşılığında destek olabilirsiniz. ” diye konuştu.

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle