İki Mahalle daha karantinaya alındı

Artuklu merkeze bağlı Gökçe ile Ortaköy'ün Mahallelerinde corona virüsü vaka tespiti nedeniyle her iki mahalle il pandemi kurulu kararıyla kısmi karantina uygulamasına alındı.

Son günlerde özellikle Mardin, Diyarbakır ve Şanlıurfa başta olmak üzere bütün bölge illerinde yoğun olarak görünen koronavirüs vaka sayısındaki artık, Mardin'de de Pandemi süreci boyunca en fazla vaka sayısı oranınına da yükselmiş oldu.

Mardin Artuklu merkez, Kızıltepe ve Nusaybin ilçelerinde yoğun olarak görünen koronavirüs teşhisi konan hastaların kimi ilgili hastanelerde tedavilerine devam edilirken, kimi de görünen vakalar nedeniyle evlerinde, binalarında ve mahallelerinde uygulanan kısmi karantinalarla izole edilerek tedavi ediliyor.

Son günlerde pandemi süreci boyunca görünen ve (PİK) olarak da tabir edilen hasta ve vaka sayısındaki artış dikkatlerden kaçmıyor. Artuklu'ya bağlı Gökçe (Selah) mahallesi akşam saatlerinde karantina uygulaması kapsamına alındığına dair bilgiler gelirken, karantina uygulaması kapsamına alınan bir diğer mahalle ise Ortaköy' mahallesinin bir kısmı oldu.

Resmi olmayan bilgilere göre her iki mahalleye de akşam saatlerinde sağlık çalışanları, jandarma eşliğinde giderek her iki mahallede de uyulması gereken tedbirler konusunda uygulamalara başladılar.

Vaka ve hasta sayı konusunda henüz resmi bir açıklama yapılmazken, vaka sayısında artışın olduğu, vatandaşların evleri dışında bulundukları her ortamda mutlaka sosyal mesafe kurallarına uymaları, maskesiz dolaşmamaları ve mümkün olduğu kadar temastan kaçınmaları gerektiğine vurgu yapıldı.

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle