İklim Değişikliği Eğitimi Mardin’de Gerçekleştirildi

İklim Değişikliği Eğitimi Mardin’de Gerçekleştirildi
25 Eylül 2019 Çarşamba Saat 16:43 0

İklim Değişikliği Eğitimi, 25-26-27 Eylül 2019 tarihlerinde Mardin, Hilton Garden Inn Otel’de gerçekleştiriliyor.

Avrupa Birliği Türkiye Mali İşbirliği çerçevesinde, T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yürütülen, İklim Değişikliği alanında Ortak Çabaların Desteklenmesi Projesi (İklimIN) kapsamında gerçekleştirilen eğitime; Mardin ilinde faaliyet gösteren ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının, kalkınma ajanslarının, üniversitelerin, sivil toplum kuruluşlarının, yerel yönetimlerin temsilcileri katılıyor. Mardin ilinin yanı sıra Adıyaman, Şanlıurfa, Şırnak, Siirt, Batman ve Diyarbakır illerinin de ilgili kuruluşlarından temsilciler katılımcı olarak bulunuyorlar.

Katılımcılar, üç gün boyunca, “İklim Değişikliğinin Bilimsel Temelleri, Türkiye’ye Etkileri”, “Türkiye'nin İklim Politikası- Türkiye'nin İklim Değişikliği ile Mücadele Unsurları – Uluslararası Boyutu, Yasal ve Kurumsal Yapısı”, “İklim Değişikliği ile Mücadelede Gençliğin Sorumluluğu”, “Enerji Politikalarının İklim Değişikliği ile Mücadeledeki Yeri”, “İklim Değişikliği ve Türkiye Tarımı Etkileşimi” ve “İklim Değişikliğinin İnsan Sağlığına Etkileri” konularında iklim değişikliğini birçok açıdan değerlendirme fırsatı buluyorlar.

Eğitim süresince ayrıca, Türkiye genelinde iklim değişikliği alanında farkındalığı artırmayı amaçlayan iklimin projesi hakkında detaylı bilgi verilmektedir.

Proje ve faaliyetleri ile ilgili detaylı bilgiye www.iklimin.org adresinden ve projeye ait sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Akla ziyan Covid-19 anonsu: Hükümet istiyor ki Kürt halkı ölsün!

Sokak aralarında Coronavirus tedbirlerini içeren b [...]

1 gün önce...

Corona virüs sandılar epilepsi krizi çıktı

Mardin'de fenalaşarak yere yığılan bir kişiye coro [...]

1 gün önce...

Mardinli Profesörden salgın sonrası için önemli çağrı

Hacettepe Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü Öğreti [...]

1 gün önce...

Sağlıkçı Gençler Evlerinde Yemek Yapıp Yaşlılara dağıtıyorlar

Mardinli gönüllü gençler hazırladıkları yemekleri, [...]

5 saat önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN