İl istihdam ve mesleki eğitim kurulu toplandı

İl  istihdam ve mesleki eğitim kurulu toplandı
23 Ekim 2018 Salı Saat 13:42 0

Vali Mustafa Yaman başkanlığında toplanan İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı’nda istihdam ve mesleki eğitim konuları incelendi.

Vali Mustafa Yaman başkanlığında toplanan İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı'nda istihdam ve mesleki eğitim konuları incelendi.

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı Mardin Valisi Mustafa Yaman başkanlığında toplandı. Toplantıya İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Müdürü Mehmet Akın ve kurul üyelerin katılımıyla gerçekleşti. Toplantıda ilin istihdam ve mesleki eğitim konuları masaya yatırıldı. İŞKUR İl Müdürü Mehmet Akın ile İl Müdür Yardımcısı Abdurrahim Yalçın,  İŞKUR'un gündeminde olan; "İşte Anne Projesi"kapsamında 0-15 yaş aralığında çocuğu olan, İş kulübü eğitimini tamamladıktan sonra İş başı eğitimine katılan annelere günlük 70 TL cep harçlığı verildiğini kaydetti. Söz konusu proje ile birlikte İşe İlk Adım Projesi" hakkında da kurul üyelerine bilgiler veren İl Müdürü Akın, "İlk Adım Projesi"nde  18-29 yaş aralığında Üniversite mezunu olan işsiz vatandaşların iş başı eğitimine katılmaları sağlamaya çalıştıklarını anlattı. Akın, İlk Adım Projesi'nden yararlanan gençlere uzun vadeli maaş desteği imkanı sunulduğunu anlattı. 

İl Milli Eğitim Müdürlüğünün gündem maddeleri ve değerlendirmelerle süren toplantıda; Kurul üyelerinden istihdam ile ilgili görüş ve önerileri de alındı.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Belediye Başkanı, bağındaki üzümü yoksullar için topladı

Gercüş Belediye Başkanı Gündüz Günaydın, 5 dönümlü [...]

1 gün önce...

Başkanlar gözaltında Üç belediyeye terör operasyonu

Mardin'in Savur, Derik ve Mazıdağı ilçelerinin HDP [...]

1 gün önce...

Terör operasyonunda 10 kişi gözaltına alındı

MARDİN'de terör örgütü PKK/YPG propagandası ile ya [...]

1 gün önce...

Rektör Özcoşar’dan Nusaybin MYO kararı

MAÜ Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, , 2015 yılı [...]

1 gün önce...

Mardin’deki FETÖ soruşturmasında 7 kişi tutuklandı

Mardin merkezli 10 ilde düzenlenen FETÖ soruşturma [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN