İl Milli Eğitimde devir teslim töreni gerçekleşti

İl Milli Eğitimde devir teslim töreni gerçekleşti
22 Kasım 2019 Cuma Saat 18:58 1

Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nde yapılan görev devir teslimi dolayısıyla tören düzenlendi. Üç yıla aşkın süredir görev yapan Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, göreve yeni atanan İl Milli Eğitim Müdürü Şeyhmus Sümer'i çiçeklerle karşıladı.

Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine vekâlet atanan Artuklu eski İlçe Milli Eğitim Müdürü Şeyhmus Sümer, görevi İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı'dan devraldı.

Göreve yeni atanan yeni İl Milli Eğitim Müdürü Şeyhmus Sümer'i çiçeklerle karşılayan İl Müdürü Sarı, makamı yeni sahibine teslim ederken, üç yıla aşkın bir süredir hoşgörü ve medeniyet şehri olan Mardin'in eğitimine hizmet etmiş olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek çalışma arkadaşlarından helallik istedi.

Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine veda eden İl Müdürü Sarı, "Mardin'de 4 yıla yakındır sürdürdüğüm İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevinden, Bakanlığımızın takdirleriyle MEB Personel Genel Müdürlüğü Koordinasyon Birimine görevlendirilmiş bulunmaktayım. Göreve başladığım 16.03.2016 tarihinden 22.11.2019 tarihine kadar siz değerli eğitim çalışanlarının ilimiz başarısına sağladığı katkılardan dolayı hem mutlu hem de huzur içinde olduğumu belirtmek istiyorum. İlimiz eğitiminin her alanındaki başarılarıyla ülke gündemindeki başarıyı kazanmasında hiç kuşkusuz Mardin eğitim camiasının top yekûn ekip anlayışı içerisinde alın teri bulunmaktadır. Bütün enerjisini, özverisini eğitime ayıran siz değerli eğitim çalışanlarıyla ülkemize, geleceğimize katkı sağladık. Akıl ve kalplerin birleşmesiyle yapılabilecek güzel eserler olduğunu bütün ilimize ve ülkemize gösterdik. Göreve geldiğim gün mesai mefhumu gözetmeksizin, insanı odak noktasına koyan, adaletli, herkesi birleştiren sevgi ve saygıya dayalı bir yönetim anlayışı uygulayarak görevimi yapmaya çalıştım. Görev yaptığım süre içerisinde bulunduğumuz makamlarımızın hizmet makamları olduğunu, ulaşılamaz yerler olmadığını, kapımızı ve gönlümüzü bütün Mardinlilere açarak kendisini rahatlıkla ifade edebildiği ve devletimizin güler yüzünü gördüğü yerler olduğunu göstermenin gayreti içerisinde oldum." dedi.

Görev yaptığı süre içerisinde Mardin'de yapılan hizmetler, kazandırılan dersliklerden de söz eden İl Müdürü Sarı, "Görev yaptığım süre zarfında ilimize tamamlanan 727, yapımı devam eden 948 derslik olmak üzere toplamda 1675 derslik,17.200 metrekare kullanım alanı üzerine inşa edilen 112 oda sayısı,800 kişilik konferans salonu, 2 adet 120 kişilik çok amaçlı salonu, her katta yer alan toplantı odaları, 1 adet planetaryum, 4 adet tasarım beceri atölyesi, 2 adet 10 bin kitap kapasiteli kütüphanesi, 10 dönüm üzerine bahçe ve park alanı ile kompleks görevi gören hizmet binasını Mardin'e kazandırdık. Birlikte yakaladığımız bütün bu hizmetleri-başarıları, gerçekleştirirken başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a, Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk'a, Mardin Valimiz/Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sayın Mustafa Yaman'a, eşi Hanımefendi Gülseren Yaman'a, Milletvekillerimize, Kurum Amirlerimiz, sivil toplum örgütlerimiz, eğitim sendikalarımız, yerel yönetimlerimiz, İlçe Kaymakamlarımız ve İlçe Milli Eğitim Müdürlerimiz, diğer okul müdürlerimiz ile bütün öğretmen, velilerimiz ve milli eğitim personelimin ve her zaman yanımızda olan değerli basınımızın desteği ile gerçekleşmiştir. Her birine ayrı ayrı şükranlarımı sunarken, hiçbir zaman unutmayacağım ekip arkadaşlarım ve kadirşinas Mardin halkına haklarını helal etmelerini ve ayrıca kurumum adına minnet ve şükran duygularımı iletir, yeni atanan Milli Eğitim Müdürümüz Şehmus Sümer'e yeni görevinde başarılar diler, sağlık ve huzur dolu günler temennisiyle; Saygılarımı Sunarım. Allah'a ısmarladık."

Yeni İl Milli Eğitim Müdürü Şeyhmus Sümer ise, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı'ya Mardin'e ve eğitim alanında verdiği hizmetlerden dolayı bütün eğitim camiası adına teşekkür ederek, devir aldıkları görevi daha iyi noktalara taşımanın gayreti içerisinde olacaklarını söyledi.

Görev devir tesliminin ardından, Sarı, milli eğitim müdür yardımcıları, şube müdürleri, ilçe milli eğitim müdürleri ve müdürlük personeli ile vedalaşarak, hatıra fotoğrafı çekindi.

Yeni İl Milli Eğitim Müdürü Şeyhmus Sümer ise, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı'yı hizmet binasının çıkış kapısına kadar eşlik edip çiçeklerle uğurladı.YORUMLAR :::

  1. Ğursi
    23 Kasım 2019 Cumartesi Saat 12:18 CEVAPLA
    Sayın eski müdürün "başarı", "ekip" gibi kelimeler kullanarak lafı bu kadar uzatmasına hiç gerek yoktu. Zira koltuğa oturmanın tek şartının yalakalık olduğunu Mardin'de bilmeyen yoktur.

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Miroğlu, Yeni Parti İddialarını Yalanladı

AK Parti MKYK Üyesi, 25 ve 26. Dönem Mardin Millet [...]

1 gün önce...

Mardinspor kendi renkleriyle sahada olacak!

Mardinspor eski başkanı İşadamı Süleyman Bölünmez, [...]

1 gün önce...

Artuklu'da Beslenme ve Diyet Merkezi Hizmete Başladı

Artuklu sağlıklı yaşamın değişmez unsurları olan, [...]

1 gün önce...

AK Partili Kadınlardan 'Dilipak' Hakkında suç duyurusu!

AK Parti Kadın Kolları Başkanı Lütfiye Selva Çam'ı [...]

1 gün önce...

Korona tehdidi için Kahvehanelerini gönüllü olarak kapattılar

Nusaybin'e bağlı kırsal Akarsu Mahallesinde yeni t [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN