İlanı kesilen gazeteden açıklama

İlanı kesilen gazeteden açıklama
18 Eylül 2019 Çarşamba Saat 12:39 0

Mardin Haber Gazetesi imtiyaz Sahibi Murat Akgül ,BİK genel müdürlüğü kararı ile yapılan ilan kesintisine tepki gösterdi.

Mardin Haber Gazetesinin ilanlarının 4 aydır herhangi bir sıkıntı olmamasına karşın ilanlarının durdurulduğunu belirten Akgül, yaşanan sürecin yerel gazeteleri zor durumda bıraktığını söyledi.

Hiçbir zaman illegal oluşumların içinde olmadık

Akgül, Herhangi bir eksiklerinin olmamasına rağmen Basın İlan Kurumunun (BİK) aldığı kararı şu şekilde değerlendirdi; “Ülkemizin zorlu ekonomik koşullarında gazetemizi ve personelimizin işsiz kalmamasına yönelik çalışmalarımız devam ederken BİK Genel müdürlüğünün aldığı kararın neye istinaden verildiğini anlamış değilim. Gazeteyi devir aldığımız günden bugüne kadar hiçbir kurum ve kuruluşla problemimiz olmadı. Ayrıca gazetemiz yüklendiği vizyon ve misyonu ile de her zaman vatandaşın yanında dururken kurum ve kuruluş gözetmeksizin her kesimin haberini habercilik anlayışı kapsamında yaptık. Bugüne kadar hiçbir illegal oluşumun içinde yer almadığımız gibi gazetemize sözlü veya yazılı olarak söylenen hiçbir yanlışı kabul etmeyeceğimiz gibi bunun karşısında da duracağız” dedi.

7 Çalışan umurunuzda değil mi?

Gazete de İşkur dahil 7 personelin çalıştığını belirten Akgül; “Gazetemizde 7 personel çalışıyor ve burada istihdam ediliyor, ekonomik sıkıntıların ve işsizliğin en üst seviyede olduğu Mardin’de istihdam ettiğimiz elemanların aileleri ve çocukları bizden ekmek parası bekliyor. Biz gazete olarak tüm personelimize en iyi çalışma alanı sağlamaya çalışırken BİK bunları görmezden gelerek 4 aydır basit bir denetleme ile içinde boş bahanelerle bu insanların ekmeklerine mani olmaya çalışıyor. 3 lisans mezunu personelin yanı sıra Sarı Basın Kartlı çalışanlarımız bulunmaktadır. 4 aydır evlerine ekmek parası götüremiyorlar. Okullar açılmasına rağmen okula giden çocuklarına kitap defter ve kalem alacak paraları bile yok. Bu insanlara yapılan adaletsizliğin düzeltilmesini istiyoruz” şeklinde konuştu.

Yapılan çifte standartlıktır

Mardin’de ki tüm gazetelerde aynı sıkıntıların olduğunu dile getiren Akgül; “Mardin Haber Gazetesi olarak dijital basın anlamında Mardin’in en iyi 3 sitesinden bir tanesi olmasına rağmen alınan bu karar çifte standartlığın dışında hiçbir açıklaması olamayan yaklaşımdır. Diğer gazetelerimiz de aynı sıkıntılar içerisinde mücadele etmesine rağmen hangi gerekçe ile BİK genel müdürlüğünün bu kararı aldığını anlamış değiliz” diye konuştu.

Adaletsizliğe sesiz kalmayacağız

Gazetenin alınan karardan dolayı büyük zarar gördüğünü vurgulayan Akgül, “Gazete olarak 4 aydır mağdur durumdayız. Alınan bu kararı gerekirse yargıya taşıyacağımızı belirtmek istiyorum. Sonuç olarak burada çalışan elemanlarımız dahil olmak üzere tüm aileleri mağdur edilmiş durumda. Buna sesiz kalmamız hiçbir şekilde beklenemez. BİK Genel müdürlüğü neden sürecin bu kadar sürdüğünü açıklamalı. Yasal anlamda tüm mercileri de devreye sokacağımız bilinmelidir” şeklinde tepki gösterdi.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Kum kekliği, uzun yıllar sonra ilk defa Dargeçit'te görüldü

TÜRKİYE'nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde yaygın o [...]

1 gün önce...

Süryani Gencin Köyden CERN’e uzanan Başarısı

Mardin Fen Lisesi son sınıf öğrencisi olan Markus [...]

21 saat önce...

Kumar Oynayan ve oynatanlara rekor ceza

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde kumar oynandığı beli [...]

1 gün önce...

Tüfekle yaşamına son verdi

Nusaybin'de tüfekle intihar ettiği ileri sürülen k [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN