İlk çalışma için kazma vuruldu

İlk çalışma için kazma vuruldu
25 Nisan 2019 Perşembe Saat 11:14 0

Tutaşı, “Kaybedecek bir dakikamız bile yok”

Artuklu Belediye Başkanı Abdülkadir Tutaşı çalışmaların başladığını ve kısa sürede ilçenin bir şantiye alanına dönüşeceğini kaydetti.

Artuklu Belediye Başkanı Abdülkadir Tutaşı seçilmesinin üzerinden bir ay bile geçmeden ilçenin sorunları için sahada durmadan çalışıyor. Makamında oturmadan sürekli sokaklarda ve mahallelerde olan Tutaşı, vatandaşların beklentilerini de şahsen dinliyor. Diğer yandan Tutaşı, şehir için beklenilen çalışmaların da startını verdi. Yeni TOKİ yanında sosyal yaşam evinin yapımı için ilk adımı atılırken, mevcut parkların yenilenmesi, yeni parkların yapılması ve pazar yerlerinin oluşturulması için de yer belirleme çalışmaları sürüyor. Ayrıca yollar ile ilgili de kalıcı çözümler için çalışmalar kısa sürede başlayacak.

Lafla değil icraatle

“Lafla değil, icraatlerle beklentileri karşılayacağız” diye konuşan Belediye Başkanı Abdülkadir Tutaşı,”İlçemiz için göreve talip olduğumuzda hayallerimiz vardı. Artuklu’yu her yönüyle hemşehrilerimizin istediği bir şekle sokmak, projelerle ilçemizde yediden yetmişe vatandaşlarımızı mutlu etmek ideallerimizin arasında yer alıyor. Bunun için vakit kaybetmeden çalışmalara başlamamız gerekiyordu. Biz bu süreçte bir yandan hemşehrilerimizin tebriklerini kabul ettik, diğer yandan ise hemen sahaya indik” ifadesini kullandı.

İlk kazma vuruldu

Sahada Artuklu’da yaşayan herkesi dinlediklerini vurgulayan Tutaşı, “Biz gittiğimiz her bölgede vatandaşlarımızın beklentilerini dinledik. Bunun yanı sıra bizleri arayan ve sosyal medya yoluyla ulaşan vatandaşlarımıza da anında gittik. Netice olarak bu istişareler ve ortak akıl vurgusuyla ilk işimize yeni TOKİ yanında yapılacak sosyal yaşam evi ile başladık. Sözlerin havada kalmadığı ve somut olarak gerçekleştiği bir yönetim anlayışıyla mevcut parklarımızı yenileyeceğiz. Yeni parklar ve pazar yerleri için de yer belirleme çalışmalarında sona geldik. Büyük projelerimiz için de alt yapı çalışmalarımız sürüyor” dedi.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Nusaybin’de ambulans kaza yaptı, 3 sağlıkçı yaralandı

Nusaybin İpek yolunda tır ile ambulansın karıştığı [...]

22 saat önce...

İşte O okullar Nusaybin ilçe geneli ve sınır köylerinde okullar tatil

Mardin Valiliği, Nüsaybin ilçe genelinde, Kızıltep [...]

22 saat önce...

TESK: Sınırdaki esnafın borçları ertelensin!

TESK Başkanı Palandöken, “Barış Pınarı Operasyonu [...]

10 saat önce...

Nusaybin'de hayat normale dönüyor

Nusaybin sınırında yaşanan saldırılardan sonra ilç [...]

2 saat önce...

Çoban Selahattin Bayhan vefat etti

Nusaybin'de 7 Ekim günü 8 Mart Mahallesinde bulduğ [...]

2 saat önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN