İlköğretim haftası Midyat’ta törenle açıldı

İlköğretim haftası Midyat’ta törenle açıldı
16 Eylül 2019 Pazartesi Saat 10:17 0

2019-2020 Eğitim öğretim yılı açılışı ve ilköğretim haftası Midyat’ta düzenlenen törenle start aldı.

Mehmetçik İlkokulu bahçesinde düzenlenen programa Kaymakam Tekin Dündar, Garnizon Komutanı Albay Mustafa Akın, Belediye Başkanı Veysi Şahin, Başsavcı Zeynel Abidin Akkiraz, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Kalender Savaş Ünal, İlçe Milli eğitim müdürü Abdulkadir Altay, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler hazır bulundu.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan program ilçe Milli Eğitim Müdürü Abdulkadir Altay’ın yaptığı açılış konuşmayla devam etti.

Altay “Güçlü devletler ve büyük medeniyetler inşa eden toplumlar çok iyi bir aile ve iyi eğitilmiş bireylerle bunu başardılar. Ecdadımız Yaratanın ‘Oku’ emriyle çıktığı yolda edinilmiş Emevi, Selçuklu, Osmanlı gibi medeniyetler kurmuş insanlığa devir atlatan buluşlar ve hizmetler ortaya koymuştur. Bunun için aileleri bilinçlendirmeli, çocuklarımıza iyi bir terbiye ve iyi bir eğitim programı vermeliyiz.”dedi.

“EĞİTİM BİR MEMLEKETİN EN HASSAS KONUSUDUR”

Ardından kürsüye çıkan Kaymakam Tekin Dündar, eğitiminin öneminden söz etti. Dündar “ Eğitim bir memleketin en hassas en vazgeçilmez konusudur. Onun içindir ki eğitim sadece okullara, sadece öğretmenlere, idarecilere bırakılacak bir alan değildir. Eğitim ilk etapta ailede başlar. Bizim bölgemiz özelinde baktığımızda çok çocuklu aile yapısı özellikle bu durumu daha da önemli hale getirmektedir. Çocuklarımızın eğitim boyutu, öğretim boyutu zaten okullarımızda fazlasıyla yerine getirilmektedir ama bize esas olan bizi geleceğe taşıyacak olan eğitim safhasıdır. Bu da toplumun temeli olan aileden başlamaktadır. Onun için ailelerimizden velilerimizden istirhamım çocuklarımıza sahip çıkalım, onların akademik başarıları elbette ki önemlidir ama her şeyden önce ahlaklı, faydalı birer birey olmaları sağlanmalıdır ve bunu da sağlayacak olan ilk öğretmenler anne babalardır, velilerimizdir, bu ihmal edilmeyecek bir konudur.”şeklinde konuştu.

Program dilek ve temennilerle son buldu.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

EĞİTİM HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Kum kekliği, uzun yıllar sonra ilk defa Dargeçit'te görüldü

TÜRKİYE'nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde yaygın o [...]

1 gün önce...

Süryani Gencin Köyden CERN’e uzanan Başarısı

Mardin Fen Lisesi son sınıf öğrencisi olan Markus [...]

20 saat önce...

Kumar Oynayan ve oynatanlara rekor ceza

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde kumar oynandığı beli [...]

1 gün önce...

Tüfekle yaşamına son verdi

Nusaybin'de tüfekle intihar ettiği ileri sürülen k [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN