Irmak’tan Önemli Açıklamalar

Irmak’tan Önemli Açıklamalar
29 Ocak 2019 Salı Saat 19:28 1

31 Mart Yerel Seçimler öncesi hareketliliğin yaşandığı Mardin’de Mardin Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti ile Mardin Life Gazetesini ziyaret eden Artuklu eski Belediye Başkanı Emin Irmak, Mardin Life Gazetesi muhabirinin sorularını yanıtsız bırakmadı.

Mardin Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti Başkanı Kadir Üründü ve Mardin Life Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Nezir Güneş ile görüşen Artuklu eski Belediye Başkanı Emin Irmak, belediye başkanlığı dönemi ve sonrasıyla ilgili soru soran Mardin Life Gazetesi muhabirini kırmayarak sorularını cevapladı.

"BELEDİYE İMKANLARINI PEŞKEŞ ÇEKTİRMEDİM"

Göreve geldiğinde Artuklu Halkına verdiği sözü hatırlatan Irmak, ‘’2014 belediye başkanlığı seçim çalışmalarına başlarken; açık, şeffaf, katılımcı, ekolojik ve demokratik bir belediyecilik anlayışıyla hizmet edeceğimi dini, dili, cinsiyeti, milliyeti ve siyasi görüşü nedeniyle kimseyi ötekileştirmeyeceğimi, kimsenin rızkını bir başkasına transfer etmeyeceğimi, şehrin bozulmasına ve halkın yaşamını zorlaştıracak hiçbir uygulama ve projeye taraf olmayacağımı, halka ait olan belediyenin para ve imkanlarını kendime veya bin başkasına peşkeş çekmeyeceğimi yaygın ve adil hizmet yapacağıma ilişkin Artuklu halkına söz vermiştim.’’dedi.

"HERKESE EŞİT VE ADİL"

Belediye Başkanlığı döneminde herkese eşit ve adil şekilde hizmet verdiğini vurgulayan Irmak, ‘’Mazbatayı aldıktan sonra Artuklu da yaşayan herkesin belediye başkanı olduğumu ve herkese, her alana adil ve eşit bir şekilde hizmet edeceğimi, kazanan partim değil Artuklu halkı olduğunu ve bu şehri Artuklu halkıyla beraber yöneteceğimizi esas olan halktır açıklamasını yaptık. Mardin in büyük şehir olması nedeniyle, Mardin şehir merkezi, Yalım, Kabala, Ortaköy ve Gökçe beldeleri ile birlikte 69 köy ve birkaç mezradan müteşekkil; Artuklu Belediyesi kuruldu. Büyük şehir yasasından dolayı sistemin oturması uzunca bin zamanımızı aldı. Bilindiği gibi iki yılımızı yeni tamamlamışken kayyum marifeti nedeniyle görevden uzaklaştırıldık.’’ diye konuştu.

‘’HALKIMIZIN VİCDANINDA KABUL GÖRMEM ŞAHSIMI MUTLU EDİYOR’’

Görev yaptığımız süre içinde Artuklu halkına yukarıda vermiş olduğum sözün arkasında durduğunu dikkat çeken Irmak şunları söyledi:

‘’Artuklu halkına layık olmak için elimden gelen çabayı göstererek, halkın belediyesine ait parayı en ekonomik ve kamu yararı gözeterek halkın ihtiyacı baz alınarak kullanılmaya çalışıldı. Tek kuruş parayı, taşınır ve taşınmaz malları ile belediye imkanlarını hiçbir kişi kurum ya da kuruluşa peşkeş çekilmesine ya da hiçbir kişi kurum ya da ailenin arka bahçesine dönüşmesine izin verilmedi. Personel alımını, basın önünde şaibeye mahal bırakmayacak şekilde basın mensubunca kura yöntemi ile belirledim. Bilerek ve bilgim dahilinde hiç kimsenin üzülmesi ya da mutsuz olacağı bir eylem içinde olmadığım gibi, yukarıda vermiş olduğum sözün arkasında durmam ve bunun halkımızın vicdanında kabul gördüğünü hissetmek şahsımı mutlu etmiştir.’’

‘’ARTUKLU HALKINA MİNNETTARIM’’

Kısa sürede halkın verdiği yetki ve iradenin kayyum yöntemi ile kesintiye uğraması nedeniyle daha fazla hizmet ve projeleri uygulama imkanı ortadan kaldırıldığı için üzüntü duyduğunu anlatan Irmak, "Bana bu görevi verdiği için Artuklu halkına müteşekkirim ve yaşadığım müddetçe de minnettarım. 31 Mart 2019 Belediye seçimi ile ilgili olarak, partinin uygun göreceği herhangi bir il veya ilçe talebi şeklindedir. Partinin yetkilendirdiği yerel yetkililerle kriterlerimiz uyuşmuyor olabilir. Başkanlık için görev talep etme ya da yardım istemek fıtratıma aykırıdır. Neticede partinin verdiği bir karardır. Çeşitli süpekülasyonlara mahal vermemek açısından halkımızın gerçeği benden öğrenmesi çok önemlidir. Benim için esas olan Artuklu halkıdır" diye konuştu

BÜTÜN ADAYLARA BAŞARI DİLEDİ

Mensubu olduğu partinin Artuklu Belediye Başkan Adayı ile birlikte, tüm adaylara başarılar dileyen Irmak, "Önümüzdeki belediye seçimlerinde, halkın özgür iradesinin sandığa yansıdığı, adil ve demokratik olması temennimdir. Artuklu da yaşayan bütün insanların ve misafirlerin sağlıklı, mutlu, barış ve huzur dolu bir ortamda yaşamasını diliyorum.’’ diye konuştu.
YORUMLAR :::

  1. Mardini
    30 Ocak 2019 Çarşamba Saat 09:52 CEVAPLA
    Ötekileştirmemiş mi?

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Yaralı at yol kenarına terk edilmiş halde bulundu

Savur ilçesinde yol kenarına terk edilmiş yaralı a [...]

1 gün önce...

Yeğenine cinsel istismarda bulunan şahıs tutuklandı

Kızıltepe ilçesinde, 16 yaşındaki yeğenine cinsel [...]

1 gün önce...

Başkan Erdem'den Başkan Şahin’e Plaket

Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin, Midyat Sokak [...]

1 gün önce...

Tedbirlerine uymayan işçi tazminatsız kovulabilir

Kanuna göre işveren işçilerini koronavirüse karşı [...]

1 gün önce...

Kantin işletmecileri, can suyu paketi istiyor

Kantinciler, “Bağ-Kur primi, SGK, vergi borcu, ele [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Dilan Özgün Uzm. Diyetisyen
Dilan Özgün Uzm. Diyetisyen

Ergenlik Döneminde Beslenme

2
Fırat Ensari
Fırat Ensari

Nefes Zamanı…

4
Nezir Güneş
Nezir Güneş

Korona Deyip Geçmeyin!

5
A.Vahap Kaya
A.Vahap Kaya

Nezaket

6
Gürsel Ekmen Miroğlu
Gürsel Ekmen Miroğlu

Arabuluculuk Kurumu ve Kavramı 

7