İş Kazasında Kopan 3 Parmağı Yerine Dikildi

İş Kazasında Kopan 3 Parmağı Yerine Dikildi
13 Ekim 2011 Perşembe Saat 17:45 0

Midyat Devlet Hastanesi'nde başarılı bir cerrahi operasyonla hastamızın ameliyatını gerçekleştirildi.

Midyat İlçesi'nde çalıştığı tuğla fabrikasında meydana gelen iş kazasında 3 parmağı kopan 27 yaşındaki Muhammed Osman'ın parmakları, Midyat Devlet Hastanesi'nde mikro cerrahi tekniği kullanılarak yapılan ameliyatla yerine dikildi.
Mardin'in Midyat İlçesi'nde çalıştığı tuğla fabrikasında meydana gelen iş kazasında 3 parmağı kopan 27 yaşındaki Muhammed Osman'ın parmakları,Midyat Devlet Hastanesi'nde mikro cerrahi tekniği kullanılarak yapılan ameliyatla yerine dikildi. Ameliyatı gerçekleştiren Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Mehmet Ali UysalGaziantep, Kahramanmaraş, Adana ve Diyarbakır'daki hastanelerin Ortopedi ve Travmatoloji merkezleri ve Plastik Cerrahi konularında uzman ve tecrübeli hekimlerle görüştüklerini, mevcut koşullar ve hastanın taşıdığı risk nedeniyle hastanın kabul edilmemesi üzerine, 8 saat süren ameliyatı kendilerinin yaptığını ve hastanın sağlık durumunun iyi olduğunu söyledi.

Midyat'taki bir tuğla fabrikası atölyesinde kaynak işçisi olarak çalışan 2 çocuk babası Muhammet Osman, dalgınlık sonucu sol elini makineye kaptırdı. Sol elinin 3 parmağı yerinden kopan Osman, Midyat Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Osman'ın kopan ve zedelenen 3 parmağı Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanları Op. Dr. Mehmet Ali Uysal ve Op. Dr. Halil Atmaca'dan oluşan ekip tarafından 8 saat süren ameliyatla yerine dikildi.

İLÇEDE İLK KEZ

Ameliyatı gerçekleştiren doktorlardan Op. Dr. Mehmet Ali Uysal, ilçede ilk kez mikrocerrahi tekniği kullanarak kopan parmakların yerine dikildiğini söyledi. Op. Dr. Uysal şunlarrı anlattı:

"Hastamızın sol elinde geniş ezilme pres yaralanması vardı. Bu tür yaralanmalarda parmakların hem operasyon öncesinde, hem de yerinden kopmuş parmakların ameliyatla yerine dikilmesi sonrasında yaşaması çok nadir oluyor. Ancak, biz Midyat Devlet Hastanesi'nde başarılı bir cerrahi operasyonla hastamızın ameliyatını gerçekleştirdik. Hastamızın sağlık durumu şu an çok iyi ve tedaviye cevap veriyor. Yakın takip altında hastamızın sağlık durumunu gözlemliyoruz. Parmakların kesilme riski ortadan kalktı."

Dr. Uysal, sol elini iş makinesine kaptıran kişinin hastaneye kaldırıldığında parmaklarının kesilme riski taşıdığını belirterek Gaziantep, Kahramanmaraş, Adana ve Diyarbakır'daki hastanelerin Ortopedi ve Travmatoloji merkezleri ve Plastik Cerrahi konularında uzman ve tecrübeli hekimlerle görüştüklerini, mevcut koşullar ve hastanın taşıdığı risk nedeniyle hastanın kabul edilmemesi üzerine, 8 saat süren ameliyatı kendilerinin yaptığını belirtti.

Başarılı bir cerrahi operasyonla 3 parmağı kurtarılan Muhammed Osman, doktorlara ve hastane personeline teşekkür ederek, "Bir anlık dalgınlığım elime mal oldu. Elimi nasıl makineye kaptırdığımı hatırlamıyorum. Büyük bir şok yaşadım. Çok üzgünüm. Daha kötü de olabilirdi. Doktorlara teşekkür ederim" dedi.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

SAĞLIK HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Kızıltepe'de yeni bir lezzet durağı açıldı

Kızıltepe'de 'Sürer Pide Lahmacun Salonu' düzenlen [...]

7 saat önce...

Taşlı sopalı kavgaya bıçak karıştı

Kızıltepe ilçesinde meydana gelen kavgada bir kişi [...]

1 gün önce...

Korona virüs Mardin'de emlak sektörünü de olumsuz etkiledi

Mardin'de emlak sektörü, yeni tip korona virüsten [...]

1 gün önce...

Maske değiştiren çocukların hastalık bulaştırma riski var

Koronavirüs salgınında okullarda yüz yüze eğitime [...]

6 saat önce...

Ermenistan yine Gence'yi vurdu!

Ermenistan ordusu Azerbaycan'ın Gence ve Mingeçevi [...]

6 saat önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN