İsmail Miroğlu'nun sağlık durumu ciddiyetini koruyor

İsmail Miroğlu'nun sağlık durumu ciddiyetini koruyor
18 Temmuz 2019 Perşembe Saat 17:52 0

AK Parti MKYK Üyesi, 25 ve 26. Dönem Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu'nun Babası İsmail Miroğlu, Midyat'ta geçirdiği beyin kanaması sonucu yaşam destek ünitesinde yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındı.

AK Parti önceki dönem Mardin Milletvekili, AK Parti Merkez Karar Yürütme Kurulu Üyesi Gazeteci-Yazar Orhan Miroğlu'nun babası İsmail Miroğlu, Midyat'ta geçirdiği beyin kanamasının ardından Mardin Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Yaşlılığa bağlı sağlık sorunları nedeniyle Midyat'ta hastanede tedavi gördüğü sırada aniden rahatsızlanarak beyin kanaması geçiren 95 yaşındaki İsmail Miroğlu, burada yapılan müdahalenin ardından Mardin Devlet Hastanesi Nüroloji Bölümü Yoğun Bakım Ünitesine sevk edildi.

Mardin Devlet Hastanesi Nüroloji Bölümü Yoğun Bakım Ünitesi'nde tedavi altına alınan İsmail Miroğlu'nun durumunun ciddiyetini koruduğu, stabil olan genel sağlık durumunun yaşam destek ünitesinde makinaya bağlı olarak devam ettiği öğrenildi.

Babasının rahatsızlığı nedeniyle hastanede dostlarının geçmiş olsun ziyaretlerini kabul eden AK Parti MKYK Üyesi Orhan Miroğlu, babasın sağlık durumuyla ilgili sosyal medya hesabından duygu dolu paylaşımda bulundu: "Beni ve annemi 1984 yılında Diyarbakır cezaevinde, bir açık görüş gününde gösteriyor. Telefon babamın kullandığı bir telefon. Doksan beş yıla varan ömründe biriktirdiği hatıra fotoğrafları içinden bir seçim yapmış ve onun yüreğini en çok acıtan bir fotoğrafı, bir cezaevi hatırasını koymuş ekrana. ‘Kürtler ne istiyor?’, hele de, ‘...daha ne istiyor kardeşim?’ diyenler geliyor aklıma. Şüphesiz Kürtler en çok da, 95 yaşında bir insanın bile hala unutamadığı o büyük acıların dinmesini ve paylaşılmasını istiyor. Babamın telefonu üç gündür sustu. Çünkü sahibi beyin kanaması geçirdi ve şimdi yoğun bakımda. İkinci fotoğrafta torunu Hiwa Miroğlu’yla görülüyor babam. Telefonu şarja tak dedim Hiwa’ya ve arayan dostlarına dedenden haber ver dedim. Dile kolay 95 yılı geride bırakmak. Dolu dolu yaşamak. Bu ülkenin tarihinin hem mağduru hem şahidi olmak. Babam İsmail Miroğlu, bazılarının amcası, bazılarının dedesi ve bilhassa Mıhallemili kardeşlerinin hitabıyla söyleyecek olursak, İsmail Beg’in yüreği şimdilik sustu. Bize geri dönmesi için Allah’a dua ediyoruz. Yaşanmış koskoca 95 yıla rağmen erken buluyoruz bu ayrılığı. Çünkü onu dinlerken ve sohbet ederken, bu ömür, bu hayat daha da sürmeli diye geçerdi içimizden. Dualarımızı kabul et Allah’ım ve ona çok ihtiyaç duyduğumuz şu zor günlerimizde onu bizden ayırma! Amin..."YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Meclis toplantısı devam ediyor

Mardin Büyükşehir Büyükşehir Belediyesi, ağustos a [...]

1 gün önce...

Türk ve Çinli çiftin çocuklarına Nusaybin'de sünnet

Türk ve Çinli çiftin çocuklarına Nusaybin'de sünne [...]

1 gün önce...

Eczacılardan Eczacıya şiddet açıklaması

Mardin’de bir süre önce bir eczacının darp edilmes [...]

1 gün önce...

Memur-Sen zam teklifine ilişkin basın açıklaması düzenledi

Hükûmetin zam teklifini kabul etmeyen Memur-Sen, k [...]

1 gün önce...

BİLSEM Sonuçları Açıklandı!

Mardin’de 2015 yılında kurulan ve Genel Yetenek/Zi [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Nezir Güneş
Nezir Güneş

Bugün günlerden...!

1
Faraç Çobanoğlu
Faraç Çobanoğlu

Yolum Maraş'a Düşünce

2
Fırat Ensari
Fırat Ensari

Yaşamın Adaleti

3
Mustafa Aydın
4
Kadir Üründü
Kadir Üründü

Ters Açı...

5
Abdurrahim Akdağ
Abdurrahim Akdağ

Girdi, Sermaye, Kaynak

6
Muhammed Dağ
Muhammed Dağ

Aydın(lık) Sorunsalı

7