İşte yaralanan 27 kişinin isim listesi

İşte yaralanan 27 kişinin isim listesi
04 Temmuz 2014 Cuma Saat 00:56 2

Ömerli ilçesine bağlı Kayadere Köyünde 2 aile arasında çıkan taşlı ve silahlı kavgada ilk belirlemelere göre 4 kişi öldü, 27 kişi yaralandı.

Olay, Kayadere köyünde saat 21.30 sıralarında meydana geldi. Köydeki kurucu başı ile Demirkıran ve Budak aileleri arasında siyasetten kaynaklanan geçmişe dönük husumet dün çocukların tartışması ile aileler arasında sözlü tartışmaya döndü. Bugün de gençlerin araç parkı yüzünden kadınlar arasında çıkan tartışma aile büyüklerinin teravih çıkısı ile taşlı ve silahlı kavgaya dönüştü.

İSİMLERİ AÇIKLANDI
İddiaya göre korucu başı ve köy muhtarı M. G. ile yakınlarının Demirkıran ve Budak aileleri arasında çıkan silahlı kavgada Celil Demirkıran ve yeğenleri İzzettin Budak, Ahmet Budak ve Figen Budak olay yerinde hayatını kaybetti. Olayda Mehmet Hafif Yüksel, Cezayir Budak, Fikri Azboy, Nezir Budak, Lokman Budak, Gökhan Akyol, Cihan Akyol, Mehmet Nuri Pektaş, İsa Aykal, Ümran Pektaş, Şeyhmus Pektaş, Sabri Akgül, Aydın Akgül, Gülperi Aykal, Songül Akgül, Medeni Güven, Şeyhmus Güven, Ali Güven, Edip Güven, Kenan Akgül, Münir Akgül, Lokman Akgül, Nusret Akgül, Mahsun Akgül, Yalçın Akgül, Aziz Akgül, Sinan Akgül olmak üzere 27 köylü de yarandı. Yaralılar Artuklu, Savur ve Kızıltepe ilçelerindeki hastanelere kaldırılırken, köyde askerlerin yoğun güvenlik önlemleri aldığı bildirildi.
Kavgada hayatını kaybeden 4 kişinin cenazesi Mardin Devlet Hastanesi'ne kaldırılırken hastane etrafında geniş güvenlik önlemleri alındı.

Jandarmanın köye giriş çıkışları yasakladığı köyde olayla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında 3’ü kurucu olmak üzere 5 kişi gözaltına alındı.

 

Öte yandan söz konusu ailelerin 30 Mart seçimlerinden bu yana husumetli oldukları iddia edildi.YORUMLAR :::

  1. drej
    04 Temmuz 2014 Cuma Saat 03:52 CEVAPLA
    Devlet silahı bu tür insanların elinde tuttuğu sürece bu tür olaylarda ölüler daha çok olur. Ölenlere allahtan rahmet diliyorum.

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Değer: Yüreğimiz Dağlandı, Başımız Sağolsun!

Memur-Sen ve Eğitim Bir Sen Mardin Şube Başkanı Ey [...]

1 gün önce...

Bakan Çavuşoğlu, Mardinli Gençlerle Buluştu

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Mardin Büyükşeh [...]

1 gün önce...

Ragaip Kandili nedeniyle müşterilerinin katılımıyla mevlid okuttu

Kızıltepe ilçesinde lokantacılık yapan esnaf Regai [...]

1 gün önce...

Büyükşehirden ağaç bakım ve budama çalışması

Mardin Büyükşehir Belediyesi, şehirde ağaç budama [...]

1 gün önce...

Bakan Çavuşoğlu, STK’larla Görüştü

Bir dizi program ve etkinliklere katılmak üzere Ma [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN