istifa eden Eryarsoy için Mardinlilerden Açıklama

istifa eden Eryarsoy için Mardinlilerden Açıklama
04 Mayıs 2019 Cumartesi Saat 13:57 1

Dün görevinden istifa ettiğini açıklayan Mardinli AK Parti Kocaeli İl Başkanı Abdullah Eryarsoy için Marmara Mardinliler Derneği Başkanı Ekrem Güneri'den açıklama geldi.

Kocaeli İl Başkanlığı görevinden düzenlediği basın toplantısı ile istifa ettiğini duyuran AK Parti Kocaeli İl Başkanı hemşehrimiz  Abdullah Eryarsoy' "31 Mart seçimlerinde, Büyükşehir Belediyesi ve 12 ilçemizde oylarımızı arttırdık. Büyükşehirde ve 11 ilçede milletimizin teveccühüyle belediye başkanlıklarını kazandık. İzmit Belediye Meclisi'ni çoğunlukla kazanmamıza rağmen, maalesef belediye başkanlığını kazanamadık."diyerek istifasını açıklamıştı.

Eryarsoy'un istifasıyla ilgili Marmara Mardinliler Derneği Başkanı Ekrem Güneri yazılı bir açıklamada bulundu. Güneri, gazetemize yayınlanmak üzere gönderdiği açıklamasında şu ifadelere yer verdi: 

Bugün Ak Parti Kocaeli İl Başkanı ve aynı zamanda bizimde hemşerimiz olan Sayın Abdullah Eryarsoy İl Baskanlığından istifa etmiştir.

Peki istifa sebebi nedir. Kısaca anlatayım. 
Kocaelinde 13 Belediyenin 12 sini kazan ve İzmit İlçesinin Başkanlığını kaybedip, meclisini al, sonra birileri çıksın, sen burda başarısız olmuşsun diyerek istifasını istesinler, bizlerde inandık öyle mi ;
Yahu kardeşim siz yıllardır İzmit esnafının ve halkının bir bardak çayını içmeyen, sevilmeyen ve teşkilatın onayını almadan tepeden inme birini getireceksiniz, ardından seçimi kaybedeceksiniz sonrada faturayı bugüne kadar Ak Parti İl Başkanı olarak, adı hiçbir şaibeli işlere karışmamış, ve karıştırmamış Sayın Eryarsoy'a keseceksiniz öyle mi ;
Siz gidin önce başta İstanbul ve Ankara olmak üzere, Türkiyenin 10. Büyük İl'ini kaybedenlerden hesap sorun, sonrada gelin burda hesap sorun. 
Ayrıca;
Burada başarılı olan bir kardeşimizin istifasını 
İsteyin, tarih bu yapılanları ve yapanları asla unutmayacağı gibi, bizlerde bu kirli oyunu asla unutmayacağız. 
Bizler doyduğumuz bu topraklarda insanları kutuplaştırmak istemedik. Bazı gruplar Abdullah Beyin sadece kimliğinden dolayı istafasınını istemişlerdir. Bunu bilmemek için aptal, görmemek için kör olmak lazım. Bu kente yaşayanlar olarak ve KAI Vakfı eski Başkanımız kıymetli dostum Sayın Mehmet Irak la bu konuyu seçimden öncede hep tartıştık. Bizlere defaatle Abdullah başkanı harcayacaklar demesine rağmen ve birçok yazılarını ben ve Abdullah başkan durdurmamıza rağmen, maalesef diyorum ki, Mehmet Irak haklı çıktı. Yeri geldi ben bazı değerli abilerimi, kanaat önderlerimizi ve STK Başkanlarını telkin ettim, susturdum ama maalesef onlar haklı çıktılar. 
Bununda bilinmesini istiyoruz ki; bu partiyi doğu ve güneydoğulular birinci parti yapmışlardır. 
Siz gelin görünki seçim süresince gece gündüz durmadan çalışan, en kritik ilçeler olan, Derince, Dilovası ve Darıca olağanüstü gayret gösteren, dürüstlüğü ile takdir toplayan, Abdullah başkan maalesef bugün istifa ettirilmek mecburiyetinde bırakılmıştır. Bizler bu oyunu tezgahlayanları, başrolde ve figüranda kimlerin olduğunu çok ama çok iyi biliyoruz. Bu seneryoyu yazanlar şunu iyi bilinki, bu yemek sizin kursağınızda kalacak. Bu sizin kendi ayağınıza sıktığınız ilk Kurşun olarak ta tarihe yazılacak.
Bizimde bir bildiğimiz ve hesabımız var. ... MARMARA MARDİNLİLER DERNEK BASKANI 
EKREM GÜNERİ".YORUMLAR :::

  1. Halid Bin Velid
    06 Mayıs 2019 Pazartesi Saat 09:49 CEVAPLA
    Mevlam ne eylerse güzel eyler

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Su kuyuların elektriği kesildi, hayvanlar telef olmak üzere

Nusaybin'e bağlı kırsal Doğuş Mahallesinde su kuyu [...]

1 gün önce...

Tepki çeken görüntü! 'Bu rezilliği gören yok mu? '

Mardin'de şehir içi ve ilçeler arası toplu taşıma [...]

1 gün önce...

Köylülerin feryadı: Bir damla suya hasret kaldık

Mardin’de borç iddiasıyla kırsal mahallelerin elek [...]

1 gün önce...

Mardin Korona için teyakkuza geçti

“Normalleşme” sonrası vaka sayısında büyük bir art [...]

1 gün önce...

Susuz kalan köylülerin hayvanları telef olmak üzere

Mardin’de hayvancılıkla uğraşan bir vatandaş, Dicl [...]

14 saat önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN