ITU'de Mardin'i temsil edecek

ITU'de Mardin'i temsil edecek
25 Ağustos 2011 Perşembe Saat 12:04 0

Mehmet Edip Fatma Yüksel Anadolu Lisesi ögrencisi Muhammed Nur Baykal tempolu bir eğitim surecinin sonunda önemli bir başarıya imza attı.

Muhammed Nur Baykal hem okul birincisi oldu ; hem de İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendislinini kazandı.

İstanbul Teknik Üniversitesi'nde Mardin'ini Temsil Edecek

Boş zamanlarında yazılım ve elektronik gibi konular üzerinde çalışmalar yapmayı seven Muhammed Bey Türkiye'nin iyi mühendislere ihtiyacı olduğunu söylülüyor. İyi bir bolüm kazanabilmek için lisenin ilk yıllarından itibaren düzenli bir şekilde ve sabır içerisinde çalışmak gerektiğini de vurguluyor. Ayrıca da öğrencilere şu tavsiyelerde bulunuyor:

"Öncelikle öğrenciler sevdikleri bölümü kazanana dek durmadan çalışmalılar, tercih listesine yazdıkları her bölüm için iyice düşünmeliler, üniversiteli tanıdıkarına danışmalılar. O yüzden pişman olacağınız bölümü yazmayın.Ülkemizde meslek seçimde öğrencilerin yaptığı en büyük hatalardan biri de öğrencilerin yeteneklerine uygun olan sevdikleri meslekleri arka plana atıp popüler ve iş garantisi olduğu söylenen mesleklere rağbet etmeleridir. Meslek insanın hayatını ve yaşam şeklini etkileyen önemli bir unsurdur . Eğer kişi yaptığı iş ne olursa olsun o işte uzman ise kazanç problemi zaten olmaz. Eğer yaptığınız iş size mutluluk veriyorsa bu size yeter."

Ayrıca da dershane konusunda da şunları dile getiriyor:

Ben dershaneye gitmedim, çünkü ıinternet gibi teknolojiye sahipken dershaneye ihtiyaç duymadım. İnternet uzennden bir dersi isteğim kadar dinleyebiliyor,çözümlü soruları inceleyebiliyordum. Çözemediğim sorularıda okuldaki öğretmenlerim yardımcı oluyorlardı. Fakat dershaneye karşı değilim; çünkü ülkemizdeki çoğu lisede ÖSYM ile paralel bir eğitim yok. Ben şansılıydım ki okulumuz bana bu imkanı sağladı. "

Kızıl: “Başarı örneklerini arttırmak istiyoruz”

2007 yılında açılan okullarını bu sene ilk mezunlarını verdiğini belirten Mehmet Edip Fatma Yüksel Anadolu Lisesi Müdürü Ömer Kızıl, okul birincisi olan Öğrencileri Muhammed Nur’un aldığı yüksek puanla İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliğini kazanmış olmasının kendilerini çok mutlu ettiğini söyledi.

İnşaat halinde eğitime başladıkları okullarında dört yıl sonra mezun olan ilk öğrencilerden yarısına yakını iş garantili bölümleri kazanmış olmasının kendilerini heyecanlandırdığını anlatan Kızıl amaçlarının bu başarı örneklerini daha çok arttırmak olduğunu kaydetti.

 


KAYNAK: Nezir GüneşYORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

EĞİTİM HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

MHP ilk defa Yeşilli'de Kongre yaptı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Artuklu ilçesinin [...]

6 saat önce...

Bakım Onarım ve Temizlik Asil Liste İşte Artuklu İŞ-KUR LİSTESİ

Artuklu İlçe Mil. Eğt. Md. Bakım Onarım ve Temizli [...]

1 gün önce...

DİKA, Dara'yı restore ederek dünyaya tanıtacak

Mardin Müze Müdürlüğü tarafından, Sanayi ve Teknol [...]

4 saat önce...

İki çift bir düğünde evlendi

Demirtaş kardeşler, pandemi nedeniyle aynı düğünde [...]

1 gün önce...

İpekyolunda iki tır kafa kafaya çarpıştı

İpekyolunda sürücüsünün direksiyon hakimiyetini ka [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Dilan Özgün Uzm. Diyetisyen
Dilan Özgün Uzm. Diyetisyen

Ergenlik Döneminde Beslenme

1
Fırat Ensari
Fırat Ensari

Nefes Zamanı…

3
Nezir Güneş
Nezir Güneş

Korona Deyip Geçmeyin!

4
A.Vahap Kaya
A.Vahap Kaya

Nezaket

5
Gürsel Ekmen Miroğlu
Gürsel Ekmen Miroğlu

Arabuluculuk Kurumu ve Kavramı 

7