Kadir Üründü Kimdir?

Mardin Life Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Kadir Üründü kimdir?

1974 yılında Mardin’de doğdu. İlk orta ve lise öğrenimini Kızıltepe’de tamamladı. 1990’li yıllarda Radyo 47’de program yapımcılığı yaptı.

Mezopotamya Gazetesi’nde önce muhabirlik ardından da gazetenin genel yayın yönetmenliği görevini ifa etti. Merkezi Kızıltepe’de bulunan Mezopotamya Gazeteciler Cemiyeti’nin kurucu üyeliği ardından da cemiyetin başkan yardımcılığı görevinde bulundu.

Üründü, 2004 yılında aktif gazetecilik görevini yıl içerisinde aldığı iki başarı ödülü ile onurlandırıldı. Merkezi Mardin’de bulunan Gençlik Kültür Evi’nin gençler arasında düzenlediği bir anket yarışmasında Mardin’in en başarılı gazetecisi olarak birincilik ödülüne layık görüldü. Yıl içerisinde aldığı diğer başarı ödülü ise Mezopotamya Gazeteciler Cemiyeti tarafından “En başarılı gazeteci ödülü” oldu. 2003 Yılında Mardin Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti’nin kurucular kurulu arasında yer alan Üründü, bir süre yürüttüğü başkan yardımcılığı görevini yatıktan sonra 2012 yılında cemiyetin başkanlığı görevine seçildi.

Gazetecilik görevinin yanında köşe yazarlığı da yapan Kadir Üründü, Mardin Life Gazetesi için kaleme aldığı “Çarıklı Profesöre Veda” başlıklı makalesi Başbakanlık Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen medya özendirme yarışmasında Köşe Yazarlığı kategorisinde 1.’lik ödülüne layık görüldü. Üründü, ödülünü dönemin başbakanı Binali Yıldırım’ın elinden aldı.

Halen aktif gazetecilik ve köşe yazarlığı görevinin yanı sıra Mardin Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti Başkanlığı görevini sürdüren Kadir Üründü, Evli ve üç çocuk babasıdır.

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle