Kafkas: Daha konforlu bir ulaşım hizmeti sunacak

Kafkas: Daha konforlu bir ulaşım hizmeti sunacak
05 Kasım 2019 Salı Saat 15:50 0

Derik Kaymakamı Hakan Kafkas, Karayolu 9. Bölge Müdürlüğü tarafından Derik-Üçyol arası yol genişletme çalışmalarını yerinde inceledi, yapılan çalışmalar hakkında teknik ekipten bilgi aldı.

Derik Kaymakamı Hakan Kafkas, Karayolu 9. Bölge Müdürlüğü'nce yol genişletme çalışmaları başlatılan Derik-Üçyol arası yol çalışmalar hakkında Karayolları 9. Bölge şube teknik ekipten bilgi aldı.

Tarihi İpek Yolu - Derik Üçyolu Kavşağı'ndan Derik İlçe Merkezine ulaşan 19 Kilometrelik yol güzergahı üzerinde yol genişletme çalışmaları başladı. Derik Kaymakamı Hakan Kafkas, yol genişletme çalışmaları hakkında teknik ekipten bilgi aldıktan sonra çalışmaların ulaşımı aksatmadan hızlı bir şekilde tamamlanacağını kaydetti.

Yapılan çalışmaların tamamlanmasının ardından Derik-Üçyol güzergahının daha kaliteli bir ulaşım imkanı sunacağını kaydeden Kaymakam Kafkas, "Derik ilçemize ulaşımda en fazla kullanılan yol güzergahı üzerinde Karayolları 9. Bölge Müdürlüğü'nce yürütülen çalışmaları yerinde inceledik. Yolu genişletme çalışmaları kapsamında bazı bölümler dolgu malzemesiyle dolduruluyor ve yol 12 metrelik bir genişlik alanına getirilmeye çalışılıyor. Yaklaşık bir ay sürmesi planlanan çalışmalar tamamlandığında gidiş-geliş ile birlikte; yolumuz aynı zamanda emniyet şeridine kavuşmuş olacak. Genişletme çalışmaları tamamlandığında asfalt sezonu başladığında karayolumuzdaki çalışmalar beton asfaltla tamamlanmış olacak ve inşallah Derik ilçemize çok daha konforlu bir ulaşım hizmeti sağlamış olacak" dedi.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Cezaevinden 2 defa firar eden hükümlü yakalandı

Kızıltepe'de 10 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulun [...]

1 gün önce...

Jandarma ikna etti, teslim oldu!

Mardin'de 2014 yılında terör örgütü PKK'ya katılan [...]

1 gün önce...

Umut Kervanı'ndan 105 muhtaç aileye yardım eli

Mardin Umut Kervanı yardım çalışmaları kapsamında [...]

1 gün önce...

Hayat Tamircisi Ekranlara Merhaba Diyor!

Mardin Derikli Hasan Kızıl, yepyeni bir projeyle e [...]

1 gün önce...

Hükümlü koğuşu spor salonuna çevrildi

Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı ve GAP Bölge Kalkın [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN