Kahraman, Projelerini Tanıttı

Kahraman, Projelerini Tanıttı
02 Mart 2019 Cumartesi Saat 21:57 0

AK Parti Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Vejdi Kahraman, seçim beyannamesi ve proje tanıtım toplantısını partililerin katılımıyla Artuklu Kapalı Spor Salonunda düzenledi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, eski Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz'ın yanı sıra AK Parti MKYK üyesi Orhan Miroğlu, AK Parti Mardin milletvekilleri, Şeyhmus Dinçel, Cengiz Demirkaya, AK Parti İl Başkanı Faruk Kılıç, Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Özkan, Kadın Kolları Başkanı Hülya Hakimoğlu, belediye başkan adayları, partililer, il ilçe teşkilatları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Proje tanıtım toplantısında bir selamlama konuşması yapan AK Parti İl Başkanı Faruk Kılıç, 45 günden beri devam eden saha çalışmalarında ve Seçim Koordinasyon Merkezlerinin açılışlarında vatandaşların çok büyük teveccühle karşılaştıklarını belirterek ilgilerinden dolayı vatandaşlara teşekkür etti.

"10 İLÇEMİZİ DE KAZANARAK BÜYÜK ŞEHİRLE TAÇLANDIRACAĞIZ"

AK Parti ile huzur ve yatırımların artığını kaydeden İl Başkanı Kılıç, "Kalan 29 gün boyunca kardeşlik duyguları içinde mahalle mahalle gezerek AK Partinin adaylarını göreve gelmesi için çabalayacağız. Bu süreç çok önemli Türkiye'nin istikrarı için bu süreyi iyi değerlendirmeliyiz. Bugün Türkiye'de huzur, güven varsa bunun mimarı Recep Tayyip Erdoğan'dır. Geçmiş dönemleri bir hatırlayın son 20 yılı hatırlayın. Bu HDP zihniyeti sizlere bizlere ne verdi. Karanlıktan, acıdan, gözyaşından çukurdan başka ne verdi bundan sonra ne verecektir. Biz 10 ilçenin 10'unda kazanacağız ve bunu büyükşehirle taçlandıracağız"dedi.

"UZLAŞI İÇERİSİNDE HAREKET EDECEĞİZ"

“AK Parti olarak, Milletimizle olan güçlü bağımızı tabandan gelen siyaset hikayemize borcluyuz.” diyerek sözlerine başlayan Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kahraman, “Belediyeciliğin sadece yol, köprü, kanalizasyon yapmaktan ibaret olmadığını aynı zamanda gönülleri de yapmaktan geçtiğini biliyoruz. Milletimizin gönlünde daha fazla yer edinmek için projeler geliştirdik, ekipler oluşturduk. Mardin siyasetin de hizmetin de en iyisine layıktır. Bunun için gece gündüz demeden çalışacağız. Kadınlarımız, gençlerimiz hep birlikte kapı kapı dolaşacağız. Bize sempatiyle bakan bakmayan, oy veren vermeyen herkese Mardinimiz için yapacaklarımızı anlatacağız ve gönlünü kazanacağız. Milletimize ve şehrimize hizmet için hep beraber çıktığımız bu yolculuğu inşallah hayırlısıyla menziline ulaştıracağız. İnşallah 31 Mart gecesi hepimiz için çok anlamlı olacak, Ve biz daha fazla çalışmaya, daha fazla hizmete, milletimizin hayır duasını almaya, çocuklarımızın yüzünü güldürmeye, milletimizi gönülden kucaklamaya devam edeceğiz. Attığımız her adım ile yaptığımız her icraat ile milletimizden aldığımız desteğin hakkını vereceğiz. Hemen burada Mardin`in tüm kurum ve kuruluşlarıyla işbirliği ve uzlaşı içerisinde hareket edeceğimizi, her kesim ile her platformda diyaloğumuzun devam edeceğini, hiç bir kavga ve çekişmenin içerisinde yer almayacağımızı buradan taahhüt ediyorum.”dedi.

"ÖZYÖNETİM BENİM, BEN MARDİNİM !"

Bölge insanının son hendek ve çukur felaketiyle Kürt meselesini ağızlarından düşürmeyenlerin "Kürt" diye bir meselesi olmadığını bir kez daha anladıklarına vurgu yapan Kahraman, Kürtler için mücadelenin, Kürtler'in menfaati için yapılması gerektiğini savunarak, “Kürtler'in ölümü için değil, yerini yurdunu bırakıp göç etmesi için değil. Kürtlerin hastanelerini, okullarını, mahallelerini yakıp yıkmak için değil. Kürtlerin daha iyi yaşamalarını sağlamak için çalışıyoruz.  Hepimiz birlikte yaşayarak gördük. Hayatı bölge insanı için cehenneme çevirdiler. İnsanlarımız buralarda çok derin acılar yaşadılar. Hendekler, çukurlar, terör, göç, kan, sefalet Mardinlilerin, Şırnaklıların kaderi değil. Dolayısıyla şimdi, Kandil’den atanan komitelerin bölgeyi yeniden yönetmelerine izin vermemeliyiz. Öz yönetim diyerek bizleri kandırıyorlar. Kardeşim, kandilden atanan komitelerden özyönetim mi olur, özyönetim ise özyönetimin dibi benim. İradem dışarda değil beynimde, yüreğimde, irademle Mardin benim, ben de Mardin’im. Mardin'den, Kızıltepe'den başka bir yer bilmem, burada yaşadım, burada öleceğim, kürdün de hası biziz, Arab’ın da, Türk’ün de hası biziz, tek vatanımız da, devletimiz de Türkiye’dir. Kimse bize başka gözle bakmasın, biz, ortak toprakların, ortak duyguların bin yıllık çocuklarıyız; Türk, Kürt, Arap, Çerkez, Laz, Ermeni, Süryani, Birlikte yaşadığımız bütün insanlarla ya Adem'de kardeş, ya İbrahim’de yoldaş ya da Muhammedde dindaşız.”diye konuştu.

Konuşması sık sık alkışlarla kesilen Büyükşehir adayı Kahraman, daha sonra seçim beyannamesi kapsamında hazırladığı projelerini dev akrandan yansıtılan projelerin görselleri eşliğinde salonda bulunanlara tanıttı. Kahraman, Mardin'e Fuar ve kongre merkezi, telefrik projesi, Mardin Kalesi'nin turizme açılması, her ilçeye birer sebze hali kazandırılması gibi farklı başlıklar arasında açıkladığı projelerin devamının önümüzdeki günlerde kamuoyuyla paylaşılacağını kaydetti.

Proje Tanıtım Toplantısına katılan Kalkınma Eski Bakanı AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Türkiye’nin zor zamanlardan geçtiğini kaydederek, bugün her zamankinden daha çok milletimin birliğine beraberliğine ihtiyaç olduğunu söyledi.

31 Mart seçimlerinin, Güneydoğu'da yerel yönetimlerden çok daha öte Türkiye'nin güvenlik sorunu olduğunu kaydeden Yılmaz, “Güneydoğu insanı ülkemizin bağımsızlığı ve istikbâli söz konusu olduğunda tek vücut olmayı bilmiştir. Türkiye'nin önemli bir yerel seçime ev sahipliği yapacağını kaydeden Yılmaz, "Genel seçimimizi yaptık, Cumhurbaşkanı seçimimizi yaptık, şimdi artık yerel seçimler, yerel seçimlerden sonra, 4-5 sene artık seçim olmayacak. 4-5 sene seçimsiz bir döneme giriyoruz. Bu dönem Türkiye içinde bölgemiz içinde, ilimiz içinde yeni bir değişim dönüşüm dönemi olacak inşallah. Yeni bir atılım dönemi, reform dönemi olacak" şeklinde konuştu.

"İTTİFAKLARIN AMACI İSTİKRARI BOZMAKTIR"

Birçok terör örgütünün eş zamanlı şekilde saldırılarını gerçekleştirildiğini kaydeden Yılmaz şunları söyledi:

"Bir taraftan PKK bir taraftan DEAŞ bir taraftan FETÖ, bir çok terör örgütü ve ben çok açık ve net söylemek istiyorum, bu terör örgütlerinin hepsi aynı merkezden kontrol ediliyor. İsimleri farklı, ama amaçları aynı. Türkiye'nin istikrarını bozmaya çalışıyorlar. Halka hayatı zehir etmeye çalışıyorlar. Demokratikleşmemizi engellemeye çalışıyorlar. Kalkınmamıza ket vurmaya çalışıyorlar. Terör örgütleri, demokrasinin de düşmanıdır, kalkınmanın da düşmanıdır. Terörün olduğu yerde barış huzur güvenlik olmaz. Terörün olduğu yerde, ekonomik kalkınma olmaz. Türkiye'nin istikrarını bozmaya çalışanlar için, son bir fırsat bütün güçleri ile istikrarımızı bozmaya çalışıyorlar. Yapmaya çalıştıkları budur. Gizli ve kirli ittifaklar oluşturmuşlar. Bir taraftan AK Parti'nin istifalarını eleştiren bir takım çevreler şeffaf olmayan bir şekil üstü kapalı bir şekilde ama halkında gayet uygun gördüğü bir şekilde bir takım ittifaklara girmiş durumdalar. Bu ittifaklar yapıcı ittifaklar değil, bu ittifakların amacı istikrarımızı bozmak Recep Tayyip Erdoğan'ı zayıflatmak hükumeti zayıflatmak Türkiye'yi tekrar farklı bir psikolojik atmosfere doğru sürüklemek. Ama Allah'ın izni ile Mardin 31 Mart'ta istikrarı bozmayı isteyenlere hayır diyecek" dedi.

YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

TYPli Okul Güvenlikleri İşlerinde Süreklilik İstiyor

Toplum yararına proje (TYP) kapsamında İşkura bağl [...]

20 saat önce...

Akrabaları tarafından linç edilmek istendi

Mardin’de bir kişi arazi antlaşmazlığından dolayı [...]

22 saat önce...

Kızıltepeli bir genç 35 aileyi sevindirdi

Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs sebebiy [...]

20 saat önce...

Büyükşehir Belediyesinden koronavirüs çalışmaları

Büyükşehir Belediyesi yeni koronavirüs (Covid-19) [...]

1 gün önce...

Yeşilay “Sigarayı Bırakmanın Tam Zamanı” diyor

Yeşilay, sigara kullanımının koronavirüs riskini 1 [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar