Kahraman'dan teşekkür mesaji

Kahraman'dan teşekkür mesaji
08 Nisan 2014 Salı Saat 16:48 4

AK Parti’nin Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Mehmet Vejdi Kahraman, yayınladığı teşekkür mesajı ile Mardinlilere teşekkür etti.

 30 Mart yerel seçimlerinde AK Parti’nin Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Mehmet Vejdi Kahraman, bölgede oluşturulmak istenen yapay olağanüstü koşullara rağmen, Mardin'de AK Parti oylarını yüzde 15 civarında artırarak yüzde 32’den yüzde 37'ye yükselttiklerini belirterek, Mardinlilere teşekkür etti.  Seçim sonuçlarına ilişkin yazılı bir açıklama yapan Kahraman, aldığı yaklaşık 130 bin oy ve yüzde 37 oy oranıyla seçimde ikinci sırada yer aldı. 

OY ORANINI ARTIRDIK
Kahraman, seçim süreci boyunca Mardin sevdalıları ile Mardin’e hizmet yolunda onurlu ve coşkulu bir dönem yaşadıklarını kaydetti. Seçimde Türkiye’nin çok büyük bir demokrasi sınavı verdiğini vurgulayan Kahraman, “Tüm Türkiye’de aziz milletimiz, Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti’yi bağrına basmıştır. Biz de sizlerin desteğiyle her türlü olumsuzluğa, kösteklere, yaratılan yapay olağanüstü koşullara rağmen, Mardin'de 2011 genel seçimlerinde 103 bin olan oyumuzu artırarak 130 bine yükselttik. Bunu, Türkiye üzerinde oynanan oyunlardan en çok etkilenen illerin başında gelen Mardin'de sizlerle birlikte başarmamız, herkese verilen en iyi cevaptır. Mardin sevdası ile yola çıktık. Mardin’e hizmet yolunda, siz Mardin sevdalıları ile onurlu, bir o kadar da coşkulu bir dönem yaşadık. Bu yürüyüşte gençlerimiz ile kadınlarımız ile yaşlılarımız, işçimiz, esnafımız ve çiftçimiz ile aynı havayı soluduk; aynı ekmeği paylaştık. Hemşerilerimin tercihi net olarak sandığa yansımasa da, seçmenimizin kararına çok büyük saygı duyuyor ve seçilen Ahmet Türk’ü kutluyorum. Bundan sonra bize düşen yine elimizdeki bütün imkanlarla Mardin'e hizmet etmeye devam etmektir.”ifadelerini kullandı.

BU SON DEĞİL BİR BAŞLANGIÇ
Seçim kampanyası boyunca Mardin merkez ve ilçelerinde Mehmet Vejdi Kahraman ismine gönüllerini açan partili, partisiz tüm vatandaşlara, tüm yol arkadaşlarına ve basın mensuplarına teşekkür eden Kahraman, şöyle devam etti:
“Biliyorum ki, bu son değil bir başlangıçtır. Yeni Türkiye, yeni Mardin yolunda bundan sonra da tüm varlığım ve gücümle Mardinlilerle birlikte olacağımdan kimsenin kuşkusu olmasın. Halkımız seçim boyunca bizleri bağrına bastı.  Seçimde aldığımız oy öyle azımsanacak bir rakam değil. Bundan sonra da AK Parti çatısı altında hizmet yapmaya devam edeceğim. Partimden kopmam kesinlikle söz konusu değil. Mardin ve AK Parti'nin büyümesi konusunda elimden gelen destek ve katkıyı sunacağım. Seçim süreci boyunca bizlere oy veren-vermeyen tüm Mardin halkına teşekkür ederim. Seçim kaybeden bir şey, umudunu kaybeden her şeyini kaybeder. AK Parti kendisine oy vermeyenlerin de umudu ve geleceğidir. AK Parti, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da haksızlığa uğramış tüm insanların, özlemlerini dile getirmeye devam edecektir.”dedi.

İRADE SANDIĞA TAM OLARAK YANSIMADI
 Halkın iradesinin seçim sandığa tam olarak yansıtamadığını aktaran Kahraman birçok köyden açık oy kullandırma ihbarları aldıklarını ifade ederek, “Okullardan baskı ve tehdit ihbarları aldık. Müşahitlerimiz tehdit edildi, tutanaklar verilmedi. Aile fertleriyle tehdit edilenler, darp edilenler, her türlü sözlü ve fiziki saldırıya maruz kalanlar oldu. Sandık başlarında oynanan oyunlar ise ayrı bir mevzu. Hem kampanya süreci boyunca hem de seçim günü her türlü baskı, şiddet ve can tehlikesine rağmen sandıklara giden ve Mardin'in geleceği adına tercihini kendilerinden yana kullanan Mardin halkına binlerce kez teşekkür ediyorum. Halkımız kampanya süreci boyunca birçok tehdide, baskıya ve şiddete şahitlik etti. Partimizin seçim bürolarına saldırmak istediler. Evet halkımız yaşanan tüm bu olumsuzluklara rağmen, sandığa gitti ve gereğini yaptı. Her bir vatandaşımıza bu dik duruşlarından ötürü ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Unutmayın zafer, şaibesiz ve gönül rahatlığıyla elde edildiği zaman anlamlıdır. Tüm bunların ötesinde, öz eleştiri yapacak olursak; evet halkımız gereğini yaptı. Sandıklara gitti. Fakat bizler teşkilatlar olarak sandıklara sahip çıkamadık. Bizler görevimizi tam manasıyla yapabilseydik durum çok daha farklı olabilirdi. Bu yaşananları anlatarak bir mazeret bildirmiyoruz, aksine gerçekleri herkesin bilmesini arzu ediyoruz. Kampanya sürecimizde hemen her fırsatta inanarak söylediğimizi bugün bir daha söylüyoruz. Demokratik zeminde gerçekleşecek bir seçimde AK Parti’nin Mardin’deki gerçek oy oranı yüzde 60-70’lerdedir. Bize oy veren 130 bine yakın insanımıza çağrımız şudur; birliğinizi, beraberliğinizi, kardeşliğinizi lütfen muhafaza edin ve partimize sahip çıkın. Partinize gelin, programlara katılın, görüşlerinizi iletin, eleştirilerinizi yapın, neler yapılmasını istiyorsanız bunları anlatın. Çünkü bu memleketin asıl sahipleri sizlersiniz. Bizler bu memleketin hayrı ve selameti için güzel niyetlerle bu yola çıktık. Yaklaşık 4 ay boyunca elimizden geldiğince insanımıza bu memleketin geleceği için neler düşündüğümüzü anlattık. Kapı kapı dolaşmaya gayret ettik. Bu manada gecesini gündüzüne katan, taşın altına elini koyan kahraman gençlerimize ve her türlü fedakarlıkta bulunan kadınlarımıza canı gönülden teşekkür ediyorum. Bizler yine hayırlı işlerde koşturmaya, mücadele etmeye devam edeceğiz.”YORUMLAR :::

 1. ĞÜRSİ
  09 Nisan 2014 Çarşamba Saat 19:35 CEVAPLA
  ASLINDA GERÇEKTEN SİZ SEÇİMİ KAZANDINIZ FAKAT İLÇE TEŞKİLATLARI SEÇİMİ KAYBETMEYE MAHKUM BIRAKTI SEBEBİDE SANDIĞA DAYALI ÇALIŞMA YAPILMADI EV EV GEZİLMEDİ.AKP PARTİNİN İÇİNDEKİ HAYİNLER SEÇİMİ BAŞKALARINA VERDİ
 2. KIZILTEPE ESNAFLARI
  09 Nisan 2014 Çarşamba Saat 11:37 CEVAPLA
  KIZILTEPE VE MARDİN GERİYE DOĞRU GİDİYOR DAHA ÖNCE KIZILTEPENİN 21000 OYU VARKEN BUSEFER KIZILTEPE HALKI VEJDİ KAHRAMANI SEVDİKLERİ İÇİN BU OYLAR 32500 ÇIKMIŞTIR AYRICA GÖKÇE BELDESİNİDE ARTUKLUYA DEVRETTİLER ORDANDA 2000 OYU VARDIVE KIZILTEDE AKP DEN KÜSKÜNLERİNDE OYLARI VARDI VEJDİ KAHRAMAN MARDİN İÇİN BÜYÜK FIRSATTI KAÇIRDIK YOLUNUZ AÇIK OLSUN
 3. mardinli
  09 Nisan 2014 Çarşamba Saat 10:24 CEVAPLA
  Açıkça söylüyorum sizi daha önce tanımıyorduk kişiliğinizi tanıdıktan sonra sizi o kadar çok sevdik ki gönlümüze taht kurdunuz Rabbim sizin iyi niyetinizi karşılıksız bırakmasın Seçimi niye kaybettiğimize gelince sadece siz ve kadın kolları olağanüstü bir geyret sarf etti il yönetimi uyudu zaten bu beceriksizliklerini bir kez daha gösterdiler. Sandık başında adam akıılı kimse yoktu ve çok oyun oynandı bunlara hakkımızı helal etmiyoruz ama Vejdi kahramanın akparti il başkanı olmasını diliyorum çünkü bu durumu ancak o düzeltebilir. Yoksa ibrahim fide ile medeni çelik ile bu işler olmaz seçimi kaybettik adamların umrunda değil öncelikle bu 2 kişinin istifa etmesi lazım bu memlekete bu insanlara yazık oluyor
 4. Ercan polat
  08 Nisan 2014 Salı Saat 23:53 CEVAPLA
  Söylediklerinizde çok haklısınız ak parti yönetimi çok pasif kaldı organize olamadı ve sandiklara sahip cikamadi beceriksizliginin kurbanı oldu yönetimin kendine gelip ne yaptığının farkına varmali ve istifa etmeleri gerek. Genel merkezin bu konuya el atması gerekir.

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Meclis toplantısı devam ediyor

Mardin Büyükşehir Büyükşehir Belediyesi, ağustos a [...]

1 gün önce...

Türk ve Çinli çiftin çocuklarına Nusaybin'de sünnet

Türk ve Çinli çiftin çocuklarına Nusaybin'de sünne [...]

1 gün önce...

Eczacılardan Eczacıya şiddet açıklaması

Mardin’de bir süre önce bir eczacının darp edilmes [...]

1 gün önce...

Memur-Sen zam teklifine ilişkin basın açıklaması düzenledi

Hükûmetin zam teklifini kabul etmeyen Memur-Sen, k [...]

11 saat önce...

BİLSEM Sonuçları Açıklandı!

Mardin’de 2015 yılında kurulan ve Genel Yetenek/Zi [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Nezir Güneş
Nezir Güneş

Bugün günlerden...!

1
Faraç Çobanoğlu
Faraç Çobanoğlu

Yolum Maraş'a Düşünce

2
Fırat Ensari
Fırat Ensari

Yaşamın Adaleti

3
Mustafa Aydın
4
Kadir Üründü
Kadir Üründü

Ters Açı...

5
Abdurrahim Akdağ
Abdurrahim Akdağ

Girdi, Sermaye, Kaynak

6
Muhammed Dağ
Muhammed Dağ

Aydın(lık) Sorunsalı

7