Kalkan, Mazıdağı'nın yeni kaymakamı oldu

Kalkan, Mazıdağı'nın yeni kaymakamı oldu
17 Kasım 2019 Pazar Saat 19:09 0

Adıyaman vali Yardımcılığı görevine atanan Mazıdağı Kaymakamı Mustafa Dinç'in yerine Kastamonu Cide Kaymakamı Muhsin Duran Kalkan atandı. Kalkan,aynı zamanda Mazıdağı belediye başkan vekili olarak da görevlendirilerek yeni görevine başladı.

Mazıdağı'nda bir yıla aşkın süredir görev yapan Mazıdağı Kaymakamı Mustafa Dinç, Adıyaman Vali Yardımcılığı görevine atandı. Mazıdağı eski Kaymakamı Mustafa Dinç'ten boşalan Mazıdağı Kaymakamlığı görevine ise Kastamonu'nun Cide İlçe Kaymakamı Muhsin Duran Kalkan, atanarak görevine başladı. Kaymakam Kalkan, hafta içinde hakkında devam eden terör soruşturmaları nedeniyle görevinden uzaklaştırılan eski belediye başkanı Nalan Özaydın'ın yerine Mazıdağı Belediye Başkanlığı görevini de kayyum olarak sürdürmüş olacak.

Muhsin Duran Kalkan kimdir?

1979 yılında Kahramanmaraş' ta doğdu. İlk, Orta ve lise tahsilini Kahramanmaraş'ta tamamladı. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye bölümünden 2002 yılında mezun oldu. Maliye Bakanlığında yaklaşık 2.5 yıl Vergi Denetmenliği Yardımcısı olarak görev yaptı. 2006 yılında yapılan Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak Adıyaman ili Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine başladı.İçişleri Bakanlığı tarafından yurtdışı stajı için gönderildiği Amerika Birleşik Devletlerinin Florida Eyaletinde, bir yıl süreyle İngilizce eğitimi aldı ve Amerikan Kamu Yönetimi üzerine incelemelerde bulundu. Yurtdışı stajının ardından Kamu Diplomasisi ve 94. Dönem Kaymakamlık Kurslarına katılmıştır.

09.04.2010 tarihinde Kırıkkale ili Karakeçili ilçesinde görev yaparken aynı yıl vatani görevini yapmak üzere görevine ara verdi. Askerliğini tamamlamasının ardından görevine döndü. Daha sonra sırasıyla;

• 2012- 2014 Kilis Musabeyli Kaymakamı,

• 2014 - 2018 Erzurum Karaçoban Kaymakamı ve Kayyum Belediye Başkanı,

• 31.08.2018 tarih ve 2018/157 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile Cide Kaymakamlığı görevine atandı. Kalkan yeni görev yeri olan Mazıdağı ilçe kaymakamı ve Belediye başkan vekili olarak görev yapacak.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Minik Emir, ilik nakli bekliyor

Kızıltepe ilçesinde bağışıklık sisteminin çökmesin [...]

1 gün önce...

Evinde ölü bulundu

Kızıltepe'de cumhuriyet mahallesinde ikamet eden M [...]

1 gün önce...

iki aile arasında taşlı sopalı kavga: 5 yaralı

Kızıltepe ilçesinde akraba iki aile arasında arazi [...]

14 saat önce...

Silahla oynayan çocuk hayatını kaybetti

Mazıdağı ilçesinde bir çocuk, oynadığı silahın pat [...]

14 saat önce...

Valisi Demirtaş, Mazıdağı ile Derik'te incelemelerde bulundu

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili [...]

19 saat önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN