Kalp Yarası'nın Ayşe'si Yağmur Tanrısevsin kimdir, kaç yaşında? Yağmur Tanrısevsin'in dizileri

Yaz sezonunun gelmesiyle televizyonlarda yaz dizileri de birer ikişer yayınlanmaya başladı. Bu yılın yaz dizilerinden biri olan Kalp Yarası, genç oyuncu kadrosu ve tanıtımlarıyla dikkat çekiyor. Yöresel konuların ele alındığı dizide başrollerden biri olan Yağmur Tanrısevsin izleyenler tarafından merak ediliyor. Kalp Yarası’nın Ayşe’si olarak karşımıza çıkacak olan Yağmur Tanrısevsin kimdir, kaç yaşında? Yağmur Tanrısevsin’in daha önce oynadığı dizileri hangileri?

TELEVİZYON
PAYLAŞ:

Önümüzdeki Pazartesi ATV ekranlarında ilk bölümüyle yayınlanmaya hazırlanan yeni dizi Kalp Yarası yayınlanan fragmanıyla yaza damga vuran dizilerden olacak gibi görünüyor. Başrollerini Gökhan Alkan ve Yağmur Tanrısevsin’in paylaştığı Kalp Yarası, aynı zamanda oyuncu kadrosuyla da dikkat çekiyor. En çok merak edilen karakterlerden biri Ayşe’yi canlandıran Yağmur Tanrısevsin’de ilgi gören isimlerden biri. Peki Kalp Yarası’nın Ayşe’si Yağmur Tanrısevsin kimdir?

Yağmur Tanrısevsin kimdir, nerelidir?

Yağmur Tanrısevsin;

24 Ağustos 1990'da,

Mersin'de doğmuştur.

24 Ağustos 1990 tarihinde Mersin’de doğmuştur. Aslen Mersin’lidir. Mersin’de büyüdü. İlkokul, ortaokul ve liseyi Mersin’de okudu. Üniversiteyi kazanınca 2010 yılında geldiği İstanbul’da Marmara Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümüne okumaktadır.

The Tragedy isimli korku filminde Jennifer rolüne hayat veren Yağmur Tanrısevsin, aynı zamanda bambi markasının reklam filmlerinde marka yüzü haline gelmiştir.

İş hayatı

Yağmur Tanrısevsin, "Güneşi Beklerken" dizisinde ünlü bir ailenin duygusal krizler geçiren hassas kızı "blumia hastası" "Melis Güzel" karakterini canlandırarak tanınmıştır.

İngilizce çekilen Amerikan ortak yapımı ilk sinema filmi olan The Tragedy adlı korku filminde Jennifer rolünü canlandırmıştır. Wella/Koleston'un 2 sezon marka yüzü olmuştur.

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik-Cam Bölümü mezunudur. Sanat kariyerini oyunculuk ve seramik-cam alanlarında birlikte devam ettirmektedir. Meltem Cumbul, Betül Alganatay, Ümit Çırak, Craft Oyunculuk Atölyesi Bahar Kerimoğlu ve Merve Taşkan oyunculuk eğitimi aldığı bazı isimlerdir. Boks, tenis, kayak, basketbol, heykel ve resim ile ilgilenmektedir.

"Geniş Aile: Yapıştır" sinema filminde Çağla karakterini canlandırdı. "Aşk Ağlatır" adlı sinema filminde oynadı. Adını Feriha Koydum ve Pis Yedili dizilerinde konuk oyuncu olarak bulundu. Güneşi Beklerken dizisinde Melis Güzel karakterine hayat verdi. 2014 sonbaharı itibarı ile Kaçak isimli dizide Ustura Faysal'ın (Haluk Bilginer) kızı Tülay Mengen karakterini, Bana Baba Dedi dizisinde Didem karakterini canlandırdı. Show TV'de ekrana gelen "Mayıs Kraliçesi" adlı dizide başrol oynadı.

Filmografi

Filmleri

Filmler Yıl Rol
The Tragedy 2013 Jennifer
Aşk Ağlatır Banu
Geniş Aile: Yapıştır 2015 Çağla
Yok Artık 2 2016 Damla
Baba Parası 2020 Tülin

Dizileri

Televizyon Dizisi Yayın Tarihi Rol Bölüm Sayısı
Pis Yedili 2012 Müge (Konuk Oyuncu) 2 bölüm
Adını Feriha Koydum 2012 Ece (Konuk Oyuncu) 12 bölüm
Güneşi Beklerken 2013-2014 Melis Güzel (Başrol) 54 bölüm
Kaçak 2014-2015 Tülay Mengen 17 bölüm
Bana Baba Dedi 2015 Didem (Başrol) 7 bölüm
Mayıs Kraliçesi[6] 2015-2016 Nehir (Başrol) 11 bölüm
İki Yalancı 2017 Duygu (Başrol) 9 bölüm
Menajerimi Ara 2021 Kendisi (Konuk) 1 bölüm

Ödülleri

5. Ayaklı Gazete Televizyon Ödülleri En İyi Gençlik Dizisi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülünü 2014'te oynadığı Güneşi Beklerken filmindeki Melis karakteriyle kazanmıştır.

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle