Kamu Hastanelerinde Neler Oluyor ?

Kamu Hastanelerinde Neler Oluyor ?
26 Eylül 2014 Cuma Saat 00:37 102

Mardin Sağlık-sen il yönetimi son günlerde yoğun eleştirilerin yapıldığı Kamu Hastaneleri Genel sekreterliği ile ilgili bir basın açıklaması düzenledi.

GENEL SEKRETER EROL ÇELİKER'İN MARDİN KAMU HASTANELERİ BİRLİĞİ ÇALIŞANLARINA MOBBİNG UYGULAMASI KABUL EDİLEMEZ!
Ankara'da Başbakan'ın değişmesiyle kabine kısmen yenilenip hükümet aynı misyon ve istikamet üzere çalışmalarına devam etti. Mardin'de ise bir Genel Sekreter değişikliğiyle tüm Kamu Hastaneleri Birliği idarecileri (Daire Başkanları, Uzmanlar, Başhekimler ve Hastane Müdürleri..) istifaya zorlanmaktadır.
Mardin'den başta Diyarbakır olmak üzere dışarıya yapılan sevk artışlarının önüne geçmeyi gündemine almayan, Tıbbi cihaz ve donanım sıkıntılarını gidermek için çabalamayan, başta doktor olmak üzere kalifiye personelin ilde kalması için hiç bir kaygısı olmayan Genel Sekreter kurumda tam bir kaosa yol açmaktadır.
Kurum bünyesinde hizmet veren ve her birisinin ayrı nitelik ve meziyeti bulunan idarecileri görevden alma, yer değişiklikleri ve soruşturmalarla sindirme ya da istifaya zorlamaya çalışmaktadır.
Bir çok Hastane Baştabibi ve idarecinin görevden alınma tehdidiyle motivasyonu bozulmuş ve çalışma şevki kırılmıştır. Bazılarının görevine son verilirken diğerleri de sindirilmek istenmektedir.
Çalışkanlık ve dürüstlüğüyle bilinen Tıbbi Hizmetler Başkanı, yeni atanan Genel Sekreterin başlamasıyla işine son verilerek yerine başka birisi atanmıştır.
Bu bir idari tasarruf mudur, yoksa siyasi bir tercih midir? Daha bir ay önce bakanlıkça sözleşmesi imzalanan Daire Başkanının görevden alınarak yerine başkasının atanmasının idari, ahlaki, sosyal ya da siyasi karşılığı var mıdır? Yetkililerden hem sağlık çalışanlarının, hem de kamuoyunun vicdanını tatmin edecek açıklama bekliyoruz.
Genel Sekreter, hiç bir personel ve idareciyi tanımadığını ve bu değişikliklerin kendi iradesinin dışında olduğunu her fırsatta iddia etmektedir. Eğer bununla yapılanların yanlışlığından teberri etmeye çalışıyorsa başkalarına suçu atıyor demektir. Yoksa bu yanlışa zorlayanların siyasiler olduğunu mu ima ediyor? Mardin Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliğinin tepe koltuğuna kurulan kişi sorumluluktan kaçamaz.

Genel Sekreter, hiç bir hastanenin verdiği hizmetlerin niteliğini ve yaşanılan sıkıntıyı önemsememekte ve bunun için ziyaret ve diyaloglara girmemektedir. Ancak; hangi hastanede ne tür alımlar yapılabileceği ve kimlere ihale edileceği hususunda oldukça hızlı ve cesur! olduğu görülmektedir. Ayrıca Genel Sekreterin makam odasının bazı firma ve müteahhitlere cömertçe ev sahipliği yapması da oldukça düşündürücüdür.
Genel Sekreter, Sağlık Sen üyesi de, delegesi de değildir. Bu anlaşılır ve makul bir durumdur. Ama Sağlık Sen Kongresinde bir listenin desteklenmemesi ve bir diğer listenin de desteklenmesi için delegeleri ve bir kısım idarecileri (Başhekim, Hastane Müdürü vb.) ta ilçelerden çağırıp makam odasında kendilerine baskı uygulamasının makul bir izahı var mıdır?
Genel Sekreterin bu anlamsız ve haksız tehditlerine boyun eğmeyen idarecilere veya delegelere soruşturma açma, görevden alma veya istifaya zorlama gibi girişimleri olacak mı? Eğer böyle bir teşebbüs olursa iddiaları da doğrulamış ve kabullenmiş olacaktır.
Mardin'de daha iki aylık bir geçmişi olan Genel Sekreter ne başkan adaylarını, ne de yönetim kurullarına aday olanları tanımıyorken böyle bir şeye niçin tevessül etmektedir? Yoksa bir kısım zevatın telkin ve ihtirasına mı alet olmaktadır?
Sağlık Sen delegelerinin kime oy vereceği kendi hür iradeleri ve tercihleri ile belirlenir. Sendika Genel Başkanı dahi hiç bir delege tercihine müdahale etmezken bir Genel Sekreter hangi cüretle delegelerimizin iradesine baskı yapabilir? Bu kimsenin haddi değildir. Zaten seçim sonuçları da bu hadsizliğin ne kadar karşılıksız ve saçma olduğunu ortaya koymuştur. Bu vesileyle tüm delegelerimizi ve üyelerimizi bir kez daha takdir ve tebrik ediyoruz.
Mardin Kamu Hastaneleri Birliğini kişisel ihtirasların ve kaprislerin tatmin alanı olarak değil, nitelikli sağlık hizmetinin verilmesi için büyük bir imkan ve sorumluluk olarak görmekteyiz.
Bu imkan ve sorumluluğun şuuru içinde hizmet verecek idareci ve personelin yanında ve yardımında bulunmaya devam edeceğiz. Kamu malını ve gücünü istismar edenlerin de karşısında olmaktan çekinmeyeceğiz.
Bugüne kadar ki suskunluğumuz duyarsızlığımızdan değil; doğal mecrasında düzelebileceği ve gerekli müdahalenin olacağına duyduğumuz umudu korumamız nedeniyle idi. Bu vesileyle başta Sağlık Bakanlığı ve ilgili mercilerin de bu hususta harekete geçeceği muhakkaktır.
Konunun takipçisi olmaya devam edeceğiz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
Sağlık Sen Mardin ŞubesiYORUMLAR :::

 1. serfirat
  25 Eylül 2015 Cuma Saat 16:54 CEVAPLA
  cidden neler oluyor daaa)
 2. Muhlis fedai arpacık
  13 Ekim 2014 Pazartesi Saat 22:43 CEVAPLA
  Seçimlerde Erol Efendi'nin baskılarına boyun eğmeyip dik duran Kızıltepe hastane müdürü görevden alındı bugün. Bu da mı tesadüf?

  Rüzgar eken fırtına biçer. Bekleyelim görelim!!!
 3. kezi zer
  04 Ekim 2014 Cumartesi Saat 03:22 CEVAPLA
  bence akp sendikayi kürtaj yapacak. ne dersiniz ;-)
 4. Öz Mardinli
  02 Ekim 2014 Perşembe Saat 14:48 CEVAPLA
  Gazete yönetimini kınıyorum yorumları yayinlamadiginiz için sizinde ekmeğiniz kesilir diye herhâlde ve bundan sonra sizin gibi satılmış basını ifşa etmek için uğraşacam
 5. İlçe Hastanesi çalışanı
  02 Ekim 2014 Perşembe Saat 13:52 CEVAPLA
  Genel sekrete hastanemizi ziyaret etti... Hani biz personelleri, idarecilerimizi ve sorunlarımızı anlamak istedi diye düşündük. ama gerçek hemen sonra anlaşıldı ve üzüldük. meğer bir alım işini idareye dikte edip işi bitirmek için gelmiş. çok üzüldük.
 6. qoser
  02 Ekim 2014 Perşembe Saat 09:27 CEVAPLA
  Genel sekreterin çalışmalarından memnunuz.Denetlemelerin sıklaştırılmasını istiyoruz.daha evvel sabah saat : 9-10 da gelenler artık saat : 08:00 de gelıyorlar ve erken çıkma yok.mesai saatleri önemlidir.Ha bu arada Vasıfsız çalışanları da denetleyebilrse çok çok iyi olur.Mesela Ameliyathanelere temizlik personelleri çalıştırıldığı,laboratuvarlarda ihaleyi alan firmaların diplomassız elemanlar çalıştırldığı,yeni göreve başlayanların laboratuvar gibi önemli bir bölüm olan yerde veterinerlik bölümünden açık öğretim den mezun olup,hastanelerde daha evvel hiç çalışmamış kişilerin eğitimi dikkate alınsın istiyoruz.Ya görevleri değiştirilsin ya da teorik ve pratik yönden eğitilsin.Genel sekretere başarılar diliyoruz.
 7. Hastane Personelleri
  01 Ekim 2014 Çarşamba Saat 17:20 CEVAPLA
  Kamu Hastanelerinde çalışan personellerin çoğu büyük bir belirsizlik, kaygı ve korku içinde çalışamaz duruma geldi. Herkes yarın ne olacak endişesinde. Milletvekilleri iki aydır şunu alacağım, şunu da müdür yapacağım diye sansasyonel şeyler üretiyor. Tam karamsarlığın arttığı dönemde adeta kral çıplak diyen bir bildirinin yayınlanması hepimizin duygularına tercüman oldu. Allah bu bildiriyi hazırlayanlardan ve yayınlayanlardan razı olsun.
 8. YURDANUR ÖZ
  30 Eylül 2014 Salı Saat 15:57 CEVAPLA
  ÇÖZÜM ORTADA TOPLU İSTİFA…..
 9. hamza yılmaz
  30 Eylül 2014 Salı Saat 15:56 CEVAPLA
  Mardin sağlık sen başkanının profilini incelemek lazım 2 dönem başkanlık yapmış olan bu bey ve yandaşları Mardin e ve sağlık personeline ne katmış .
 10. ayse eryılmaz
  30 Eylül 2014 Salı Saat 15:45 CEVAPLA
  Mardin Sağlık –sen (Mustafa akbaş ve yandaşları) genel sekreteri yerden yere vururken kendileri ne yaptı ? Seçimi kazandıktan sonra yayınladığı teşekkür yazısında idari işler daire başkanı ,mali işler daire başkanı ,memur sen başkanı na yanında oldukları için teşekkür etmiş kendileri de birilerinden destek almışlardır. Aile sendikasına dönen Mardin sağlık sen genel sekreterin göreve devam etme korkusuyla ne yapacaklarını şaşırmış ve saldırıya geçmiştir.Çalıştıkları süre içerisinde kendilerine yakın olan onlar gibi olanları uzman yapıp kendinden olmayanları yerden yere vurarak bezdirme politikasına gitmişlerdir. Bu onların çalışma stratejileridir. Şu an yeni genel sekreterimiz onların istekleri ni yerine getirmedikleri için karşı cephe alıp stratejilerini genel sekreterimiz üzerinde uygulayıp kendilerinden olmayanı kaçırtmak istemektedirler. Sendikanın yapması gereken sendikal faaliyetlerden uzak tamamen kişi bazlı çalıştıkları aşikardır. Artık sendika içinde de bölünmelerin başlamış olması dikkate alınması gereken bir uyanıştır.
 11. kÜRSÜTAKİP
  30 Eylül 2014 Salı Saat 14:25 CEVAPLA
  Kürsü kapmak için, herşey mubah olmuş(iftira,fitne) v.b herşey ALLAH (C.C)için olması gerekirken her şey kürsü,kasa ve nisa için iftira fitne her şey mubah siz zalimler için yşası cehennem
 12. Maliyeci
  29 Eylül 2014 Pazartesi Saat 17:51 CEVAPLA
  Kamu Hastabeleri Gn Sekreteri iki ay içerisinde ilin gelecek onyıllarını berbat edecek girişimleri yapma cesaretini nereden alıyor? Bir Ak Partili gibi davranmıyor. hatta ak partinin aleyhinde olanları öne çıkarıyor. bir doktor gibi davranmıyor. çünkü nezaket ve görgü tanımıyor. bir idareci gibi davranmıyor. çünkü fayda-zarar, iyi-kötü hesabını bilmiyor. Bu bir cüret ve .. yazık hemde çok yazık mardine. Hele mali husulara gelince..
 13. hulya bedir
  29 Eylül 2014 Pazartesi Saat 14:20 CEVAPLA
  iddaalar gerçek dışıdır sağlık sen baskanı kendisini çok gormekte mardini kendisi yonetmek istiyor galiba sağlık sen kendi işine baksın kimin nerde nasıl çalışması gerektiğini tabiki genel sekreter ayarlsın ama gorevden alma gibi duşuncesi olduğunu zannetmiyorum bence kimse kimseyi suçlamasın sağlık camiasını zarara uğrar bir an önce barışık olmalarını temenni ediyorum
 14. SAĞLIKSENLİYİZ
  29 Eylül 2014 Pazartesi Saat 13:54 CEVAPLA
  GENEL SEKRETER SAĞLIK SEN İN İRADESİNE KARIŞAMAZ.SAĞLIK SEN İN KAZANIMLAINI İLİMİZDEKİ BAŞARILARINI ÇEKEMEYENLER ZORLA SİNDİRME POLİTİKASI YÜRÜTÜYORLAR.BİZLER ÖZGÜR İRADENİN SONUNA KADAR ARKASINDAYIZ.210.000 HERZAMAN 5 TEN BÜYÜKTÜR.
 15. ÖZ MARDİNLİ
  29 Eylül 2014 Pazartesi Saat 11:58 CEVAPLA
  GENEL SEKRETERİN KARANLIK GEÇMİŞİNDEN DOLAYI BU AÇIKLAMAYA KATILMAKLA BERABER SENDİKANIN KENDİ ÇIKAR VE MENFAATLERİNE DOKUNULMADIĞI SÜRECE SES ÇIKARMAMASI MANİDARDIR. SENDİKA YÖNETİMİNİN AÇIKLAMA YAPTIĞI SEKRETERLİKTE BÜTÜN UZMAN KADROLARINI NASIL İŞGAL ETTİĞİ (ARALARINDA İKİ KOYUN GÜDEMEYEN İNSANLAR) HERKESÇE BİLİNMEKTEDİR. BİR İSTİSNA HARİÇ ONUNDA EĞİTİM DURUMU YETMEDİĞİNDEN SAĞOLSUNLAR ESKİ MELLERDEN 2 YILLIK MEMUR KADROSUNDA ARKADAŞLARINA DA BAŞHEKİM YARDIMCILIĞINI AYARLAMIŞLAR AYDA 500-750TL ARASI FAZLA PARA ALSIN DİYE ÇOK MÜBAREK ADAMLAR DOĞRUSU SENDİKA SEÇİMLERİNDE BÜTÜN ÇALIŞMALARA RAĞMEN MEVCUT YÖNETİMİ DESTEKLEYEN İLÇE HASTANE MÜDÜRLERİNİN DE HERBİRİNİN BEKLEYEN ONLARCA MÜFETTİŞLİK DOSYASI VARKEN BAŞKALARINI DESTEKLEMELERİ BEKLENEMEZ HERHALDE SON OLARAK AKP YÖNETİCİLERİNE NAÇİZANE UYARILARIM NASIL PARALEL YAPIYI 10 SENE ELLERİYLE BÜYÜTTÜLER AMA ONLAR İLK SAHİPLERİNİ ISIRDILARSA AYNI ŞEY BU MEMUR –SEN DEN BEKLESİNLER ARTIK BU KAÇINILMAZ BİR SONDUR. ŞU AN HELAL HARAM GÜNAH KAVRAMI GÖZETMEKSİZİN İKTİDAR SARHOŞLUĞU YAŞAYAN SENDİKA YÖNETİCİLERİ UNUTMAZSINLAR; ZULÜMLE ABAD OLUNMAZ
 16. SAĞLIKÇILAR
  29 Eylül 2014 Pazartesi Saat 11:50 CEVAPLA
  YAPILAN MEMUR-SEN'İN İRADESİNE DARBEDİR. İKİYÜZONBİN (210.000) BİRDEN BÜYÜKTÜR.YAPILAN TEHDİTLER HİÇBİR DELEGENİN OYUNU ETKİLEMEMİŞ BUNUN SONUCUNDA GÖREVDEN ALMA TEHDİTLERİ BAŞLAMIŞTIR.MEMUR SEN İRADESİNE SAHİP ÇIKACAKTIR.
 17. İradeyesaygı
  29 Eylül 2014 Pazartesi Saat 11:23 CEVAPLA
  Genel sekreterin yaptığı sağlık sen in iradesine müdahaledir.Seçimde genel sekreter değil emeğin gerçek sahipleri oy kullanıp bir yönetim belirlemiştir buna herkes saygı göstermelidir.Biz sonuna kadar sendikamızın ve hür iradenin arkasındayız.17 Aralık benzer Mardin de yapılmak isteniyor
 18. EMPATİK
  29 Eylül 2014 Pazartesi Saat 11:20 CEVAPLA
  Mustafa Akbaş ve onun gibilerini sendikanın başına getiren mardinliler utansın.Urfadan gelmiş sağlıktan anladığı yok mardindeki bütün atamalara vakıf şimdiye kadar ne yaptı ki kadrolaşma ve yürütmekten başka.
 19. Gerçekler Acıdır
  29 Eylül 2014 Pazartesi Saat 10:43 CEVAPLA
  Ateş olmayan yerden duman çıkarmı. Bana göre iddialar her ne olursa olsun üzerinde durulması gereken ciddi bir konudur. Kimse birbirini kandırmasın. Ortadaki gerçekleri aslında tüm mardin sağlık çalışanları az çok biliyor. Bu tür tehditkari tavırlar sendikaya büyük zararlar verdiği gibi, sendika içinde büyük kopmalara neden olmaktadır. Sendikayı yıpratmaya ve saygınlığını yoketmekeye hiç ama hiç kimsenin hakkı yoktur. Sağlık-Sen sendikası Mardinde önemli başarılara imza atmışken, sendika içinde bazı kişilerin delegelere baskı yolu ile başkan seçtirmeye çalışması kabul edilemez. Bazı ilçe hastalelerinde yönetimde bulunan şahısların laf dinlemediği ve taraf tutmadığı gerekçesi ile işinden alıkonulmaya çalışılması ise sendikanın bitirileceği açıktır. İlgili Bakanlık Müfettişlerin bu konuya eğilmesi ve iddiaları yerinde incelemesini arz/ rica ederim. SAYGILAR
 20. BİLGİÇ
  29 Eylül 2014 Pazartesi Saat 07:53 CEVAPLA
  Ne eleştirisi, Kim eleştiri yapıyor….!
  Duyarlı bir vatandaş(sağlıkçı) olarak sendikalar sendikaçılık yapsın!!! Genel sekreterliği yönetmeye kalkmasın, hasta ve sağlık hizmeti bekleyen vatandaş ve çalışanların ihtiyaçlarını bir tarafa bırakarak, sendika sırf kendi çıkarı için, sendika yöneticileri de kendi güçleri ve egemenliklerini sürdürmek kendi ihtiras ve kaprisleri için mensubu olduğumuz bir kurumu ve başkanını yıpratmaya bir çalışan olarak kınıyorum. Genel sekreterin ziyaret ve diyaloglara girmediğini, Tıbbi hizmetler başkanının atamasına karşı çıktığınızı, belkide yapılan atamalar arasında atanalardan, tüm Tıbbi Hizmetler Başkanlarının isabetli olduğu ve bir bayrak yarışı şeklinde bu kutsal görevlerini icra ederlerken bunaların arasına nifak sokmak olduğunu tüm sağlık çalışanları Devlet Büyüklerinin(Sağlık Planlayıcıları) ve siyasilerin bildiğini, Son atanan tıbbi hizmetler başkanını yaptığı hizmet ve çalışmaları da ortadayken ve sizinle daha önceki görevlerinde yaşadığı sorunlarda herkesçe biliniyorken bu mesnetsiz iftiraların hangi çıkar ve menfaate hizmet ettiğini bilmeyende yoktur, beklide ” köpek başkalarını ısırdıkça kendi ömrünü kısaltır” sözü tamda buna uygundur.
  Kamu hastaneleri genel sekreterinin kutsal bir görev olan sağlık hizmetini planlamak ve belirlenen hedefler doğrultusunda toplumun yaşam kalitesini artırmak amacıyla modern tıbbi imkanları ile tüm sağlık tesislerimizde vatandaşlarımıza dinamik, etkin ve verimli sağlık hizmeti sunmak gayesi ve ideali içerisinde bulunurken ve koca bir ilin sağlık ile ilgili tüm sorun ve sorumluğun omuzlarına almışken genel sekreterin boş diyaloglara girmemesi ve hele kamu Hastaneleri Kurumunun kuruluş amaç ve özünü bilmeyen sendikaysa yerinde ve isabetlidir.
  Sendika Baştabip ve idarecilerin istifaya zorladığını söylüyor Bir kere şu ana kadar hiçbir yöneticinin işine son verilmediğini göreve atama ve görevden alma yetkisinin genel sekreterde olduğunu ve bununda kurallar dahilinde olduğu genel sekreterin görevden almasınının mutlak ve keyfi olamayacağını Genel sekreterliğin kuruluş ve amacı doğrultusunda kaynakların etkin ve verimli bir şekilde kullanılmaması, sağlık hizmetlerinin kaliteli, sürdürülebilir, ulaşılabilir ve eşit bir şekilde dağıtamayan yöneticilerinin başarı veya başarısızlıkları bakanlıkça denetim ve ölçümü yapılmakta ve bu yöneticiler ne olacağına dair uygulama , yaptırımlar ve kimin görevde kalıp kalmıyacağı belirlenmiş bunlar sendikaya bırakılmış değildir. Ama sendika alışmış ya 4-5 yıl öncesine kadar sıradan görevlerde bulunanlar biraz aklını ve birazda duygu sömürüsü yaparak gerekli liyakat ve kariyere sahip olmayan bu sendika yöneticileri rüyalarında bile hayal edemeyeceği ve hak etmediği yerlere gelmesinin yegane sebebi atanan yöneticileri üzerinde baskı oluşturmak ve yıldırmak olduğunu herkesten daha iyi bildiklerinden , aynısını tekrar etmek istemişlerdir. Ama her kuşun eti yenilmez. Tam bu noktada Yıldırının önlenmesinde anahtar rol üstlenmesi gereken sendika, tam tersine yıldırma eylemlerinin sebebi olarak görünmekte, İşyerinde sağlıklı koşullarda çalışma hakkının korunması, iş güvencesi, çalışma koşullarının iyileştirilmesi, üyeler arasında dayanışma sağlanması gibi amaçlar, sendikaların varlık nedenlerindendir. Israrla sürdürülen yıldırma eylemleri, sendikaların varlık nedeni olan bu amaçları, ciddi biçimde sekteye uğratmaktadır. İşyerlerinde kimden ve hangi yönden geleceği belli olmayan, etik dışı gerçekleştirilen yıldırma eylemlerinin, hem bireylerde hem örgütlerde yarattığı maddi ve manevi tahribatın müsebbibi sendika olmaktadır.
  Sendika temsilcileri, sendika üyesi olmayan çalışanları sürekli kendi sendikalarına katılmaya davet emekte diğer yandan aynı ya da farklı sendika üyesi çalışanlar da kurumda, iş yerlerinde ısrarla birbirlerinin canını acıtmaya devam ederler. Çoğu zaman yaşanılan eylemler gizli kalır. Acı çekenler, haksızlığa uğrayanlar sorunu çözecek bir muhatap bile bulamazken, yıldırıyı gerçekleştiren işyeri zorbaları da terfi etmeye ve işyerinin tüm olanaklarından yararlanmaya devam ederler. Bu süreçte kaybedenler, her zaman yıldırıya hedef alınan mağdurlar, kazananlar da hep zorbalar olmaktadır.
 21. Sinan aşan
  28 Eylül 2014 Pazar Saat 23:21 CEVAPLA
  Nilüfer arat abicim şu ilçe başkanlarını ismen açıklada herkes görsün Mardin'in nasıl kurban edildiğini görsün
 22. mustafa okur
  28 Eylül 2014 Pazar Saat 14:59 CEVAPLA
  milli eğitimden de bahsedin. yapılan değişikliklerde parti, sendika dahli bile yok.
  tamamen özel ve dost ilişkileri için bile adam harcandı. adamlar kendilerinde öyle bir güç gördüler ki yakını bir bayan öğretmen şikayetçi diye eğitim-bir senli iki müdürü aldılar. sevdiği için başka garibanları da. herkes her şeyi biliyor. ama konuşmuyor. hoşgörü şehri tabi. azınlık çoğunluğu eziyor. çoğunluktan ses yok. can kurban böyle hoş görüye.
 23. Mülkiyeli
  27 Eylül 2014 Cumartesi Saat 20:45 CEVAPLA
  Mardin küçük bir şehir ve herkes birbirini tanır. Hangi memurla kim niçin uğraşıyor, ya da sahip çıkıyor bilinir. kimse kafasını kuma sokmasın haberim ilgim yok demesin. hangi vekilin kiminle niçin uğraştığı ilgili kişilre de bilir. bilmiyor havasına girerek kendisini savunamaz kimse..
 24. ayşe
  27 Eylül 2014 Cumartesi Saat 17:02 CEVAPLA
  başkan bey ilçelerde müdür yaptığın sendika temsilcilerinde delege listeleri hazırlayarak dağıttılar buna ne diyorsun?
 25. kamuoyu
  27 Eylül 2014 Cumartesi Saat 17:02 CEVAPLA
  Siyaset mardinde ak partinin ayağına kurşun sıka sıka yol alıyor. bunun son örneği erol çeliker'in mardine transferidir. ne buldular bunda, yetmedi: bir de emine al gibi yöneticilikte antipatik ve agresif biri getirildi. hem de m. sinanoğlu gibi bir adamın yerine.. yetmedi ak parti ile sosyal ve siyasal yakınlığı olan her idareciyi ürküttüler. yetmedi; bir de kendi yanlışlarını savunamadıkları için herkes bir başkasını suçladılar. savunulacak bir şey yapıldıysa birileri çıkıp savunsun da anlayalım..
 26. burak
  27 Eylül 2014 Cumartesi Saat 16:17 CEVAPLA
  Yanlış uygulama her yerde yanlıştır Urfadada yanlıştır merdindede yanlıştır bunun lamı cimi yok.Urfalıysa ne olmuş,hemşericilik ve ırkçılık yapanlar kendilerinin nereden geldiğine bir baksınlar lütfen!
 27. dt.
  27 Eylül 2014 Cumartesi Saat 15:48 CEVAPLA
  yıllarca nemalandıgınız bu sistem sistem sizin elinizden alınınca mı zorunuza gitti.
 28. S Bİ
  27 Eylül 2014 Cumartesi Saat 14:36 CEVAPLA
  yorumu mu göremiyorum sorarım size mardin life
 29. Paraleller sekretere karşı
  27 Eylül 2014 Cumartesi Saat 13:31 CEVAPLA
  İki parelel görev den alındı diye Sağlık Sen ayağa kalktı sağlık sen o kadar hak peşindeyse bu yönetim kurulu idreciliği bıraksın uzman müdürlüğü bıraksın inanacağız VHKi. Baştabip yapan kim sağlık sen mi ? Kim ... Acaba
 30. Osman özdmr
  27 Eylül 2014 Cumartesi Saat 13:06 CEVAPLA
  Dr korkma bu kadar ihale komisyon başkanlığına birşey olmaz. Rahat ol benim abimm. Ayrıca, dünyadaki tek dr sen değilsin!

  Hayırlı işler.!
 31. sendikalım
  27 Eylül 2014 Cumartesi Saat 12:35 CEVAPLA
  sendika başkanı hak hukuk adalet ve hizmetten çok iyi anlıyor ve mardinlilere hizmet aşkıyla yanıyor öyle mi onu il sekreteri yapalım mardinliler hizmet görsün. desek kendimizi yakmış oluruz.
 32. öz mardinli
  27 Eylül 2014 Cumartesi Saat 11:09 CEVAPLA
  sağlık sen yönetimdekiler uzman ya göervlerinden alınacaklarından dolayı korkuyor başarılı genel sekretere çelme atmaya çalışıyor ayıp ayıp sana.
 33. dt.
  27 Eylül 2014 Cumartesi Saat 11:08 CEVAPLA
  Yillarca nemalandiginiz bu sistem sizin elinizden alininca mi zorunuza gitti.
 34. Merhaba
  27 Eylül 2014 Cumartesi Saat 01:10 CEVAPLA
  Sağlık sen siz bana icraatlarını anlat mobing vb bahane etme elemanların Nerede onu söyle
 35. ali bayram
  26 Eylül 2014 Cuma Saat 23:47 CEVAPLA
  sağlıksen başkanı bunu mardinde bizim memleketimizde tüm üye ve teşkilatının desteği ve üstün direnme gücüyle yapıyor. onun arkasında 2000 üye ve en az 10000 nitelikli ve nicelikli dostu var.bunu herkes böyle bilsin.ramazan demitmisin nesin fazla kahramanlık kelimelerine girme.İnsanları da kışkırtma
 36. mardinli
  26 Eylül 2014 Cuma Saat 23:01 CEVAPLA
  sağlık sen başkanı bunu memleketi urfa da yapabilir mi?
 37. mardinli
  26 Eylül 2014 Cuma Saat 23:00 CEVAPLA
  çıkarılan sonuç tüm sağlık camiası sağlık sen başkanının dizaynı doğrultusunda çalışmalı.
  yoksa karalama çok kolay onlar için paralelci olduklarını ne çabuk unuttular bu insanlar
 38. Ramazan Demit
  26 Eylül 2014 Cuma Saat 22:55 CEVAPLA
  Benim adıma yorum yazan onursuz kişilik kimse klavye kahramanligi yapmasin. Kendi gerçek ismini yazsın da yorumuna sahip çıksın
 39. Müdür
  26 Eylül 2014 Cuma Saat 22:09 CEVAPLA
  Yahu böyle komik bir açıklama olamaz.ELlerinizde belge varsa gösterin. Ama yok.Cunku mevcut İdareciler hepsi sağlık sen li başkanlar hastane müdürleri başhekim vs.eger sevk oranı yüksekse bu sağlık sen sorunu.cunku hepsine o referans olmuştur. Bence bu adamların temizlenmesi lazım. Bu seçimlere partide müdahale etti.niye açıklamada bahs edilmiyor.edilmez çünkü yarın lazım olabilir.yazik yazık bu sendikayı bu hallere düşürenler bir an önce istifa etmelidir.
 40. havva koç
  26 Eylül 2014 Cuma Saat 22:02 CEVAPLA
  nasıl ve kimler tara
  fındn görevden alındığını eniyi kendiler bilir,artık bu konuda açıklama yapması zaruri olmuştur.yoksa başkan beyin belgesi varsa açıklasın ezbere konuşmayın müslümanlara iftira atmak yakışmaz
 41. havva koç
  26 Eylül 2014 Cuma Saat 21:56 CEVAPLA
  Sağlık teşkilatında çalışmamış ve tanımıyanları getirerek yönetici yaptınız ve sadece sendikanın yönetim kurulunu da uzman yaptınız ve ayda yaklaşık beşbin tl maaş alanların ne uzmanı oldukları ve yöneticilik geçmişlerini bize açıklar mısınız? bu nitelik ve meziyet,hani emaneti ehline teslim edecektik
 42. havva koç
  26 Eylül 2014 Cuma Saat 21:55 CEVAPLA
  bu nitelik ve meziyet,hani emaneti ehline teslim edecektik
 43. havva koç
  26 Eylül 2014 Cuma Saat 21:26 CEVAPLA
  1-Sayın başkan karnınızdan konuşmayın elinizde belge varsa açıklayın,istifaya zorlananların isim listesini ve iki ay içinde yapılan ihaleleri
  2-Yapılan sevk ve tıbbi donanım ile ilgili olarak 2012 yılından beri görevde olanlardan hesap soracağınıza iki aydır göreve de olanlardan hesap soruyorsunuz insaf,adil olun,müslümn adam kul hakkı almaz
 44. yaşar
  26 Eylül 2014 Cuma Saat 21:26 CEVAPLA
  sayın sendika yönetimi haketmedikleri koltukları işgal etmişlerdi koltukları sallanmaya başlayınca tutuştular.il sekreterliği sendika başkanına itaat etmeye zorlamak için çamur at izi kalır misali.Bugün idareci pozisyonlarında oturanlar hangi liyakata göre geldiler.sendika temsilcileri oluşu ile değil mi? seç beni seçeyim seni.Murat hocamız çok değerli bir hekim ve insandır.kaldı ki yerine gelen Dr.emine hanım da aynı değerdedir.ve çok başarılı bir yönetici hekimdir.bunu midyat devlethas.ispatlamıştır.2 yıl önce yerlerinden sebepsiz alınıp araştırmacı yapılanlar haksızlığa uğramadılar mı?onların hakkını hukukunu savunması gereken sendika yöneticileri koltuklarına otururken sekretelik çok iyiydi değil mi?
 45. abdurrahman kılıç
  26 Eylül 2014 Cuma Saat 20:25 CEVAPLA
  genel sekreter ve ekibi istifa
 46. MEHMET
  26 Eylül 2014 Cuma Saat 20:06 CEVAPLA
  MERHABALAR
  SAYIN SAĞLIK SEN YÖNETİCİLERİ SİZ HÜKÜMETİ NE KADAR ANLIYABİLDİNİZ Kİ.ÇOK İNCE NÜENSLAR GÖSTERİP ANLAMIŞ GİBİ GÖRÜNDÜNÜZ YALNIZCA!!DEVLET İÇİNDE EN ÜSTTEKİ DEVLET OLMAYA ÇALIŞTINIZ BİR KOLTUK SEVDASINA HİZMETTEN UZAK BİR ŞEKİLDE!!YASLAN KOLTUĞA ENSEN ŞEKİL YAPSIN MİSALİ.GENEL SEKRETERLİK DEVLET KURUMUDUR.DEVLET REFLEKSİ HERKESE KARŞI OLDUĞU GİBİ BU KOhLTUK SAHİBİ İNSANLARA KARŞI GELİŞEBİLİR.LÜTFEN RÜŞVET ŞU BU GİBİ SAÇMA SAPAN ŞEYLER İÇİNE GİRMEYİN.SİZLER ON YILDIR O KOLTUKLARDASINIZ:)SİZLER NELER YEDİNİZ DİYE SORARLAR BAKIN MURAT SİNANOĞLUNU KULLANMAKTANDA VAZGEÇİN ARTIK ADAM ORAYA BİR AY OTURDU SİZİN ON YILDA TANINMADIĞINIZ KADAR TANINDI.SEVİLDİ.VE ONU SİZLER ETTİNİZ YERİNDEN.ELBİRLİĞİYLE.TİMSAH GÖZYAŞLARI DÖKMEYİN.BASIN AÇIKLAMASINA SOMUŞSUNUZ GÜLÜNÇ ŞEKİLDE.
 47. ooo
  26 Eylül 2014 Cuma Saat 18:28 CEVAPLA
  manifesto niteliğinde bir bildiri olmuş elinize sağlık.. bir üyeniz olarak herzaman yanınızda olduğumu bilmenizi isterim. bundan sonra atılacak olan adımlarda görev almayı canı gönülden isterim.. Allah yolunuzu açık etsin. Allah muvaffak etsin..
 48. memleket sevdalısı
  26 Eylül 2014 Cuma Saat 18:25 CEVAPLA
  Mardin life taraf tutma ve yayınları adam gibi göster bir haber yayınladın insanlar özgür küfür olmadıkça yayınla kimin ne söylemek istiyorsa söylesin bu onun en doğal hakki
 49. milletini seven
  26 Eylül 2014 Cuma Saat 18:22 CEVAPLA
  EY SAĞLIK SEN MARDİN ŞUBESİ SEN NE YAPMAYA CALİSİYORSUN 12 YILLIK IKTIDARINDA NE YAPTIN ONU ANLAT BANA
 50. CİBRAİL ABUL
  26 Eylül 2014 Cuma Saat 17:31 CEVAPLA
  SAĞLIK SEN MOBBİNG DEN ŞİKAYET EDECEK SON TÜZEL KİŞİLİKTİR KANIMCA.YILLARDIR MOBBİNGİN EN BÜYÜĞÜNÜ YAPAN,LİYAKATE DAYANMADAN SADAKATLE YANDAŞLARINI ÜYELERİNİ HAKKETMEDİĞİ İDARİ GÖREVLERE GETİREN SENDİKANIN TA KENDİSİDİR.ONLARCA SERTİFİKA,EĞİTİM ALAN TECRÜBELİ İDARECİLER ARAŞTIRMACI ADI ALTINDA BİR GÖZ ODADA AKŞAMA KADAR BİRİBİRLERİNİN YÜZÜNE BAKARKEN,YA DA AİLE HEKİMLERİ OLARAK KÖYDE ÇALIŞIRKEN,BAŞHEMŞİRE ,MÜDÜR YARDIMCILARI,EVDE BAKIM,KALİTE VS.VS ÇALIŞITIRILIRKEN NERDEYDİ SAĞLIK SEN.İLK DEFA BİR İDARECİ İKİ SENDİKACININ DUDAKLARININ ARASINDAN ÇIKANI UYGULAMIYOR DİYE BU KIYAMET.DİREN EROL ÇELİKER ,DOĞRU YOLDAN AYRILMA,YALNIZ DEĞİLSİN.BU HALK SENİNLE.ALLAH YARDIMCIN OLSUN.
 51. dr osman özdemir
  26 Eylül 2014 Cuma Saat 16:53 CEVAPLA
  ismimin benzerini kullanarak (osman ozdmr) yapılan açıklama ''osman ozdmr
  26 Eylül 2014 Cuma Saat 11:00
  mali açıdan zaafları olduğu mardin kamuoyunda dilden dile dolaşmakta. yetkilileri göeve davet ediyoruz.'' tarafımca yapılmamıştır
 52. tenkit
  26 Eylül 2014 Cuma Saat 16:26 CEVAPLA
  genel sekreter geldi geleli spekülatif hareket ,atama ve görevden almalar dışında hiçbir iş yapmamış görünüyor.
 53. S Bi
  26 Eylül 2014 Cuma Saat 15:53 CEVAPLA
  Ne eleştirisi, Kim eleştiri yapıyor….!
  Duyarlı bir vatandaş(sağlıkçı) olarak sendikalar sendikaçılık yapsın!!!
 54. musa demir
  26 Eylül 2014 Cuma Saat 15:13 CEVAPLA
  daha genel sekreter 2 ay oldu gelelı her ınsan kendı kadrosunu kurar bunda hıç bi sakıncası olmaz ama şimdı bu konuya gelelım demekkı genel sekreter bazı kişilerin menfaatlerını engelıdiği içinmi bu kadar göze batmış. değerlı arkadaşlar sağlık sen sendıkası sonuçta 2 başkan adayıda aynı sendıka için mücadele vermiştir neyin tartışmasını yapıyorsunuz
 55. dargeçit halk insiyatif
  26 Eylül 2014 Cuma Saat 14:38 CEVAPLA
  lütfen kendi menfaatleriniz doğrultusunda konuşma yapıp durmayın, bir makama kim gelirse gelsin aktif çalışkan bir grupla çalışmak ister bütün dünyada böyledir başbakanda olsa bakanda olsa kendi ekibini kurar ki başarıya ulaşabilsin biz millet olarak Mardin halkı olarak genel sekreterimiz den çok umutluyuz Allah başarıların daim yolunu hep açık eylesin, siz delegeleri kendiniz belirlediniz şeffaflıktan söz edecek en son kişiler sizlersiniz çamur at izi kalsın devri eski Türkiye deydi.....
 56. tilkici
  26 Eylül 2014 Cuma Saat 14:13 CEVAPLA
  kümes tilkiye emanet edilmişte haberimiz yok...
 57. METİN BARAN
  26 Eylül 2014 Cuma Saat 13:47 CEVAPLA
  Bu açıklama bana çok garip geliyor.Görevden alınmalar haksız olabilir ancak buna son itiraz etme hakkı olanlar Mardin sağlık sendir....
 58. HAMDULLAH IRMAK
  26 Eylül 2014 Cuma Saat 13:43 CEVAPLA
  ak parti mardinde yanlış işler yaparak kan kaybetmeye devam ediyor.Genel sekreter ve yandaşları kusura bakmayın ama sizleri sevmiyoruz.Mardin için değil kendine hizmet için çalışanları Mardin de Mardinlide sevmez bilesiniz
 59. LASTMARUF
  26 Eylül 2014 Cuma Saat 13:35 CEVAPLA
  eski akp nicknameyle yazan hemşerim,yorum yaptığı haberin başlığına bakmadan insanların alınterinden kazandıklarını sıralıyor,sayıyor,sayıklıyor.....kişisel husumet içeren yorumlara burda yer verilmemeli sevgili editör...!
 60. AHMET CEMİLOĞLU
  26 Eylül 2014 Cuma Saat 13:28 CEVAPLA
  Şu anda Mardinın çok ilçesindeki hastane yöneticileri yabancı değilmı? tabiki yabancı bunları kim atadı tabiki şimdiki mevcut sendika. manası mardinde adam yok diyorlar
 61. SEYİT TAŞ
  26 Eylül 2014 Cuma Saat 13:19 CEVAPLA
  Sağlık Sende emeğin gerçek sahipleri üyeler konuşacak Genel sekreter değil.Sağlık Bakanlığı bir an önce müdahale etmeli.
 62. imparator
  26 Eylül 2014 Cuma Saat 13:17 CEVAPLA
  ... efendiyi gönderin lütfen...
 63. ahmet can
  26 Eylül 2014 Cuma Saat 13:15 CEVAPLA
  yorumları taraflı yayınlıyorsunuz hepsini yayınlamıyorsunuz şize yakışmadı
 64. SEYİT TAŞ
  26 Eylül 2014 Cuma Saat 13:13 CEVAPLA
  Sağlık sen i kabullenemeyen birlik beraberlik ve kardeşliğimize gölge düşürmeye çalışanlar buyrun size gün doğdu burdan istediğiniz kadar eleştirin.Genel sekreter oy vermeyenleri üstünde baskı kurdu.Ama irade üstüngeldi lütfen özgür iradeye saygı.
 65. muhammed sinanoğlu
  26 Eylül 2014 Cuma Saat 13:01 CEVAPLA
  ne kaza riski... ismini soy ismini söyle.SİZDE ABUK SUBUK KONUYLA ALAKASIZ İFTİRA OLAN ŞEYLERİ YORUMLATMAYIN
 66. eski akp
  26 Eylül 2014 Cuma Saat 12:21 CEVAPLA
  Bu yorumların çoğu tek elden çıkma, sadece yeni hastanenin hemen girişine bütün kaza risklerine rağmen bina yapan kim sinanoğlu değil mi? başka birşey söylemeye gerek yok. genel sekreter başarılı, ak trolleri eliyor çalışan adamı getirmeye çalışıyor...
  mardin kabuğuna sığmıyor artık kırıldı kırılması lazım. milli eğitim, aile ve sosyal polikalar, sağlık, gençlik ve spor vs.. tüm yöneticileriyle değişmeli. dua ile....
 67. hasan çakmak
  26 Eylül 2014 Cuma Saat 12:04 CEVAPLA
  mardin 3 ten büyüktür.bu siyasilerin değişme zamanı geldi.nerde ıskartaya çıkmış biri varsa gelip mardinde bürokrat oluyor.değerli insanlarada sen gölge yapma deniliyor.
 68. Kirwe
  26 Eylül 2014 Cuma Saat 12:03 CEVAPLA
  Ben bir sağlıkçı olarak konuşuyorum burda dönen olaylar bir an önce bitmeli.yine olan halka oluyor.Murat Sinanoğlu görevden alanlar yanlış yaptılar ve bu yanlışın karşılığını görecekler.
 69. MARDİNLİ
  26 Eylül 2014 Cuma Saat 11:58 CEVAPLA
  GENEL SEKRETERİ LÜTFEN RAHAT BIRAKIN ...
 70. hasan kale
  26 Eylül 2014 Cuma Saat 11:55 CEVAPLA
  Adaletsizlikten nemalananları görevden aldı diye mi zoruna gidiyor sağlıksen?...
 71. A
  26 Eylül 2014 Cuma Saat 11:46 CEVAPLA
  genel sekreterimiz gayet başarılı..
 72. Obejktif Sağlıkçı
  26 Eylül 2014 Cuma Saat 11:35 CEVAPLA
  Mardin Sağlık Sen Yönetiminde yer alan arkadaşlar,ilimize yeni Genel Sekreter ataması yapıldığı zaman ilk tebrik edenler arasında sizler de vardınız.Tıbbi Hizmetler Başkanının değişimi evt haksızlık,ama siz tıbbi hizmetler başkanının değişmesine değil de delegelerinizin oy verme işlemlerinde iradesine baskı yapıldığı için bu haberi yaptınız.Yoksa tabiri caizse bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın kafasındasınız. Nasıl ki son seçimlerde karşınıza başka aday çıktığı zaman tüm hastaneleri dolaştınız.Başka aday olmasaydı personeli düşündüğünüz yok.Sendikacılık yıl sonu eşantiyon dağıtmakla yapılmaz.Ha unutmadan uzmanlara gelince hepsi sizin sendikanızdan,hakkıyla gelen 1-2 kişi dışında kimse yok.Bu yüzden bu adam kayırmaya sebep olan kişilere hakkımızı helal etmiyoruz.
 73. Ahmet ALAN
  26 Eylül 2014 Cuma Saat 11:28 CEVAPLA
  ...BENİM PARTİMDEN BENİM SENDİKAMDAN OLSUN KİM OLURSA OLSUN MANTIKIYLA DAVRANDINIZ.
 74. kabalalı
  26 Eylül 2014 Cuma Saat 11:22 CEVAPLA
  mardine sağlık alanında son dönemlerde neden hizmet yapılmadığı şimdi daha iyi anlaşılıyor..
 75. Sait Aksoy
  26 Eylül 2014 Cuma Saat 11:13 CEVAPLA
  Ben haberi okudum anladiğim kadariyla bu genel sekreter iyi olduğunu bazı saltanatların yıkılması söz kınusu buda doğru bence bu sendika diyor tüm idareci müdür baştabib vesaire hepsi bizim sendikanın elemanları olsun buda vicdani değil yani koltuklara yapışmışlara arkadaş siyasi ile gelen siyasi ile gider bu genel sekreterın tavrı iyi bazı tpular yıkılsa iyi olur düzenli bir ekip halktan yana bir ekiple olur
 76. ZAGAZİNGO
  26 Eylül 2014 Cuma Saat 11:05 CEVAPLA
  Mutlaka bu genel sekreter gitmeli.Ve sonra Murat sinanoğlu göreve geri dönmeli.zaten vekiller bitmiş.biri saç ekiyor biri zayıflamaya çalışıyor biri artukludan çıkmıyor bu nedir ya....ayıp be ayıp koca ak parti mardinde sıfır olmuş.Teşkilat uyuyor fide bey terelelli omuş...vah lımıne vah
 77. osman ozdmr
  26 Eylül 2014 Cuma Saat 11:00 CEVAPLA
  mali açıdan zaafları olduğu mardin kamuoyunda dilden dile dolaşmakta. yetkilileri göeve davet ediyoruz.
 78. FAKİRO
  26 Eylül 2014 Cuma Saat 10:56 CEVAPLA
  BURDAN SESLENİYORUM MURAT SİNANOĞLU NEDEN GÖREVDEN ALINDI? SORUN HASTANEDE ONDAN MEMNUN OLMAYAN YOK.VATANDAŞLARA ÇOK İYİ DAVRANILIYORDU.AMA ŞİMDİ ..BU GENEL SEKRETER KEYFİ HAREKET EDİYOR BÖYLE OLMAZ.YAZIK BU MARDİNE.VEKİLLER ALOOOOO NERDESİNİZ...
 79. ZINNARO
  26 Eylül 2014 Cuma Saat 10:52 CEVAPLA
  BU GENEL SEKRETERLE BİR YERE VARILMAZ.TEK BAŞINA HAREKET ETMİYOR AĞA BABALARI VAR MİLLETVEKİLLERİ VE BİTMİŞ AK PARTİ TEŞKİLATI.HEPSİNİN RUHUNA FATİHA OKUNACAK.AZ KALDI.MARDİNLİLERİN MEŞHUR DEYİMİ VAR....YALLA ELBEYT....
 80. AYDIN
  26 Eylül 2014 Cuma Saat 10:51 CEVAPLA
  Genel sekreter efendinin bütün yalaka ve yağdanlıkları delege oldu,Genel sekreterin kendisi ve kendisi ile göreve gelenlerde delege olmalıydı.Bu hezimetten sonra derhal istifa etmeliler,.
 81. feyyaz aydin
  26 Eylül 2014 Cuma Saat 10:50 CEVAPLA
  Keske bir yetkili şöyle bir hastaneleri dolassada icler acısı durumu bir gozlemlese.Mardin devlet hastanesinde 1 aydir jenarator bozuk.elektrikler kesildiginde rezaletin görün. Kim kime dumduma.ne doktor ne hasta guvenligi var.disiplin yok .idarecisiz bir sirket gibi yonetiliyor.bu genel sekreter ne yapar ya hu ? Gönül den söylüyorum Gönlü olan Gönüle baksin....
 82. Aşirgrano
  26 Eylül 2014 Cuma Saat 10:49 CEVAPLA
  Özellikle tıbbi hizmetler başkanının daha bir ay geçmeden görevden alınması siyasi yaptırımın sonucudur.Yazık böyle çalışkan ve dürüst insanları küstürdünüz şevkini kırdınız.
 83. züloste
  26 Eylül 2014 Cuma Saat 10:47 CEVAPLA
  MURAT SİNANOĞLU MUTLAKA GÖREVE GERİ GELMESİ LAZIM.BU GENEL SEKRETERLE OLMAZ.BU VEKİLLER HASTANELERİ BABALARININ ÇİFTLİĞİ ZANNEDİYORLAR.YAZIK BU
 84. adem güner
  26 Eylül 2014 Cuma Saat 10:46 CEVAPLA
  Gönülden Nağmeler dinliyoruz Mardinde.Millet aya çıksın biz kendi hemsehrilerimizin kanını emelim
 85. cemilo
  26 Eylül 2014 Cuma Saat 10:43 CEVAPLA
  MURAT SİNANOĞLU GÖREVDEN ALINDIKTAN SONRA HERŞEY BERBAT OLDU. .
 86. sonmohikan
  26 Eylül 2014 Cuma Saat 10:42 CEVAPLA
  Kamu hastanelerinde neler oluyor bilmiyorum lâkin Gönül isteyince olan şeyler var.
 87. ABDUSSELAM ALTSOY
  26 Eylül 2014 Cuma Saat 10:42 CEVAPLA
  iddialar vahim herkes kendi işini ve üzerine düşeni yapması lazım. Sendika seçimlerine müdahale etmek doğru değildir.
 88. SAĞLIKÇI
  26 Eylül 2014 Cuma Saat 10:36 CEVAPLA
  SAĞLIK SEN VE SİYASETÇİLER BIRAKMIYORKİ GELEN ÇALIŞSIN. SANKİ HASTANELER SÜPER HERŞEY EKSİK AMA KAĞIT ÜSTÜNDE VE FATURALARDA TAMAM YOĞUN BAKIMLARDA HAVALANDIRMA OLMAZ YANGIN TÜPLERİNDEN ÇAMUR ÇIKAR KLİMALAR BOŞ BOŞ SABAHA KADAR ÇALIŞIR ASANSÖRLER BOZUK WC LER SİDİK KOKAR KORİDORDAN GEÇİLMEZ OTOMOSYONCULAR DESEN TORPİLDEN KONUŞULMAZ HASTANE MÜDÜRLÜĞÜ EHLİNE VERİLMEZ TORPİLİYE VERİLİR GÜVENLİK DESEN HERSENE AYNI TORPİLİ VALAHİ UTANIYORUZ HASTANELERİMİZDEN ADAMLAR SENDİKAYA GÜVENİP İŞ YAPMAZ .BİR GENEL SEKRETER YENİ GELDİ TANIMAM ETMEM AMA ADAMI HEMEN ANKARAYA ŞİKAYET EDİYORLAR YA BIRAKIN ADAM BİR ÇALIŞSIN SİZLER BÖYLE YAPTIKÇA BU MEMLEKET BİR ADIM İLERİ GİTMEZ İLGİLİLERE DUYRULUR
 89. SEYHMUS ÇOBAN
  26 Eylül 2014 Cuma Saat 10:31 CEVAPLA
  Bunda anlaşılmayacak bir şey yok sanırım.Maalesef sağlıktan sorumlu siyasimiz genel sekreterle birlikte bir sehem kurmaya çalışıyor.Malum genel seçimler yaklaştı vekil olamayacağını bilen bu siyasimiz en azından geri kalan ömründe bir gelir elde etmek için bir ittifak kurmaktadır. Mardinimizin değerleri hiçe sayılarak,hasta sorunları doktor istihdamı ve hastanelerimizin düzensizliği esas görev olması gereken konuyken,menfaatperest yaklaşımlarla Mardin halkı kişisel çıkarlara kurban edilmektedir.Yazık ki yazık....
 90. ali seyyar
  26 Eylül 2014 Cuma Saat 10:24 CEVAPLA
  Sendika seçiminde hastane müdürleri başhekimleri ve delegeleri çağırıp kendi adamına oy vermeleri için tehdit eden oy vermeyenleri görevden alacağını söyleyen ve şuanda da çok yoğun şekilde Kızıltepe,mazıdağı, savur, kadındoğum hastane Müdürü ve başhekimlerini görevden almak için uğraşan genel sekreteri kınıyor istifaya davet ediyoruz.
 91. NÜLİFER ARPAT
  26 Eylül 2014 Cuma Saat 10:15 CEVAPLA
  adamın başka derdi yok hastane müdürleri başhekimler ve sendika delegeleriyle uğraşıyor.bunların ne günahı var.sadece genel sekreterin egolarını ve ekibinin ile bir kaç ak parti ilçe başkanın ihalerden nasıl pay alacaklarınından başka derdin mi yok. ilçe başkanlarının hastane müdürleri ve başhekimleri nasıl sıkıştırıp ihalerden yüzdelik talep edip buna karşı çıkıp harama tenezül edmeyip ALLAHTAN korkan idarecilerle uğraştıklarını herkes çok iyi biliyor.
 92. hakk
  26 Eylül 2014 Cuma Saat 10:13 CEVAPLA
  kendi istediğinizi yaptıramayınca iftiralara sarılmak etik midir.açıklamanız temsil ettiğiniz kitleyi temsil etmiyor
 93. ramazan demir
  26 Eylül 2014 Cuma Saat 10:09 CEVAPLA
  erol çeliker utan utan .NE İSTİYORSUN BİRAZ ONURLU OL
 94. ömeryan çelik
  26 Eylül 2014 Cuma Saat 10:06 CEVAPLA
  ey genel sekreter, delege ve müdür ve başhekimleri taraf olmaları için tehdit ederken hiç utanmadı mı? ey genel sekreter sen sendikayla uğraşacağını halkın sağlık sorunlarıyla uğraş yada en iyi yaptığın işi yani yanına çektiğin 1-2 kişilik ekibiinle ihale ve firmalarıdan nasıl para koparacağınla uğraş.onurlu ve şerefiyle dik duran idarecilerden o kirlenmiş ellerinizi çekin
 95. ekmek kapısı
  26 Eylül 2014 Cuma Saat 09:42 CEVAPLA
  selamlar walla ben kim ne yapıyor ne ediyor bilmem ama bu hastane başkanewndan allah razı olsun sabah erken hastaneyi bastı dokuz onda gelenler artık 8 de işteler satışlarım çok arttı:))
 96. muhlis demir
  26 Eylül 2014 Cuma Saat 09:38 CEVAPLA
  genel sekreter sendika seçimlerinde hast. müdürü sorumlu ve diğer idarecileri çağırıp açık bir şekilde taraf olup kazanamadıklarında da hast müdürleri ve başhekimleri görevden almaya çalışmaktadır.bu idareciler hırsızlık yada ahlaksızlık mı yapmışlar?sadece onurlarıyla diğer başkam adayını destekleyip kazanmışlardır .genel sekereter derik dev. hastanesinden lise mezunu bir sağlık memurunu niye yanına çekmiştir? sakın firmalarla aralarındaki para transferinin aracısı olmasın???? kahrolsun baskıcı ve otoriter genel sekreter yaşasın onurllu sendika mücadelesi
 97. SİYASET DAMLASI
  26 Eylül 2014 Cuma Saat 09:30 CEVAPLA
  BİR KURUMDA BU KADAR ALAVERE-DALAVERE OLUYOR DA SİYASİLERDEN BİR MÜDAHELE OLMUYORSA YANLIŞ OLAN BİR DURUM VAR DEMEKTİR. YOKSA SİYASET MÜDAHİL OLDUĞU İÇİN Mİ VAZİYET BÖYLE OLUYOR. VATANDAŞA KİM ANLATACAK BUNLARI? TABİİ Kİ SİYASET.
 98. Diplomat
  26 Eylül 2014 Cuma Saat 09:25 CEVAPLA
  Yöneticilik bir sanattır aynı zamanda. Genel Sekreterin tüm Türkiye'de yetkili ve etkili bir sendikanın içişlerine müdahele etmek veya onları yok saymak gibi bir duruma düçar olması en hafif tabirle basiretsizliktir. Bir an önce bunun telafisi için çaba göstermelidir... Yazık, çok yazık.
 99. İMAD BAYRAK
  26 Eylül 2014 Cuma Saat 09:03 CEVAPLA
  bu hükümetin övünerek bitiremediği sağlık alanındaki hizmetini ve tabiri caiz ise seçim kazandıran sağlık hizmetinin bu vicdansızlara bırakılması asla kabul edilemez
 100. Rant bitti
  26 Eylül 2014 Cuma Saat 02:03 CEVAPLA
  Madem hastanelerde bu kadar eksiklikler var dı sizin atadıklarınız genel sekreterler daire başkanları ve Müdürler düzeltseydi...
 101. Yazı yaz Kalsın
  26 Eylül 2014 Cuma Saat 01:54 CEVAPLA
  Bakanlık her şeyi biliyor kim atamış nasıl atanmış veya kim neden alınmış veya daha kimler Alınacak veya yerlerine kimler atanacak bu bakanlığın işi ayrıca Genel sekretere bu saldırı neden acaba?
 102. Bu açıklamaya gülerim
  26 Eylül 2014 Cuma Saat 01:47 CEVAPLA
  Gülünç bir açıklama olmuş.. :))

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

SAĞLIK HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

İşadamı Hadi Kahraman'dan Eğitime arsa desteği

Kızıltepe ilçesinde hayırsever, okul için arsa hib [...]

1 gün önce...

Kızıltepe’de inşaatı tamamlanan 7 okul eğitim-öğretime açıldı

Mardin’in Kızıltepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet [...]

8 saat önce...

2020 asgari geçim indirimi 2020 AGİ ücreti ne kadar oldu?

Asgari ücretin belirlenmesinden sonra, Asgari Geçi [...]

1 gün önce...

Kredi kartı kullananlar dikkat!

Ticaret Bakanlığı, internet ve telefon aracılığıyl [...]

1 gün önce...

Erdoğan'dan Eğitim Özeleştirisi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İbn Haldun Üniversitesi Kül [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN