Kar Sevincine büyükler de ortak oldu

Kar Sevincine büyükler de ortak oldu
18 Şubat 2012 Cumartesi Saat 13:31 2

Mardin’e dün akşam saatlerinden beri aralıklarla yağmaya başlayan kar en çok çocukları sevindirdi. Hava sıcaklığının mevsim normallerinin altında olduğu ilde çocukların kar sevincine büyükler de ortak oldu.

Mardin İl Merkezine ve yüksek rakımlı ilçelere sabah erken saatlerde yağmaya başlayan kar bilhassa çocukları heyecanlandırdı. Kar topu oynama ve kardan adam yapma hayaliyle yanıp tutuşan çocuklar erken saatlerde sokaklara döküldü.  Kar yağışı TOKİ Konutlarında ise tam anlamıyla eğlenceye dönüştü.

Sokaklarda eşsiz manzaraların oluşmasına sebep olan kar sevincine büyüklerde ortak oldu.Çocukları ile kar topu oynayan büyükler yıllar sonra kar sevincini bir daha yaşadılar. TOKİ Konutlarında bulunan çocukların okul yokuşunda kaymalarına anne ve babaları da eşlik etmesi güzel görüntülere sebep oldu.

Babası ile birlikte kayan 4. sınıf öğrencisi Ahmet Bağış, “Kar Mardin’e ancak yılda bir veya iki kez yağıyor. Karla oynamak için babamdan izin almak için çekine çekine izin isterken babamın da gelip biz çocukların sevinince ortak olması hepimizi sevindirdi. Keşke her gün kar yağşa.”dedi.

Kızı ile birlikte kardan adam yapan Sinem Altun ise hafta sonu olması hasebi ile evde olduklarını ve çocuklarının sevincine ortak olmak istediklerini söyledi. Kardan adam yapınca adeta çocukluğunu bir kez daha yaşadığını anlatan Altun, bütün anne ve babalara karda oynamak isteyen çocuklarını yalnız bırakmamalarını istedi.

Mardin’de öğle saatlerinde kar yağışı halen sürüyor.

Fotoğraflar için tıklayınız..
YORUMLAR :::

  1. MUHAMMED
    19 Şubat 2012 Pazar Saat 13:29 CEVAPLA
    Şimdi orda olmak wardı. mardine çok nadir yağan karın zewkini çıkarmak için illa çocuk olmak gerektiğini düşünmüyorum. :-D
  2. boş ver
    18 Şubat 2012 Cumartesi Saat 14:19 CEVAPLA
    hadi yaaa

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

ETKİNLİKLER HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Genç Çiftlerin hayalini süsleyen kampanya

Mardin’de açılışının ikinci yılını kutlayan bir ge [...]

3 saat önce...

Midyat’ta meydana gelen kazada 4 kişi yaralandı

Mardin’in Midyat ilçesinde hafif ticari aracın odu [...]

12 saat önce...

WhatsApp sohbetlerinde yeni dönem

Facebook'un bünyesinde bulunan mesajlaşma uygulama [...]

12 saat önce...

Dolarda yeni zirve!

Dolar kuru bugün ne kadar? (26 Ekim dolar - euro f [...]

12 saat önce...

Mangal Aşkı, Az kalsın mahalleyi yakıyordu

Derik ilçesinde bir apartmanın çatı katında mangal [...]

10 saat önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN