Kar temizleme çalışmaları devam ediyor

Kar temizleme çalışmaları devam ediyor
24 Ocak 2020 Cuma Saat 11:37 0

Mardin Artuklu Belediyesi ekipleri, ekipleri, kar yağışının ardından yol ve kaldırımlarda kar temizleme çalışmasına başladı.

Mardin merkez Artuklu ilçesinde mevsimin ilk karı yağdı. Yağan kar ile birlikte uzun zamandan beri bekleyişte olan vatandaşlar cep telefonlarının ve fotoğraf makinelerinin deklanşörlerine anı ölümsüzleştirmek için bastılar.

Öte yandan yağan kar ile birlikte Artuklu Belediyesi ekipleri de seferber oldu. Belediye Başkanı Abdülkadir Tutaşı da sabah saat 06.00’dan itibaren sahaya çıkarak çalışmaları bizzat yönetti.

Aylar öncesinde kışa hazırlık yaptıklarını anlatan Başkan Tutaşı, kar nedeniyle vatandaşların sıkıntıyla karşılaşmaması için belediye ekiplerinin sahada olduğunu söyledi.

Tutaşı, “Mevsimin ilk karı bereketiyle birlikte merkezde kendini gösterdi. Sevinçle karşıladığımız karın vatandaşlarımızın hayatlarını zorlaştırmaması için tüm ekiplerimiz hemen harekete geçti. Gece saatlerinde başlayan karla beraber birimlerimiz de anında sahaya indi. Kaldırım ve yollarda kar birikmesi yaşanmaya fırsat vermeden gerekli müdahaleler yapıldı.” dedi.

Kendisinin de gün doğmadan sahaya indiğini kaydeden Tutaşı şunları kaydetti:

“Şahsım da karla birlikte sokaklarımızın ve mahallelerimizin durumunu görmek ve incelemek için sahaya indi. Ekiplerimizin koordinasyonunu yaparak tehlike arz edebilecek noktaları bizzat takip ettik. Bu süreçte hassasiyetimizi koruyarak olumsuz sonuçların doğmaması için mücadele edeceğiz.”
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Gazeteci Velit Aok’un acı günü

Gazetemiz internet editörü Velit Aok’un bir süredi [...]

1 gün önce...

Araçtan hırsızlık güvenlik kamerasına yansıdı

Kızıltepe ilçesinde park halindeki hafif ticari ar [...]

9 saat önce...

Urfa yolunda otomobil devrildi: 5 yaralı

Mardin-Şanlıurfa yolunda seyir halindeki otomobil [...]

9 saat önce...

Kaçak yollarla Mardin'e gelen PYD'li 5 terörist tutuklandı

SURİYE'den kaçak yollarla geldikleri Mardin'in Kız [...]

9 saat önce...

Nusaybin'in tek yerel gazetesi satışa çıkarıldı

Nusaybin'de yayın yapan tek haftalık yerel gazetes [...]

9 saat önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN