Karaboğa'dan Basın Açıklaması

Mardin Büyükşehir Belediyesi ile ilgili olarak devam eden operasyonlarda bazı gazete ve internet sitelerinde ismi de zikir edilen Mardin Büyükşehir Belediyesindeki görevlerinden alınan Füsün Karaboğa müvekkili aracılığı ile bir açıklama yaptı.

GÜNCEL
PAYLAŞ:

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Son zamanlarda yerel ve ulusal basında, şahsi ve kurumsal sosyal medya hesaplarında müvekkil Füsun Karaboğa hakkında asılsız ve gerçek dışı haberler çıkması üzerine kamuoyunu bilgilendirme ve tekzip hazırlama gereği hasıl oluştur.

HİÇBİR ADLİ VE İDARİ SORUŞTURMA GEÇİRMEDİ İDDİASI

Müvekkil Füsun Karaboğa yaklaşık 15 yıldan fazla bir memuriyet hayatı olup bugüne kadar hiçbir adli veya idari soruşturma geçirmemiştir. Mardin Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığında Şube Müdürlüğü, Mardin Valiliği Protokol Şube Müdürü görevlerinden sonra Kasım 2016 tarihinde Mardin Büyükşehir Belediyesine kayyum atanması üzerine, kayyum tarafından müvekkil, Mardin Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı görevi tevdi edilmiştir.

HDP İŞİNE SON VERDİ, DAVAYI KAZANARAK GERİ DÖNDÜ

2019 yılı yerel seçimlerden sonra HDP’nin Büyükşehir Belediyesini kazanması üzerine müvekkilin görevine son verilmiş, İdare Mahkemesinde dava açmamız üzerine tekrardan görevine iade edilmiştir. Ağustos 2019 yılında Mardin Büyükşehir Belediyesine yeniden kayyum atanmış ve bu sefer müvekkile Ulaştırma Daire Başkanlığı görevi de tevdi edilmiştir. Müvekkil Ulaştırma Daire Başkanlığı görevinde sadece 10 ay kalmıştır. Haziran 2020 Valiler Kararnamesi Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili olarak Mahmut Demirtaş atanmıştır. Yeni atanan Belediye Başkan Vekilimiz müvekkilin Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı ve Ulaştırma Daire Başkanlığı görevlerine son vermiştir.

MÜHENDİS KADROSUNDA DEVAM EDİYOR

Müvekkil şu an mühendis kadrosunda görevine devam etmektedir.

Basında ve sosyal medya haberlerinde çıkan “Mardin Büyükşehir Belediyesinde Yolsuzluk” başlığı ile haber detaylarında müvekkilin ismi de zikredilmektedir. Müvekkil, Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlığında görev yaptığı süre boyunca bugüne kadar hakkında ne adli ne de idari soruşturma olmuştur. Hele ki yolsuzluk iddiası ile hakkında tek bir isnat bulunmamaktadır.

HİÇBİR BEYANI VE İFADESİ ALINMAMIŞTIR

Yaklaşık 2 aydır Mardin Büyükşehir Belediyesinde inceleme yapan müfettişler tarafından bahsedilen iddialarla ilgili müvekkilin beyanı dahi alınmamıştır. Kolluk, savcılık ve mahkeme tarafından müvekkile yapılan herhangi bir bildirim bulunmamaktadır. Bildiğimiz kadarıyla müvekkil hakkında herhangi bir soruşturma da bulunmamaktadır. Buna rağmen basında ve sosyal medya paylaşımlarında müvekkil hakkında yolsuzluk iddiası ile rapor düzenlendiği, soruşturma açıldığı hatta tutuklandığı iddiaları tamamen asılsız ve gerçek dışıdır.

BİLİNÇLİ OLARAK YAPILIYOR

Bu tür haber ve paylaşımlarda bulunan şahıslar, istedikleri menfaatleri elde edemedikleri ve hükümetimiz ile devletimize karşı olan yapı ve gruplar tarafından bilinçli olarak yapılmaktadır. Bunlarla ilgili olarak her türlü yasal yollara başvurulacağının bilinmesini isteriz. Kulaktan duyma, hiçbir resmi ve somut bilgi, belge olmadan dedikodu üzerine yapılan haberciliğin insanların iş yaşamını, özel ve sosyal hayatında ciddi tahribatlar yaptığı gibi, kişisel haklara saldırı niteliğinde yapılan haberlerin de basın özgürlüğü ile hiçbir ilgi ve alakası bulunmamaktadır.

KAYYUMUN TALİMATLARINI YERİNE GETİRDİ

Müvekkil görev yaptığı süre boyunca çevre ve şehircilik anlamında yaptığı ve hayata geçirdiği projeler ile Mardin’in çehresini değiştirdiği, gece gündüz çalışarak sadece bağlı olduğu Büyükşehir Belediye Başkan Vekili talimatı ile hareket ettiği, kanuna, mevzuata ve hukuka aykırı hiçbir iş ve işlem yapmadığı herkes tarafından bilinmektedir. Müvekkilin eşinin Mardin ilinin en büyük aile ve sanayicilerinden biri olduğu, Mardin Organize Sanayi Bölgesinde işletmelerinin olduğu, hiçbir şekilde maddi menfaat temin etme gibi onur kırıcı, yüz kızartıcı eylemlere tenezzül etmeyeceği de herkes tarafından bilinmektedir.

KARABOĞALAR BELEDİYEDEN TEK BİR İHALE VEYA İŞ ALMAMIŞTIR

Nitekim müvekkilin Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nda görev yaptığı süre boyunca bırakın müvekkilin çekirdek ailesini, Karaboğa soy isminden tek bir insan Belediyeden ihale veya iş almamıştır. Tüm bunların Mardin halkı tarafından bilinmesine rağmen, altını çizerek belirtiyoruz bu tür haberler; beklediği menfaati bulamayan ve hükümetimiz ile devletimize karşı olan yapı ve gruplar tarafından bilinçli olarak zarar verme kastı ile yalan, gerçek dışı şekilde kötüniyet ile yapılmaktadır. Müvekkilin halen mühendislik uzman kadrosunda görevinin başında olduğunu, hakkında ne idari ne de adli soruşturma olduğunu, bugüne kadar ne müfettişler ne de adli makamlar tarafından ifadesine dahi başvurulmadığının bilinmesini, gerçek dışı ve yalan haber ve paylaşımlarda bulunanlar hakkında yasal işlemler yapacağımızı saygıyla bildiririz."

AV. MAHİR KARABOĞA

YORUMLAR

 • Azıcık utanma azıcık mahcubiyet olsaydı herkesin bildiği bir konuda basın açıklaması yapıp komik duruma kendini düşürmezdi. Şuna eminim ki siz de rahat değilsiniz biz ne yapmışız diye kendi kendinize soruyorsunuzdur Mardin’i bitirdiniz yazıklar olsun.allah kul hakkını kimsenin yanına kar bırakmaz.

  Avukat Mahir Karaboğa ;Müvekkiliniz asli görevinde olan bir Daire Başkanı idi. Daha önce HDP kendisini görevden aldığı zaman mahkeme kararıyla geri geldi. Eğer adli ve idari bir soruşturma yoksa neden görevinden alındı? O zaman tekrar mahkeme açın ve başarı ile yürüttüğü görevine geri gelsin. Allahın adaleti mutlaka tecelli edecektir...

  Yav hehe yolsuzluk yapıp iflas eden karaboğaları kurtardı ihale vermemişmiş herşey ortada

  Erol bese ve Mehmet Doğan ulaştırma bunları unutmayın birde millet bahçesi inanın hepsi suçlu iyiki bu nur yüzlü vali bey geldi araştırın ortaya çıkacak halada sorrun

  Alla alla kayıp paralar nerede ? Orta
  Refüj rulo çimler kamor parkları ulaştırma var da var bilen biliyor madem temizse neden bazı başkanlar görevden alınmazken çevre fen gibi daire başkanları değiştirildi geçin bilen biliyor

  Avukat Mahir Karaboğa ; Müvekkiliniz asli görevinde olan bir Daire Başkanı idi. Daha önce HDP kendisini görevden aldığı zaman mahkeme kararıyla geri geldi. Şimdi eğer adli ve idari bir soruşturma yoksa neden övgüyle bahsettiğiniz görevinden alındı? Mahkeme açın ve başarı ile yürüttüğü görevine geri gelsin. Allahın adaleti mutlaka tecelli edecektir.

  Yürü be kim tutar memleketin yüzü değişmiş miş evet çok doğru ucube ışıklandırma şekliyle tabii kimse kendi akrabasına direk iş vermez ataya kim iş vermiş

  Herşeyi herkes biliyor. Ağaç sulama, ticari plaka vs.........

  Yaptıkların haddi hesabı yok yalandan basın açıklaması falan yapmasın

  Gitsin mahkemeye versin iade ederler asil daire başkanı hakkında herhangi birşey olmadan görevden nasıl alınır bitirdiniz şimdide kalkıp insanların aklı ile alay etmeyin

  İsimler ve kadrolar geçici Devlet bakidir Demekki halk ın teveccühü nü kazanamadığı gibi nefret saiki ile işine son verdiği insanların ahı tutmuştur hanfendiyi

  Bu açıklamayla beraber temizemi çıktınız. HakkınızdaKi soruşturma devam ediyor. Sizinle ilgili iddalar dudak uçuklatıyor yaptığınız ihalelerden çıkar ortaya siz hiç yormayınız kendini ordan çıkmasada hak yerini bulur bi yerden çıkar

Yorum Ekle