Karda sucuk ve köfte keyfi

Karda sucuk ve köfte keyfi
13 Şubat 2020 Perşembe Saat 14:08 1

Mardin’de kar yağışı nedeniyle vatandaşlar mangalda ekmek arası sucuk pişirerek kutladı.

8 yıl aradan sonra yoğun kar yağışının yaşandığı Mardin’de birçok köy yolu ulaşıma kapandı. Tarihi Mardin’de ise evlerin üzerinde oluşan kar kütleleri adeta kartpostalları aratmıyor. Okulların tatil olmasını fırsat bilen çocuklar ise karda kızak kaymanın tadını çıkardı. Artuklu ilçesinde ise dışarda eksi 5 derecede mangalda ekmek arası sucuk pişiren vatandaşlar kar ise keyfini doyasıyla yaşadı.

Mebsis Bilgisayar ve Bilişim Teknolojisi çalışanları, öğle vakti bir araya gelerek mangalda pişirdikleri sucuklu ekmek ve etli köfte eşliğinde yağan kar yağışını kutladı.

Mebsis Bilgisayar ve Bilişim Teknolojisi Selim Kılıç, 8 yıl aradan sonra ilk defa böyle kar yağdığını belirterek, kar yağışının keyfini personelle birlikte mangalda sucuklu ekmek ve etli köfte pişirerek tadını çıkardıklarını söyledi.

Keyifli bir zaman dilimi geçirdiklerini belirten Kılıç,” Çalışanlarda ilk defa böyle bir sürprizle karşı karşıya kaldı. Sucuk ekmek yiyerek günün stresini atma imkânı buldular. Personelin moral ve motivasyonunu artırmak için bu tür aktivitelere önem veriyorum. Günün stresinden bir nebze olsun uzaklaşan çalışanlarla sohbet etme imkânı bulduk. Kar üzerinde pişen sucuklar ve etli köfteler güzel bir öğle yemeği oldu. İnşallah sürekli böyle kar yağar bizde mangalda sucuklu ekmek yemeğe devam ederiz” dedi.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Okul bodrumunu üretim merkezine çevirdiler

Derik Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Tarım Bölümü ö [...]

1 gün önce...

10 günde teslim olan sayısı 11'e yükseldi

Mardin'de 2 terörist daha teslim oldu, son 10 günd [...]

1 gün önce...

Kızıltepe’de Yetim ve Öksüzler Derneği Kuruldu

Kızıltepe'de yetim ve öksüzlerin ihtiyaç ve sorunl [...]

1 gün önce...

Hırsızlar duvarı delip DEDAŞ şubesine girdi

Kızıltepe'de hırsızlar bir binanın duvarını delip [...]

1 gün önce...

Zeki İpekşen, güven tazeledi

AK Parti Mardin Ömerli İlçe Başkanlığına Mehmet Ze [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN