Kardeş Okul'a hediyeleriyle gittiler

Kardeş Okul'a hediyeleriyle gittiler
07 Aralık 2019 Cumartesi Saat 22:33 0

Kızıltepe İpekyolu İlkokulu tarafından başlatılan 'Kardeş Okul' projesi kapsamında Derik Hayırlı İlkokulu ziyaret edildi.

İpekyolu İlkokulu tarafından başlatılan sosyal sorumluluk projesi kapsamında, İpekyolu İlkokulu Müdürlüğü tarafından organize edilen Proje sorumluluğunu Sınıf Öğretmeni Zelal Naz Arı’nın yürüttüğü, proje kapsamında Derik Hayırlı İlkokulu’nu öğrencilerine çeşitli hediyeler dağıttılar.  

Bu güzel etkinliğe; Mardin Teftiş Kurulu Başkanı Süleyman Akın, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Ali Az, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Aydemir, İpekyolu İlkokulu Müdürü Başkan Özkan, Hayırlı İlkokulu Müdür Yetkili Öğretmeni Zerrin Çelenk ve okul öğretmenleri hazır bulundular.  

Derik İlçe Milli Müdürü Kahraman;  yaptığı konuşmada, “Projenin amacının yalnızca iki okulun birbirine maddi anlamda desteklemesinin dışında öğretmen ve öğrencilerin iletişimini artırmak” dedi İpekyolu İlkokulu Müdürü Özkan; “Değerler paylaşımını artırmak, sosyal ve kültürel etkileşim ortamı sağlamak olduğunu belirtti. Konuşmasının devamında  “ Bu Proje ülkemizin değişik yerlerinde uygulanan bir proje. Bizde tekrar gündeme getirme ihtiyacı hissettik” dedi. Her iki okulun öğrencileri beraber gönlünce oyunlar oynarken, öğrencilerin mutluluğu ve sevinçleri yüzlerine yansıdı.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

EĞİTİM HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Gün sayıyorlar Babacan'ın partisinin ismi ve logosu belli oldu!

AK Parti'den istifa eden eski bakanlardan Ali Baba [...]

1 gün önce...

İki araç çarpıştı 4 yaralı

Kızıltepe ilçesinde iki otomobilin çarpışması sonu [...]

1 gün önce...

Demokrat Parti’nin başına Mardinli bir isim…

1 Aralık’ta “Türkiye Demokrasi’ye Geçiyor” sloganı [...]

1 gün önce...

Şehir Merkezindeki Zahirecilere Çağrı

Ortadoğu’nun en büyük Kızıltepe hububat ticaret me [...]

1 gün önce...

2020 yılının ilk yarısı için bedelli ve dövizli askerlik ücreti belli oldu

Son dakika: 2020 yılının ilk yarısı için bedelli a [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN