Kaşıkçı'nın cenazesi Mardinli birine teslim edildiği ileri sürüldü

Kaşıkçı'nın cenazesi Mardinli birine teslim edildiği ileri sürüldü
21 Ekim 2018 Pazar Saat 15:45 1

Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu'nda öldürülen Cemal Kaşıkçı'nın cansız bedeninin akıbetiyle ilgili yeni detaylar ortaya çıkıyor. Kaşıkçı'nın cesedinin konsolosluk binasından çıkarıldıktan sonra Sultanahmet'e götürüldüğü ve burada yok edilmesi için bir Türk vatandaşına teslim edildiği iddia edildi

Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu'nda işlenen Cemal Kaşıkçı cinayeti ve Kaşıkçı'nın cansız bedeninin akıbetiyle ilgili yeni detaylar ortaya çıkıyor.

Habertürk'ten Çetiner Çetin'in edindiği bilgilere göre, Cemal Kaşıkçı'nın cansız bedeni konsolosluk çalışanlarının yardımıyla konsolosluk binasının dışına çıkarıldı ve Sultanahmet bölgesinde Mardin nüfusuna bağlı bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşına teslim edilerek cenaze ortadan kaldırılmaya çalışıldı.

KAPIDAN GİREN KAŞIKÇI İSE ÇIKAN KİM?

Cenazenin doğrudan bir yere gömülmediği ve Suudi konsolosluğunun Türkiye'de irtibatlı olduğu bir kişi aracılığıyla yok edilmeye çalışıldığı öğrenildi. Kaşıkçı'nın cansız bedeninin teslim edildiği Mardin nüfusuna bağlı kişinin de polis tarafından arandığı belirtildi.

RİYAD'DAN SALI GÜNÜNE KADAR BİLGİ BEKLENECEK

Öte yandan Kaşıkçı cinayetine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, Suudi Arabistan Kraliyet Savcılığı'nın dün öğlen saatlerinde Türk makamlarına yürütülen soruşturmayla ilgili bilgi vermesi gerekiyordu ancak henüz konuyla ilgili bir bilgi verilmedi.

Suudi savcılığından soruşturmayla ilgili Türk makamlarının Salı gününe kadar Riyad'dan gelecek bilgileri bekleyeceği aksi takdirde ise Dışişleri yetkililerinin devreye gireceği öğrenildi.

CİNAYET C ÜNİTESİNDE İŞLENDİ

Türkiye'de yürütülen soruşturma kapsamında ise çok önemli bulgulara erişildi. Kaşıkçı'nın konsolosluk binasında bulunan A ve B ünitelerinde hırpalanarak, sorgunun yapıldığı C ünitesine taşındığı tespit edildi. Dünya çapında tüm konsolosluklarda A, B ve C üniteleri bulunuyor. A ünitelerinde vatandaşlık ve vize işlemleri yapılıyor, B ünitelerinde ise idari işler ve başkonsolosun makamı bulunuyor. C ünitelerinde ise hassas ve kripto konularla ilgili çalışmalar yürütülüyor.

Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu binasında bulunan A ve B ünitelerinde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları da çalışabilirken, C ünitelerinde sadece Suudi vatandaşları çalışabiliyor. Bu kapsamda Kaşıkçı'nın sorgulandığı ve öldürüldüğü yerin binadaki C ünitesi olduğu belirtiliyor.

Başsavcılığın yürüttüğü soruşturmada, konsolosluk binasının C ünitesinde, Suudi Arabistan'dan gelen 15 kişinin parmak izleriyle ilgili eşleştirmeler yapıldı. 15 kişinin parmak izinin Türkiye'ye giriş yaparken, pasaportlarında bulunan çiplerden alındığı ifade edildi. C ünitesinde yapılan incelemelerde bu kişilerin parmak izine rastlanması da cinayetin C ünitesinde işlendiği yönündeki bulguları kuvvetlendiriyor.
YORUMLAR :::

  1. Ahmet
    22 Ekim 2018 Pazartesi Saat 07:36 CEVAPLA
    Suud rejimi mekke ve medineyi asla haketmiyor. Islam aleminin kutsal topraklari bu zalimlerden kurtarmasi şarttir.

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Mardin Ovası'nda ikinci ürün mısır ekilmez ise neler olur?

Kızıltepe Hububatçılar Derneği Başkanı Mehmet Şeri [...]

1 gün önce...

Amelelikten otel sahipliğine ulaşan başarı hikayesi

Mardin'in susuz, elektriksiz, okulsuz bir mezrası [...]

11 saat önce...

DEDAŞ Hakkında hakkında suç duyurusunda bulundu

Nusaybin ilçesinde, "Kaçak elektrik" kullandığı ge [...]

10 saat önce...

Büro Memur Sen, Srebrenitsa Soykırımı'nı Unutmadı!

Büro Memur Sen Mardin Şube Başkanı Ümit Unat, Sreb [...]

1 gün önce...

Coronayla ilgili doğru bilinen 6 yanlış

Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Duran Tok [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN