Kayıp çocuklar, Parkta bulundu

Kayıp çocuklar, Parkta bulundu
11 Eylül 2014 Perşembe Saat 19:12 0

Kızıltepe'de öğlen saatlerinde boş bir alanda oynarken kaçırıldığı iddia edilen 6 çocuk, uzun aramaların ardından bir parkta bulundu.

Kızıltepe ilçesi Atatürk Mahallesi’nde öğlen saatlerinde boş bir alanda oyun oynarken kaçırıldıkları iddia edilen yaşları 8 ile 13 yaşları arasında değişen 6 çocuk, uzun aramaların ardından bir parkta bulundu.


Edinilen bilgiye göre, öğlen saatlerinde Atatürk Mahallesi’ndeki boş bir alanda oyun oynayan yaşları 8 ile 13 yaşları arasında değişen 6 çocuğun el ve ayakları bağlanıp ağızları bantlandıktan sonra kapalı kasa bir pikapla kaçırıldığı iddia edildi. Bunun üzerine çocukların ailesi polise haber verdi.

KAYMAKAM ERMİŞ, YAKINDAN TAKİP ETTİ

Kaçırma ihbarı üzerine Kızıltepe Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş başta olmak üzere bütün ilçeyi harekete geçirdi. İlçe Emniyet Müdürü Abdulah Ergen ile ilçe polisi hummalı bir çalışma başlattı. İlk iş olarak olay yerine yakın MOBESE Kamera kayıtlarını inceleyen güvenlik güçleri gerekli arama çalışmalarını dört koldan sürdürdü. Kızıltepe'yi adeta göz hapsine alan Polis, ilçenin giriş ve çıkış noktalarında arama ve kontrol noktaları oluşturdu. Polisin hummalı çalışmasına mahalle sakinleri de sokak sokak gezerek eşlik ederek destek verdi.

Yapılan bütün çalışmaları yakından bilgi alan İlçe Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş, kaymakamlıkta adeta bir kriz masası oluşturarak bütün ayrıntılarla yakından ilgilendi. Uzun aramaların ardından çocukların bir parkta bulunduğu haberi ile hareketli saatlerin ardından başta aileler olmak üzere herkes rahat bir nefes aldı. Parkta bulunan çocuklar, ilk önce sağlık kontrolünden geçirmek için hastaneye oradan da kaçırılma olayının aydınlatılması için karakola götürüldüler.

Kızıltepe'de Kaçırıldığı İddia Edilen 6 Çocuk Bulundu
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Gazeteci Mihdi Aydoğan'ın acı günü

Gazeteci Mihdi Aydoğan'ın babası Sultan Aydoğan 56 [...]

1 gün önce...

Limakport limanı Mardin’de İş adamlarına tanıtıldı

LİMAKport İskenderun’un Mardin Merkezli Doğu ve Gü [...]

1 gün önce...

Kızıltepe operasyonundan 4 tutuklama kararı

Kızıltepe’de, PKK/PYD üyelerinin ülkeye yasa dışı [...]

1 gün önce...

Ulusal bir gazete daha kapandı

Türkiye'nin yazılı basın eserlerinden biri daha bu [...]

15 saat önce...

Maddi durumu yetersiz ailelere yardım

Midyat İlçe Jandarma Komutanlığı personelleri, mad [...]

11 saat önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN