Kaymakam Aytemür yeni görevine başladı

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Derik Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili olarak atanan Kaymakam Hicabi Aytemür, ilçeye gelerek yeni görevine başladı.

Derik'te başarılı bir çalışma dönemi geçirdikten sonra son yayımlanan kararname ile İçişleri Bakanlığı bünyesindeki Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi Başkanlığı görevine atanan eski Derik Kaymakamı Hakan Kafkas'tan boşalan Derik Kaymakamlığı ve Belediye Başkan Vekilliği görevlerine atanan Kaymakam Hicabi Aytemür, ilçeye gelerek yeni görevine başladı.

İlçe Hükümet Konağı'nda bulunan Kaymakamlık makamına gelen Aytemür, Kamu kurum müdürleri, kaymakamlık personeli kamu kurum çalışanları tarafından karşılandı. Kamu kurum çalışanları ile tanışan Kaymakam Aytemür, Derik'e ve Deriklilere hizmet edecek olmanın heyecanı içerisinde olduğunu kaydederek, "Hep birlikte Derik'e son dönemde yapılan güzel hizmetlere yeni katkılarda bulunacağımıza inanıyor, yeni görevimizin hayırlara vesile olmasını diliyorum, Bu vesileyle de bütün hemşerilerimin ve mesai arkadaşlarımızın Kurban Bayramını şimdiden tebrik ediyorum"


KAYMAKAM HİCABİ AYTEMÜR KİMDİR?

Eğitim Hayatı: İlk ve orta öğrenimini Bayburt’ta tamamlamış olup, lisans eğitimini ise Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünde 3’üncü sınıfın sonuna kadar eğitim gördü ve bu bölümden ayrılarak İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nde tamamlayarak 2003 yılında mezun olmuş mezuniyetten sonra girdiği Türkiye İş Kurumunda 2012 yılına kadar görev yaptı ve 1 yıl süreyle İngiltere ‘de Sheffield Üniversitesinde dil eğitimi aldı.

Mülki İdare Amirliği Mesleğine Giriş: İçişleri Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen sınavı kazanarak 2012 yılı mayıs ayında “Çanakkale Kaymakam Adayı” olarak atanmış olup, yurt dışı stajını yapmak ve mesleki incelemelerde bulunmak üzere İngiltere’ye gönderilmiştir. Mesleki inceleme ve staj süresini tamamladıktan sonra 101.Dönem Kaymakamlık Kursu’nu başarıyla tamamlayarak Mülki İdare Amirliği görevine intisap etmiştir.

Mülki İdare Amirliği Meslek Hayatı:►KIRŞEHİR/Akpınar Kaymakamlığı (31 Mayıs 2016-19 Ağustos 2017)►SİVAS/Gürün Kaymakamlığı (19 Ağustos 2017-22 Ekim 2018)►ERZİNCAN/İliç Kaymakamlığı (22 Ekim 2018-) İyi derecede İngilizce bilmektedir.

Son olarak; Gürün Kaymakamı iken İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü’nün 26/12/2018 tarihli OLUR’ları ile İliç Kaymakamlığına görevlendirilmiş olup, 22 Ekim 2018 Pazartesi günü itibariyle İlçemizdeki görevine başlamıştır. Kaymakam Sayın Hicabi AYTEMÜR; 26 Aralık 2018 tarih ve 2018/261 sayılı atama kararları gereğince İliç Kaymakamlığına asaleten atanmıştır.


YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle