Kaymakam, İtfaiyecilerin Haftasını Kutladı

Kaymakam, İtfaiyecilerin Haftasını Kutladı
25 Eylül 2020 Cuma Saat 11:36 0

Nusaybin Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Emrullah Temizkan, 25 Eylül-1 Ekim tarihlerinde kutlanan İtfaiyeciler Haftası nedeniyle Nusaybin İtfaiye Amirliğini ziyaret ederek İtfaiyecilerin Haftasını kutladı.

Temizkan, beraberindeki Nusaybin Milli Eğitim Müdürü Ümit Çetin ve Nusaybin Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdür vekili Burak Eryılmaz ile birlikte Mardin Büyükşehir Belediyesine bağlı Nusaybin İtfaiye Amirliğini ziyaret etti. Burada İtfaiyeciler tarafından karşılanan Temizkan, İtfaiyecilerin Haftasını kutlayarak çikolata ikram etti.

İtfaiye Teşkilatının Osmanlı Devletinden buyana çok köklü bir kuruluş olduğunu kaydeden Temizkan, bu yıl 306. yıl dönümünün kutlandığını ifade etti.

Tüm mesleklerin kendilerine göre zorluklarını olduğunu ancak itfaiyecilerin birçok riski beraberinde taşıyan bir meslek olduğunu kaydeden Temizkan, "Her türlü felaket ve acil durumlarda kendi hayatlarını tehlikeye atarak, ailelerini geride bırakan, zor şartlarda mesai kavramı gözetmeksizin çalışmaktadırlar. İtfaiyeciler sadece yangınlarda değil, sel ve depremler gibi tüm doğal afetlerde de halkımızın can ve mal güvenliği için 24 saat canla başla çalışıyorlar. Biz de bu vesileyle hem İtfaiyeciler Haftasını kutlamak hem de onlarla bir araya gelmek için bugün onları ziyaret ettik. Bu vesileyle tüm İtfaiyecilerimizin İtfaiyeciler Haftasını kutluyorum" dedi.

Kaymakam ve Belediye Başkan vekili Temizkan daha sonra Mardin Büyükşehir Belediyesine bağlı Nusaybin İlçe Hizmetleri Daire Başkanlığı ile MARSU'yu ziyaret etti.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Milletvekili Demirkaya'dan Mevlit kandil mesajı

AK Parti Mardin Milletvekili, İnsan Haklarını İnce [...]

1 gün önce...

Kredi ve burs başvuruları başladı

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, [...]

1 gün önce...

Mardin’de hırsızlık zanlıları yakalandı

Artuklu ve Kızıltepe ilçelerinde yaşanan 2 ayrı hı [...]

1 gün önce...

Vali Demirtaş’tan ‘29 Ekim’ Kutlama Mesajı

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, ‘29 Ekim Cumhuriyet [...]

1 gün önce...

Dünyanın en uzun insanı da korona virüse yakalandı

Dünyanın en uzun insanı olarak tescillenen Dev Sul [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN