Kaymakam Yüzer Kızıltepe’ye veda etti

Kaymakam Yüzer Kızıltepe’ye veda etti
22 Ağustos 2019 Perşembe Saat 22:39 0

çişleri bakanlığınca yayınlanan kararname ile İller İdaresi Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığına atanan Kızıltepe ilçe Kaymakamı Mehmet Yüzer için veda proğramı düzenlendi.

Bir yıl önce Kızıltepe ilçe Kaymakamlığı görevine getirilen Kaymakam Mehmet Yüzer’in İçişleri Bakanlığınca 2019 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile İller İdaresi Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığına atanmasının ardından görevinin tamamlanması nedeniyle Kaymakam Yüzer için bir veda proğramı düzenlendi.

Hikmet Kebap Salonunda düzenlenen yemekli proğrama Kaymakam Mehmet Yüzer’in yanı sıra Cumhuriyet Baş savcısı Mehmet Karabulut, 4. Hudut Alay Komutanı Atilla Terzioğlu, Ak Parti il başkanı Faruk Kılıç, İlçe başkanı Aydın Yücedağ, İlçe emniyet müdürü Emin Yıldırım, ilçe Jandarma komutan vekili, Kanaat önderleri, STK ve meslek odaları temsilcileri, kurum amirleri ile çok sayıda davetli katıldı.

Veda proğramı etkinliğine katılan konukları ile tek tek sohbet ederek kendileri vedalaşan Kaymakam Mehmet Yüzer, yaptığı veda konuşmasında görev yaptığı kısa bir dönemde Kızıltepe’ye hizmet etmek için çaba sarf ettiğini ve Ankara’da ki yeni görevinde Kızıltepe ile ilgili yapılabilecek her hizmete destek vereceğini belirterek şunları söyledi;

Bizim mesleğimizde böyle geliyorsunuz size biçilen bir vade var ve siz o vadenin de ne kadar uzun olduğunu bilmiyorsunuz bir müddet sonra gidiyorsunuz. Zahmet buyurup geldiniz. Kısa bir dönem oldu, bir yıl gibi bir süre oldu. Elimizden geldiği kadar çabaladık, çok bir şey kattık diyemeyiz ama sizleri sevdik Kızıltepe’yi çok sevdik. Biz mülki amirleri çalıştığımız yerleri hiç unutmayız hep orada güzel şeyler olsun isterler. İnşallah Kıızltepenin geleceği güzel olur. Ben vedalaşmaları çok sevmem hepinizden helallik istiyorum. Hepinizin üzerimde hakkı var pek çoğunuza da iadei ziyarete gelemedim hakkınızı helal edin. Yalnız şunu söylemek isterim, Ankara da çalışırken bizim gücümüzün yettiği bizim kolumuzun uzandığı bir derdiniz bir sıkıntınız olursa muhakkak bizi haberdar edin biz eğer elimizden gelen bir imkan varsa Kızıltepenin lehine zaten onu kullanacağız. Ama sizinde Ankara da bir kapınız bir dostunuz var ararsanız gelirseniz bizi mesut bahtiyar edersiniz. Hepiniz sağlıcakla kalın Allah sizden razı olsun.” Şeklinde duygularını ifade etti.

Konuşmanın ardından, Kızıltepe Kaymakamlığı Yazı işleri Müdürü Ramazan Uygur tarafından Kaymakamlık çalışanları adına Kaymakam Yüzer’e Kızıltepenin simgesi olan Başak motiflerinin olduğu porselen bir saat hediye ederken. İşletme sahibi, Mardin Yöresel Tatlar ve Dobalen Derneği başkanı Hikmet Ölçer Kaymakam Yüzer’e dernek adına bir teşekkür plaketi verdiği veda proğramının sunuculuğunu yapan Başak FM radyosu sorumlusu Nuriye Patır ise Radyo’ya destek ve katkılarından dolayı Kaymakam Yüzer’e bir teşekkür hediyesi sundu.

İller İdaresi Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığına atanması nedeniyle Kaymakam Mehmet Yüzer için düzenlenen veda proğramına katılan davetlilerin kaymakamla vedalaşmalarının ardından proğram sona erdi.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Nusaybinliler Soruyor; Köprüler niçin yapılmıyor?

Hüda-Par Nusaybin ilçe teşkilatı aylık değerlendir [...]

1 gün önce...

Evde çıkan yangın korkuttu

Nusaybin ilçe merkezinde bir evde çıkan yangında e [...]

1 gün önce...

İlçenin sorunları için üç bakanla görüştü

Nusaybin Ticaret Borsası Başkanı Necdet Aktaş, Mil [...]

1 gün önce...

Erdoğan'a Mardin'den anlamlı doğum günü hediyesi

Mardin'in Artuklu ilçesinde yaşayan Ömer Gözal, Cu [...]

1 gün önce...

EYP yapımında kullanılan malzeme ele geçirildi

Mardin’de terör örgütü için EYP yapımında kullanıl [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN