Kenan Kösen Anadolu Lisesi Anahtar Teslim Töreni Yapıldı

Kenan Kösen Anadolu Lisesi Anahtar Teslim Töreni Yapıldı
08 Eylül 2020 Salı Saat 13:09 0

Kızıltepeli genç İşadamı İbrahim Kösen babası, Dekinsan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Kösen adına yaptırmış olduğu 24 Derslikli Kenan Kösen Anadolu Lisesi, yeni eğitim-öğretim sezonuna yetiştirilerek Kızıltepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim edildi.

Kızıltepeli hayır sever iş adamı İbrahim Kösen Kızıltepe’de eğitim camiasına verdiği desteklerini sürdürüyor. Geçtiğimiz yıl Kösen, doğup büyüdüğü Kızıltepe ilçesinin Yarımca Mahallesi'nde anaokulu, ilk ve ortaokuldan oluşan 10 derslikli Emin –Türkan Kösen adına okul yaptırmıştı. Genç iş adamı Kösen şimdi de Kızıltepe Sanayi Mahallesinde babası, Dekinsan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Kösen adına Kenan Kösen Anadolu Lisesini yaptı.

Tarihi İpekyolu üzerinde bulunan eski Kızıltepe lisesi'nin kullanım yaşını doldurması nedeniyle yıkılıp yerine yaptırılan 24 derslikli lise, Kızıltepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne düzenlenen sembolik anahtar teslim töreniyle teslim edildi. Lisenin anahtarını Dekinsan Genel Müdürü İbrahim Satı Kızıltepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Aslan’a teslim etti.

Kösen ailesini Kızıltepe ilçesine kazandırdığı lisenin anahtar teslim töreninde konuşan Dekinsan Grup Genel Müdürü İbrahim Satı, Kızıltepe'nin eğitim gönüllüsü hayırsever müteşebbislerimizin sahibi olduğu DEKİNSAN Grup tarafından yaptırılan Kızıltepe Kenan Kösen Anadolu Lisesi yapımını tamamlayarak bugün ilçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet Aslan'a anahtarını teslim ediyoruz. Laboratuvarıyla derslikleriyle en güzel şekilde hazırlanan bu okulumuz, inşallah Kızıltepeli diğer hayırsever işadamlarımıza da örnek olur ve Kızıltepemize yeni okulların kazandırılmasına vesile olsun. Okulumuz, Eğitim camiasına, öğretmenlerimize ve burada eğitim görecek öğrencilerimize hayırlı uğurlu olsun".dedi 

Anahtarı teslim alan Mehmet Aslan Kösen ailesinin Kızıltepe ilçesine kazandırdığı okul için çok mutlu olduklarını dile getirdi. Aslan, “Eğitim ve öğretime gösterdikleri desteklerinden dolayı Kenan Bey’i tebrik ediyorum. Hepinizin huzurunda Milli Eğitim camiası olarak kendilerine teşekkür ediyorum. İnşallah başka iş adamlarımıza da örnek olur. Bu okul diğer iş adamlarımızın yardım etmesine bir ön ayak olur inşallah. Hepinizin huzurunda Kösen ailesine tekrar teşekkür ediyorum. Allah hayırlarını kabul etsin.” diye konuştu.

Öte yandan hayırsever iş adamı Kösen geçtiğimiz günler de de Kızıltepe İlçe Otogarında yapımına devam edilen 3 bin kişilik Protokol Camisinin ise yıl sonunda ibadete açılacağını ifade etmişti.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

EĞİTİM HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

İşadamı Hadi Kahraman'dan Eğitime arsa desteği

Kızıltepe ilçesinde hayırsever, okul için arsa hib [...]

1 gün önce...

Ödüllü kuaförün salon açılışını Kaymakam Çam, yaptı

Kızıltepe ilçesinde kuaförlük yapan saç ve tasarım [...]

1 gün önce...

Mardinli öğrencilere motivasyon otobüsü

Türkiye'de bir ilk olan, kırsal bölgelerde eğitim [...]

1 gün önce...

Aman Dikkat... Sağlık Bakanlığı 2 bağlantı için uyardı!

Sağlık Bakanlığı resmi Twitter hesabı, pandemi des [...]

1 gün önce...

Dal, Muhtarlar gününde Cumhurbaşkanına teşekkür etti

19 Ekim Muhtarlar Günü münasebetiyle Mardin Hüküme [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN