Kerimoğlu AK Parti'ye resmi başvurusunu yaptı

Kerimoğlu AK Parti'ye resmi başvurusunu yaptı
16 Şubat 2015 Pazartesi Saat 10:25 3

“Yeni Türkiye Vizyonu” doğrultusunda ilim ve irfanla “Yeni Medeniyet Ufku”nun kuruluşuna katkıda bulunmak üzere vizyonunu açıklayan Songül Dinçer Kerimoğlu, Ak Parti Mardin Milletvekili Aday Adaylığı’nı resmen açıkladı.

Eğitimci olan Kerimoğlu yaptığı açıklamada, Anadolu tevazuuna sahip kişiliği ile özellikle eğitim alanında milletine hizmetkâr olmak için siyasete girdiğini, bu doğrultuda Ak Parti’nin 2023 Vizyonu doğrultusunda ‘kendimize ve medeniyet değerlerimize‘ uygun bir yetenek ve marifetlere dayalı“Maarif Sistemi”nin bu ülkenin tüm çocukları ve gençleri için hazırlanması ve hayata geçirilmesine katkıda bulunmak istediğini belirtti.

Eğitim hayatımızda “Güvenilir İnsan Modeli”nin gerekliliğinin altını çizen Kerimoğlu, mevcutla yetinmeyip geleceğimizi hayal edip hayata geçirmemizi, geçmişten bize kalan tarihi mirasımızı günümüzün koşularına göre yeniden uyarlamamız gerektiğini, öğretim ağırlıklı olan mevcut sistemin eğitim, terbiye ve ahlaki nitelikleri yaşatması gerektiğinin belirtti.
Mardin’in Eğitim seviyesinin hak ettiği yerlerde olmadığını,Palyatif çözümlerle istenilen seviyeye gelinememeciğini, bunun için Mardin genelinde çok ciddi bir Eğitim seferberliği ilan edilmesi gerektiğini vurgulayan Kerimoğlu;”Milletvekili olduğum takdirde Mesaimin ve Enerjimin tümünü Mardin Eğitiminin hem nitelik hem de Nicelik olarak daha ust seviyelere çıkması için harcayacağım .Nüfusumuzun üçte birini oluşturan Öğrencilerimizin geleceği için bunu yapmaya mecburuz.”dedi. Ayrıca ”Sadece yerel aktörlerin çabaları ile bu isin çözülemeyeceğini, Merkezi Hükümetin kaynaklarının cok ciddi bir bicimde arttırılarak Mardin Eğitimine sunulması gerektiğini” ifade etti. Kerimoğlu ”Bakanlığın Mardin’e ayırdığı Yatırım,Onarım,Donatım bütçeleri ile atadığı Öğretmen sayılarının en az iki hatta üç katına çıkarılması için büyük bir caba sarf edilmesi gerektiğini,İlimizde olmayıp diger illerde bulunan özellikli okulların (Güzel Sanatlar Lisesi,Bilim Sanat merkezleri v.s) mutlaka Mardin’e kazandırılması gerektiğini”ifade etti.
Kerimoğlu;“Siyasilerin Eğitimle sadece Yönetici atamalarında “referans olma” dışında büyük görevleri olduğunu ve Bakanlığın tüm imkanlarının Yerele aktarılması hususunda Onculuk etme görevleri olduğunu ve kendisinin bunu en iyi şekilde yerine getirmeye ahd ettiğini” ifade etti.
Ülkemizin yerüstü zenginliği olan “Üstün Yetenekli Çocukların Eğitimi”ne özellikle önem vereceğini ifade eden Kerimoğlu, Anadolu’nun en ücra köşelerinde keşfedilmeyi bekleyen nice yetenekli çocuklarımızın heba edildiğini, ülke kalkınmasına direk katkısı olacak bu çocukların yıllarca ihmal edildiğini vurguladı.
Ak Parti Mardin Milletvekili Aday Adayı olan Kerimoğlu, milletvekili olması durumunda üstün yetenekli çocuklarının medeniyet şehri olan Mardin’de milli değerlerimize uygun, dünya standartlarında, geleceğin lider şahsiyetli hanımefendi ve beyefendilerinin özel imkânlarla yetiştirilmesi için çaba harcayacağını ve bu konunun devletin milli eğitim politikası olması için de sonuna kadar mücadele edeceğini belirtti.

SONGUL DINCER KERIMOGLU KIMDIR?
1975 yılında Mardinli bir Ailenin çocuğu olarak Diyarbakır”da dünyaya geldi.İlk,orta ve Lise tahsilini Diyarbakır”da tamamladı.1996 yılında Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Biyoloji Öğretmenliği bölümünden mezun oldu. Ayni yıl Mardin”e atandı.Sırasıyla Yayli ilkokulu,Atatürk ilkokulu,Endüstri Meslek Lisesi,Mardin Lisesi ve son olarak Artuklu Anadolu Lisesinde Öğretmenlik yaptı.
2002 yılından beri Memur-Sen”e bağlı Eğitim-Bir-Sen”de aktif üyeliği bulunmaktadır.
1999 yılında halen Mardin Milli Eğitim Mudur yardımcısı olarak gorev yapan M.Sait Kerimoğlu ile evlendi.14 yaşında Cağla adında bir kız ve 8 yaşında Muammer adında bir oğlu bulunmaktadır.


YORUMLAR :::

 1. egitimci
  17 Şubat 2015 Salı Saat 23:47 CEVAPLA
  songul hanimln aday adayligi hayirli olsun, gonul hanim yoruldu artik, kadin kontenjanindan listede yer almasini bekliyoruz
 2. MK
  17 Şubat 2015 Salı Saat 10:43 CEVAPLA
  Merak ettim acaba kim aday adayı bayan Kerimoğlu mu yoksa bay Kerimoğlu mu?
 3. Kızıltepeli
  16 Şubat 2015 Pazartesi Saat 22:30 CEVAPLA
  Bu hamlenin sonucu bakalım M. Sait Kerimoğlu asaleten müdür yardımcısı falan olabilecek mi?

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Yolcu denetimini kim yapıyor?

Mardin'de Artuklu - Kızıltepe arasında yolcu taşım [...]

1 gün önce...

Belediye Önünde Açıklama

HDP’li Ahmet Türk tarafından işten çıkarılan 11 şe [...]

1 gün önce...

SONDAKİKA! Diyarbakır, Van ve Mardin belediyelerine operasyon

HDP'li Diyarbakır, Van ve Mardin belediye başkanla [...]

1 gün önce...

Mardin'de 1 ay boyunca 'eylem yasağı'

Mardin Valiliği, kent merkezi ve ilçelerinde topl [...]

21 saat önce...

Nusaybin'de çöpler vatandaşı mağdur ediyor

Nusaybin ilçesinde yapımı tamamlanan TOKİ konutlar [...]

1 saat önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Nezir Güneş
Nezir Güneş

Bugün günlerden...!

1
Faraç Çobanoğlu
Faraç Çobanoğlu

Yolum Maraş'a Düşünce

2
Fırat Ensari
Fırat Ensari

Yaşamın Adaleti

3
Mustafa Aydın
4
Kadir Üründü
Kadir Üründü

Ters Açı...

5
Abdurrahim Akdağ
Abdurrahim Akdağ

Girdi, Sermaye, Kaynak

6
Muhammed Dağ
Muhammed Dağ

Aydın(lık) Sorunsalı

7