Keşfedilmeyi bekleyen Saklı Cennet: Sürgücü

Keşfedilmeyi bekleyen Saklı Cennet: Sürgücü
19 Haziran 2019 Çarşamba Saat 14:20 0

Mardin ve Savur ilçeleri arasında yer alan Sürgücü Çayı ve vadisi keşfedilmeyi bekliyor. Doğal güzelliğiyle Beyaz-Su ve Xurs Vadisini arattırmayan bölgede, piknik alanları, suyun içerisine yerleştirilmiş oturma tahtları ve doğal güzelliğiyle ziyaretçiler birçok güzelliği bir arada yaşama fırsatı buluyor.

Dağ yamacındaki Sürgücü Deresi, hafta sonları için bölge insanın vazgeçilmez piknik alanı oldu. Mardin, Diyarbakır, Şanlıurfa, Batman ve Şırnak başta olmak üzere birçok yerleşim yerinden buraya akın eden vatandaşlar hafta sonlarını iş stresinden uzak aileleriyle geçiriyor.

Vatandaşlar tatilin de başlamasıyla dinlenmek için Sürgücü Deresi(Kanya Mera) bölgesine akın ediyor. Kanya Mera gibi yerler vadi içine gizlenmiş doğal yapısıyla görenleri kendine hayran bırakıyor.

Sürgücü’deki dere üzerinde bulunan işletme sahiplerinden biri olan Mehmet Şah Demirtaş, Sürgücü mevkiinde bulunan mesire alanlarının vadi içine gizlenmiş doğal yapısıyla görenleri hayran bıraktığını söyledi.

Gözlerden uzak kalmayı başaran doğa harikası bölgenin güzelliğiyle gören herkesi büyülediğini anlatan Demirtaş, “Sürgücü bölgesi de Beyaz-Su gibi Xurs Vadisi gibi hatta onlardan daha güzel doğa harikası bir yer. Keşf edildiği takdirde bölge turizmi açısından da önem taşıyor. Herkesi hem bölgemizi gezip görmeyi hem de gelip burada ailecek fahiş fiyatlardan uzak vakit geçirmelerine davet ediyoruz.“dedi.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

YAŞAM HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

HDP il binasında battaniye gerginliği: Siyasi parti içerisinde battaniyenin ne işi var?

Çocukları dağa kaçırılan ailelerin Diyarbakır'da H [...]

14 saat önce...

İlköğretim haftası Midyat’ta törenle açıldı

2019-2020 Eğitim öğretim yılı açılışı ve ilköğreti [...]

1 gün önce...

İşte EYT’de son durum

Emeklilikte yaşa takılanlar ile ilgili son dakika [...]

1 gün önce...

Okula yeni başlayan çocuklara hediye

Mardin'de okullar açıldı. Birçok çocuk da ilk kez [...]

1 gün önce...

Nusaybin Kültür Sanat Festivali konserle sona erdi

Nusaybin Belediyesi tarafından organize edilen Kül [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN