Kick Boks Federasyon Başkanı Mardin’de

Kick Boks Federasyon Başkanı Mardin’de
25 Mayıs 2011 Çarşamba Saat 14:37 0

Türkiye Kick Boks federasyon Başkanı Salim Kayıcı ve Kick Boks Genel Sekreteri Hüseyin Şahbaz çeşitli incelemelerde bulunmak üzere geldikleri Mardin’de Vali Turhan Ayvaz’ı makamında ziyaret ettiler.

Kick Boks Federasyon Başkanı Salim Kayıcı Kick Boks işleyiş süreci hakkında bilgi verdikten sonra Vali Turhan Ayvaz’a şilt takdim ettiler.

Ziyaretin ardından Mardin’deki Kick boks çalışmalarından memnuniyetini dile getiren Türkiye Kick Boks Federasyonu Başkanı Salim Kayıcı:”2012 Avrupa Yılı Avrupa Şampiyonası ile 2013 Yılı Dünya Şampiyonası Türkiye’de olacak, buda bizim için çok büyük bir gelişimdir. Yalnız şunu da belirtmek istiyorum üç hafta önce Şanlıurfa’da yapılan şampiyonada 1750 sporcu katıldı. Bunların 430 kişisi bayandı, bunların Mardin’de de olacağını düşünüyorum. Biz Kick Boks Federasyonu olarak Dünya veya Avrupa çapındaki bir etkinliği bu yörelerde yapmak istiyoruz fakat ulaşım sıkıntısı nedeniyle yani Avrupa’dan direk İstanbul’a havayolu ulaşımı olması nedeniyle ve İstanbul’dan diğer illerimize aktarmalı uçak seferleri olmasıyla sporcu kafilelerine masraf oluyor, buda kulüplerde maddi sıkıntıya yol açıyor. Bizde Avrupa veya Dünya çapındaki etkinliklerimizi İstanbul’da yapmayı düşünüyoruz. Biz yine de uluslar arası çapta bir şampiyonayı bu yörelerde yapmayı düşünüyoruz. Şu an Kick Boksun yapısı Gençlik Spor Genel Müdürlüğü bünyesinde bulunan bütün bağımsız federasyonlarda aktif lisanslı sporcu açsında beşinciyiz. Buda Kick Boks camiasının büyüklüğünü gösteriyor. Halk Eğitim merkezlerinde Kick Boksu başlattık, herkes siyah kuşak olsun, herkes antrenörlük belgesi alsın diye. Buda bir istihdam alanı oluşturuyor. Halk Eğitim Genel Müdürlüğü ve Federasyonumuz arasında yapılan anlaşmada Kick Boks artık halk eğitimde de yapılmaya başladı. Sizler böyle bir durumda bir buçuk senede sporcuları Koyu kahverengi kuşağa getirene kadar sigortalı olarak çalışıyorsunuz bu da haftalık kırk saat ortalama aylık 160 saate denk geliyor buda sizlere iyi bir gelir yani 1000 Tl üzerinde bir gelir getirir. Önemli olan bu elinizde ki nimeti değerlendirmektir.’dedi.

Mardin Kick Boks İl Temsilcisi Nurullah Demir:”Yaklaşık beş aydır Kick Boks adına yaptığımız özverili çalışmalarımız yavaş yavaş ürün vermeye başladı. Mardin iline Kick Boks tabanını yaymaya başladık. Çalışmalarımızı profesyonel anlamda yapmaya çalışıyoruz. Sporcularımıza öncelikle sporun ahlakını yerleştirmekteyiz. Kademe kademe bunlar sürerken gerekli olan temel teknikleri günlük hayatta farkına varıpta bilmemiz gereken insan anatomisini, en sonda ise sporcunun öz disiplinini oluşturarak sporcunun hayatı boyunca kendi önünü görecek şekilde sporcu rehberi olmaya çalışıyoruz. Bunlardan en önemlisi olan Sporcu da özdisiplin oluşturulduktan sonra bu özdisiplin hayatının her alanında kullanılmaya başlanılıyor. Bu da insanda hayatta neler yapması gerektiğini öğretir, bunun neticesinde sağlıklı birey ve sağlıklı toplum oluşmaya başlar” dedi.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

SPOR HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

HÜDA PAR: Köylülerin su ve elektrik sorunu çözüme kavuşmalı!

Kızıltepe ve Derik ilçelerine bağlı 40’ı aşkın kır [...]

1 gün önce...

Hayaldi gerçek oldu! Tayvan'a satışlar başladı

Derik ilçesinde, üretilen ve 2019'da İngiltere'de [...]

1 gün önce...

İtfaiyeciler bu kez, düşen kan bağışına koştu

Mardin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire başkanl [...]

1 gün önce...

Valilikten Toplu Mezar Açıklaması

Mardin Valiliği toplu mezar iddiaları üzerine bir [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN